Skocz do zawartości

Rzepak ochrona i nawożenie 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Narazie 6.04 zdobione t1 + robak. Myślę dzisiaj zabezpieczyć go mospilan, albo inazuma +bor i za około 2 tyg picotr + jeden z ww insektycydów. Jaką kolejność insektycydów polecacie?

20200423_104130.jpg

Opublikowano

Ja to 2 zabiegi insektycydem i od grzyba zawsze robię na wiosnę i mi się wydaje że starcza początek kwietnia poszedł chloropiryfos+cypermetryna do tego tebu i protio a na opadanie amistar xtra albo pictor + mospilan (trochę większą dawka bo w normalnej coś słabo ten mospilan ostatnio działa) w żniwa badyl zielony to jakiś efekt ochrony jest. Ale kto ma ambicje może dokładać zabiegi  mi tam gdzie na mozajkach zdech to wyłączał będę opryskiwacz i puste przejazdy robił bo po co pryskać i koszt zwiększać i tak już nic mu nie pomoże. 

IMG_20200422_191019.jpg

IMG_20200422_164925.jpg

Opublikowano

Dzwonili rano z ubezpieczenia że jadą oglądać rzepak a ja fasolę siałem i dopiero na rano w poniedziałek ma przyjechać?Wczoraj wieczorem mogli zadzwonić to bym sianie odpuścił ale i tak szybko?

Opublikowano
21 minut temu, mds212 napisał:

Rzepak po malu zaczyna kwitnąć. Byłem dziś zobaczyć i sporo jest slodyszka na pakach. Czyn polecacie ooryskac na niego?

Jak zaczyna to po co zaraz wlezie w kwiatek izapylac będzie. Zabieg bez sensu

Opublikowano
3 minuty temu, Tomek90 napisał:

Kurde czyli coś źle policzyłem? 🙊

Cena nie wiem ale mam mospilan i cypermetyne. Jak cypermetyne mógłbym zostawić to mospilan wykorzystać bo już leży trochę.

To jeśli ma leżeć, a można go wykorzystać to chyba lepiej go zużyć nić kupować jakiś kolejny preparat. Słodyszek mocno atakuje?

Opublikowano (edytowane)
11 minut temu, loquito napisał:

To jeśli ma leżeć, a można go wykorzystać to chyba lepiej go zużyć nić kupować jakiś kolejny preparat. Słodyszek mocno atakuje?

I jest i niema. Dzwonią ludzie że u nich jest pełno to postawiłem pułapki i jutro wieczorem zobaczę.

Tylko ochłodzenie i deszcz na sobotę to się zastanawiam.

 

W roslinie to ni ch*ja. W jednej jest potem 10 sprawdzisz niema potem pare pod rząd znowu jest 😂

Edytowane przez Tomek90
Opublikowano

Sam insektycyd. U mnie sucho, nie ma presji patogenów widziałbym w tym sens gdyby była przekropna pogoda jeszcze, ale i wtedy Pictor dobrze chronił.

Wjechalem dziś w żyto z regulacja i fungi. Czysto i fungicyd niepotrzebnie wrzuciłem no trudno.

  • Root Admin
Opublikowano
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Sam insektycyd. U mnie sucho, nie ma presji patogenów widziałbym w tym sens gdyby była przekropna pogoda jeszcze, ale i wtedy Pictor dobrze chronił.

Wjechalem dziś w żyto z regulacja i fungi. Czysto i fungicyd niepotrzebnie wrzuciłem no trudno.

dlatego u mnie dziś medax solo

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Zapraszamy do dyskusji  o uprawie rzepaku w roku 2025. W tym temacie, podobnie jak w latach ubiegłych będziemy szeroko dyskutować na tematy związane z nawożeniem i ochroną rzepaku.
      Najpopularniejsze pytania jakie się pojawiły dotychczas i o nich głównie będizemy rozmawiać.
       
      Pierwsza i druga dawka azotu w rzepaku oraz terminy nawożenia rzepaku
      Jaki nawóz na pierwszą dawkę w rzepaku? Kiedy 2. dawka azotu na rzepak? Kiedy siać mocznik na rzepak? Kiedy NPK pod rzepak? Co na rzepak na start? Kiedy stosować kizeryt na rzepak? Kiedy siać saletrosan na rzepak? Kiedy azot na rzepak jesienią? Czy można siać nawozy na rzepak w lutym? Wybór i ilości nawozów w rzepaku (forma, skład, dawki)
      Ile polifoski 6 pod rzepak? Ile mocznika dolistnie w rzepaku? Co jest lepsze, RSM czy saletra w nawożeniu rzepaku? Jakie nawozy pod rzepak na wiosnę? Ile mocznika na jesień na rzepak (dolistnie)? Jakie nawozy dolistne na rzepak? Jakie nawozy są najlepsze pod rzepak? Ile nawozów na 1 hektar rzepaku (azotowych, wieloskładnikowych, siarkowych, magnezowych)? Zabiegi ochronne (t0, t1, t2, t3) - ochrona fungicydowa i regulacja rzepaku
      Kiedy T1 w rzepaku? Kiedy wykonać zabieg T2 w rzepaku? Kiedy zabieg T3 w rzepaku? Jakie substancje na T3? Kiedy pryskać rzepak na grzyba jesienią? Co na T0 w rzepaku? Co na pierwszy zabieg w rzepaku? Ile razy skracać rzepak jesienią? Czym pryskać rzepak na wiosnę? Jakie zabiegi w rzepaku na wiosnę? Zapraszam do aktywnej i kulturalnej dyskusji, życzę wysokich plonów i dobrych wyników finansowych z uprawy rzepaku.
      Zdjęcia rzepaków możecie wstawiać do galerii zdjęć Rzepaku: https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/category/560-rzepak/

       

    • Przez Piterc330
      Czy stosował ktoś mieszanine 0,25l nawigatora + 1,5l metazanexu + 0,6 labradora?
    • Przez MiRol
      Jakie odmiany rzepaku siejecie??
      Jaka odmiana jest najodporniejsza na mrozy i jaka najwięcej "sypie"??
    • Przez LsGelu
      Witam serdecznie,
      Jako że chce spróbować z uprawą rzepaku po raz pierwszy i siebie w gospodarstwie chce się poradzić odnośnie kupowanych nasion. Czy oferowane zaprawy biologiczne ( np. integral pro) są równie skuteczne co powiedzmy standardowe (no. Scenic) jeśli chodzi o ochronę fungicydową?  I drugie moje pytanie: czy warto dopłacać do zaprawy określanej jako insektycydowa? Koszt to zwykle ok. 200zl więcej na j. s.? Czy daje ona rzeczywiście efekty? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez Kuczerraa
      Witam, mam posiany Rzepak na działce która była 2 lata temu scalana. Z mojej wiedzy na kawałku gdzie nie rośnie rzepak były wywożone odpady z oczyszczalni a ph przed wapnowaniem wynosiło 4,5. Macie jakieś pomysły co zrobić z tymi pustymi placami? Co zasiać żeby ziemia nie była goła do zasiewów zboża?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v