mateuszferguson

Wom ursus c 385 regeneracja

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam wszystkich. 

Panowie mam do was kilka pytań. Kupiłem jakiś rok temu Ursusa c 385 i postanowiłem wziąść się za remont sprzegła wom, kupiłem katalog części do ciężkiej serii Ursusa miałem do wymiany korpus wom bo ten gość tak dbał że wyrobiło frezy w samym korpusie co wkłada się końcówkę, puzniej rozbierałem tarczki okazało się że tarczek powinno być 5 w ursusach 912 do 1614 wdl tego wkatalogu a było 4 w starym korpusie

I tu jest pytanie co do tego bo wdl katalogu powinna iść  sprężyna - >tarcza oporowa - > tarczka zębata->i tarczka (słoneczko) na przemian czyli zębata słoneczko zębata słoneczko(5 tarczek i 6 słoneczek) i na koniec tarcza zewnętrzna to gruby pierścień i zabezpieczony dużym segerem, lecz  nie mogłem za cholere założyć segera i wymontowałem tarczę oporową. Wtedy mogłem założyć seger bez najmniejszego kłopotu, luz na tarczkach jest taki do 3 mm palcem mogę ustawić każda tarczkę aby zęby były równo ułożone, czy tarcza oporowa jest potrzebna w takim razie? Dodam że tłoczysko było dociśnięte do ściany korpusu jak składałem tarczki, sprzęgła jeszcze nie montowałem bo chce dowiedzieć się od was czy to będzie chodzić wgl. Troszkę studiowałem internet że wałek może nie chodzić jeśli będzie padnięta mikropompka w skrzyni pośredniej jeśli nie będzie wytwarzała 11atm, ale bardziej mnie teraz interesuje ta tarcza oporowa bo nie wiem czy znów to rozbierać i ma być ta tarcza czy nie? 

Jeszcze jedno pytanie najdurniejsze jakie może być 😅 korek spustowy oleju jest na skrzyni pośredniej, na tylnym moście są dwa korki czy jeden? Bo jeden odkręciłem  on jest bardziej przy butli pneumatyki umiejscowiony  a drugi jest ale jego nie zaczepialem narazie on jest na takim dekielku na cztery śruby pod lekkim kątem jest na środku skrzyni przysłania go zaczep polowy to też jest spustowy korek? No i ile tego oleju mieści się w skrzyni pośredniej i skrzyni biegów w tej kociubie 🤣 

Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

sumek666    3791

Najpierw kup słownik ortograficzny.

Po drugie muszą być wszystkie tarczki. Tam są trochę większe siły niż masz w palcach. 

Po drugie o korku sam już sobie odpowiedziałeś.

Oleju kup 40 l. Wszystko nie wejdzie. Masz miarkę koło siedzenia z prawej strony.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tata1
      Witam
      Nurtuje mnie pytanie, czy ktoś dorabiał przełącznik 540/1000 obr. Bo do brony wirnikowej stosuje 1000obr, a do reszty 540. No i przełączqanie jest niewygodne, muszę odkręcić te dwie śruby, wyjąć z boku końcówkę z drobnym frezem, zatkać ją czymś co mam pod ręką (śruba, patyk, gałązka z wierzby :-) ), włożyć zatkaną końcówkę i zakręcić dekielek z powrotem, by uzyskać 1000 obrotów na WOM. Nie mówie, że chce przełącznik w kabinie, mógłby być tam na dole z prawej strony, tylko by to była jakaś dziwignia. Mam już pomysł na tą dźwignię, ale może nie warto "obalać przewróconego muru" i ktoś to już zrobił i ma u siebie. Może jest w sprzedaży? Macie jakieś info ?

ZAPRASZAM KILKA POSTÓW NIŻEJ - CIEKAWE ROZWIĄZANIA
    • Przez Bartizi00m
      siemka jestem ciekaw czy mozna zalozyc do 80-ki przedni WOM moze sie podzielicie opiniami ze mna
    • Przez wojtek2008
      Mam taki problem , jak mam właczony wom w ciagniku to zeby go wyłaczyc bez wyłanczania pompy powinno sie uzywac wajchy która sie zanjduje przy kierownicy. u mnie jak ruszam tą wajchą to wom sie wcale nie wyłancza. Czy moze wie ktos co sie mogło zepsuc i jak to naprawic ?? niedługo przyjdzie czas na robieni oprysków w polu a taka awaria Prosze o szybką POMOC !!!
    • Przez xero11
      Witam. Mam pewien problem. Mianowicie: Kupiłem kilka dni temu Ursusa c-385 za dosć ciekawą sume ( niską) tylko jest w nim mankament.: Sprzedawca powiedział że nie działa WOM. No i tak jest. Po pierwsze to nie wiedział jak go właczyc, ale mówił ze i tak nie działa, a jak oddam do mechaika, to mi wszystko pokaże. I chciałbym zapytać jak włącza się WOM? Po koleji co trzeba zrobić? ( moze po prostu nikt nie umiał go włączyć ) Po drógie..Podnośnik po odpaleniu nie podnośił, ale jak sie dalo wajchę w dół, to opadał normalnie..dopiero po jakichs 15 min. zaczęło podnoszenie działać. A po zgaszeniu ciagnika, poooowoli opadał ( jakies 15 cm na 3 godz ;D ) Czy to i zarazem ten WOM, to idzie z jednej pompy, która może być "popsuta"? Odrazu dodam że wałkiem da się zakrecić ręką. I jeszcze takie pytanko odrazu: Przy kierownicy mam 3 wajchy: 1 od lewej to niby od WOM'u ( nie wiem jak powinna byc ustawiona), 2 ( srodkowa) to ten "przyspieszacz) , 3- własnie nie wiem od czego jast ta 3 wajcha ( pierwsza od prawej) W książce jest nazwana : Dźwignia recznej regulacji pompy wtryskowej, sęk w tym ze nie wiem, jak to zrozumieć. Z góry dziękuję za jaką kolwiek pomoc
    • Przez dkkrzysiek
      Witam,
      Mi na wale miernika impulsów z jednaj strony ścięło frez trzymający widełka prawe. Chcę wymienić cały wał na nowy.
      Czy mogę odkręcić koło, blaszki itp. wyjąć go a następnie wsadzić nowy.
      Czy jest tam w środku taki mechanizm że  muszę rozbierać i dobierać się do niego od góry.
      Pozdrawiam
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj