SamaPrawda

Zaprawianie kukurydzy

Polecane posty

SamaPrawda    117
Witam, z racji tego, że od tego roku mesurol jest zakazany szukam czegoś na zastępstwo, co polecacie na zaprawianie kukurydzy żeby ptaki nie wybrały ziarna?

robi57362    863

ktoś pisal o papryczce chili

jesli pomoglem kliknij fajne

SamaPrawda    117

Papryczka chili bardziej na dziki, żeby nie ryły niż na ptaki

Wiadomość z agroFakt.pl

A zaprawia ktoś papryczką przed dzikami ? efekty są ? jakieś proporcje ile tego dac ? Co roku mam z tymi świniami problem po siewie 😒

RU68    261

z dzikami prostsza sprawa można zaprawić perfumami proszkiem do prania itd nawet hukinol ale siewnik śmierdzi kilka lat -z ptakami gorsza sprawa ale polecam zamoczyć zeszłoroczne suche ziarno kukurydzy w lekko rozcieńczonym oleju napędowym (rozpuszczalnikiem )i rozrzucić po polu ( co kilkadziesiąt metrów garść lub siałem rozsiewaczem około 10 kg/ha  na wrony działa 

dyziek_1    16

Podepnę się pod temat. Ma ktoś doświadczenie z zaprawianiem kukurydzy Mesurolem? Obawiam się wybierania ziarna przez ptactwo.

aderus    22
8 minut temu, dyziek_1 napisał:

Podepnę się pod temat. Ma ktoś doświadczenie z zaprawianiem kukurydzy Mesurolem? Obawiam się wybierania ziarna przez ptactwo.

1 litr na 100 kilo kukurydzy  , jezeli masz w proszku to rozrabiasz z woda i mlekiem i tak samo na 100 kilo, ja proszkowy rozrabialem  i zaprawialem kuku w dzien siewu

zreszta jest tu na agrofoto temat z tym zaprawianiem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez luk110
      Witam wszystkich chciałbym się  dowiedzieć coś na temat tego siewnika a w szczególności o przygotowaniu go do sezonu, jakie czynności serwisowe wykonac
      MONOSEM NG PLUS 4 6RZEDOWY

• Przez grzeskw75
      Witam, sprzedam 3 jednostki kukurydzy Pioneer po 80 tys. nasion .  
        1 jednostka P8400- 600 zł  

1 jednostka P8134- 600 zł    

1 jednostka PR39H32- 400 zł

06-420 Gołymin pow.Ciechanów  tel.691-980-674
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?

• Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj