343

Wybór wału przedsiewnego

Polecane posty

343    1
Napisano (edytowany)

Witam.
Zastanawiam się na zakupem wału na przedni tuz miałby on zagęszczać glebę po orce w trakcie siewu.Zdecydowałem się na zakup wału ponieważ przed siewem uprawiałem pole zwykłym agregatem na zębach i wałkach strunowych potem szedł uprawowo siewny na talerzykach i wale daszkowym i po tych zabiegach ziemia wystarczająco się nie zsiada i pęka przez co wilgoć paruje szparami.W tym roku od kolegi pożyczyłem wał campbell mandama ale wcześniej po orce szedł agregat uprawowy  potem ten wał a za wałem agregat uprawowo siewny i gleba dalej pęka nie wiem co już zrobić.... zaznaczam ,że ten wał ma cienkie pierścienie  i on nie zagęszcza gleby tylko się topi.U mnie na polu jest ziemia klasy 4-6

Teraz zastanawiam się może nad wyborem 

http://www.agro-tom.eu/wal-zageszczajacy-wz/

lub ten:

http://www.namyslo.pl/?menu=opis&kategoria=waly_uprawowe&maszyna=37

ten ostatni to piszę ,że on jest posiewny ale może ktoś praktykował czy on nadaje się do uprawy orki?

myślę jeszcze dodatkowo nad wymianą wału daszkowego na  wał gumowy do agregatu uprawowo siewnego ale jeślibym kupił któryś wał na przedni tuz to wymiana była by potrzebna?

Który z nich by lepiej zagęszczał glebę i przy tym nie zapychał się na słabej ziemi?

Edytowano przez 343

rocco0987    50

moim zdaniem ziemia ci pęka bo nadmiernie rozdrabniasz glebę i się zasklepia wierzchnia warstwa która później przy wysychaniu pęka, gleba ma mieć gruzełkowatą strukture.

ten pierwszy z połączeniem z bliźniakami na tył i pole jak stół. jako i zestaw uprawowo siewny ciagasz?

Wiadomość z agroFakt.pl

343    1

Tak to by był zestaw uprawowo siewny wał na przedni tuz a z tyłu agregat uprawowo siewny.Mysle bliźniaków nie potrzeba traktor ma koła 750 i prawie równo z agregatem na szerokość a to co wystaje agregat to siewnik jest na hydropaku i na kołach jedzie to ubije ta różnice co wystaje za traktor a ten wał oponowy to by zabijał pomiędzy traktorem.

ramzess2w    0

Cześć, mam taki problem, że w agregacie uprawowo-siewnym (bierny, z przodu wał strunowy fi300) garnie ziemię tę między koleinami traktora bo koleiny głębokie. Myślę o jakimś wale na przód, żeby wstępnie trochę zagęścić i przez to też spłycić koleiny. Jaki wał byście polecili ziemie średnie-lżejsze. Zastanawiam się nad campbellem 45 stopni albo coś takiego: http://www.agro-lift.pl/produkty/waly/66-wal-na-przedni-tuz-typ-wpt

Co myślicie?

ramzess2w    0

Tego agro-lifta? pewnie 7-8 tys. Campbell od polskiego producenta 10-12 tys. Używany campbell mniej więcej w cenie nowego agro-lifta tylko w moich okolicach ciężko coś trafić a wieźć z drugiego końca polski to też koszt, no i pasowało by obejrzeć na żywo

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Ferdek07
      Witam!
      Tak jak w temacie! Coraz więcej ludzi u nas kupuje talerzówki i się śmieje że orka to tylko strata paliwa talerzują zamiast podorywki to OK ale zamiast orki również talerzówka i brona i tak sieją czy to prawda że to w żaden sposób nie odbija się na plonach, również gnój talerzują, a niektórzy to co miesiąc talerzują, jeśli to takie dobre to sam kupie talerzówkę zamiast porządnych pługów
    • Przez ansu
      W kukurydzy się sprawdziło w burakach cukrowych możne również przynieść korzyści system pasowej uprawy gleby Strip-Till
      Czy ktoś się spotkał z tym w praktyce?
    • Przez ramzess2w
      Cześć, mam taki problem, że w agregacie uprawowo-siewnym (bierny, z przodu wał strunowy fi300) garnie ziemię tę między koleinami traktora bo koleiny głębokie. Myślę o jakimś wale na przód, żeby wstępnie trochę zagęścić i przez to też spłycić koleiny. Jaki wał byście polecili ziemie średnie-lżejsze. Zastanawiam się nad campbellem 45 stopni albo coś takiego: http://www.agro-lift.pl/produkty/waly/66-wal-na-przedni-tuz-typ-wpt
      Co myślicie?
    • Przez LUKAS11
      Witam mam takie pytanie do tu obecnych, przymierzam się do kupna wału "cambela" na przedni tuz.  Mam dogadaną cenę 10 tyś netto.  Jest to nowy wał firmy Expom 3 m szerokości, wachliwy na boki i skrętny, pierścienie 70 cm. Czy to dobry wybór czy może pierścienie 80 cm. Czy może zupełnie coś innego. 
    • Przez 343
      Witam.Ten rok jak i ubiegłe lata pokazały ,co erozja wietrzna potrafi zrobić z naszymi polami. Ma ktoś może doświadczenie z używaniem włóki wiosną na orkę zimową? czy występuje wtedy też erozja wietrzna? Bo po agregacie występuje a jak pola wgl nie rusza się niczym to nie ma erozji wietrznej ale znów też nie jest to dobre zostawianie pola nie ruszanego bo wysycha przez pęknięcia gleby które powstały przez jesień , zimę.Zastanawiam się właśnie na drugi rok przed zakupem włóki czy to ma sens ? Myślę ,że ona tylko po wierzchu robi i zasypuje pęknięcia gleby a przez płytką pracę nie powoduje takiej erozji wietrznej ale to są tylko moje domysły. Klasy gleby występujące w moim gospodarstwie 4-6
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj