DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Gość   
Gość
15 minut temu, tomaszmab napisał:

Jarek weź zrób wyliczenie jakie koszty ponosisz odnośnie opasu 

człowieku jakiś rok temu miałem z nim batalie o opłacalnosci a on do dzis nie potrafi tego policzyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To cały jarek  zero konkretów napisze Ci ze mu się opłaci i robi inwestycje i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 minut temu, kanalia36 napisał:

Jarek cały zeszły rok atakował sołtysa co sołtys napisał jarek go atakował, teraz sołtys już stał się stary i brzydki to Jarek zakochał się w moim zgrabnym tyłku ja się już boje wchodzić na forum zeby Jarek mnie cnoty nie pozbawił:D

A może tobie by to odpowiedało ,bo widzę częściej zacząłeś zaglądać na AF 😏 czyżby tyłek swędział...??:ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja jestem przekonany że z opasu bydła różnych hfow i mieszańców z nimi przy tych cenach bydła nic nie zostaje .. jedynie co zostaje to dwie dopłaty na cielaka czyli jakieś 650 zł a czasem i to nie zostaje bo zdechlak się trafi.. także ta opłacalność u niektórych polega na tym że jak kupi cielaka za zalozmy 800 zł i sprzeda go potem za 4800 zł to myśli że zarobił 4000 tysiące przez dwadzieścia miesięcy a paszy nie liczy bo przecież to swoja ... Tyle w temacie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Ursus932 napisał:

A może tobie by to odpowiedało ,bo widzę częściej zacząłeś zaglądać na AF 😏 czyżby tyłek swędział...??:ph34r:

No jasne że tak ale nie dla jarka  jak już to Kallina86 na mnie leci:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szkoda dziewczyny ...przecież za chwilę policzysz że do'kobiety to tylko'dokładka...😕

Będziesz jej suchy chleb dawał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Ursus932 napisał:

Szkoda dziewczyny ...przecież za chwilę policzysz że do'kobiety to tylko'dokładka...😕

Będziesz jej suchy chleb dawał 

Ursus a jak )))) mój kolega rozwodnik powiedział ze jeden dobry samochód przejeździł jak do niej jeździł a drugi samochód na nia wydał))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, tomaszmab napisał:

Ja jestem przekonany że z opasu bydła różnych hfow i mieszańców z nimi przy tych cenach bydła nic nie zostaje .. jedynie co zostaje to dwie dopłaty na cielaka czyli jakieś 650 zł a czasem i to nie zostaje bo zdechlak się trafi.. także ta opłacalność u niektórych polega na tym że jak kupi cielaka za zalozmy 800 zł i sprzeda go potem za 4800 zł to myśli że zarobił 4000 tysiące przez dwadzieścia miesięcy a paszy nie liczy bo przecież to swoja ... Tyle w temacie 

generalnie z gospodarki na słabych ziemiach jakbys nie liczył zostaje tylko dopłata, gospodarujac na słabej ziemii byk jest po to żeby zeżarł to co wyprodukujesz/urośnie i tyle.... zysku z tego byka nie ma żadnego, on służy do przerabiania paszy w obornik który jest potrzebny na słabej ziemii i tak koło sie zamyka .... masz 20 ha piachu to masz ok 20 tys zł razem z onw plus 300zł x ilosc bydła i to jest cały zysk z tej zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, kanalia36 napisał:

Ursus a jak )))) mój kolega rozwodnik powiedział ze jeden dobry samochód przejeździł jak do niej jeździł a drugi samochód na nia wydał))))))

Kanalia nie cytuj poprzedniego posta bo przyjdzie jakiś "staluch" np . @sumek666 i po łapkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

masz racje na forum swiń  2 strony wykasował mojej rozmowy z życietoniebajka na temat złoldziejstwa w powiecie PSR sumek666 to taki forumowy stalinowski cenzor )))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
10 minut temu, Ursus932 napisał:

Kanalia nie cytuj poprzedniego posta bo przyjdzie jakiś "staluch" np . @sumek666 i po łapkach

Dostałem zakaz wstępu tutaj. 

  • Sad 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 minut temu, rejvas napisał:

generalnie z gospodarki na słabych ziemiach jakbys nie liczył zostaje tylko dopłata, gospodarujac na słabej ziemii byk jest po to żeby zeżarł to co wyprodukujesz/urośnie i tyle.... zysku z tego byka nie ma żadnego, on służy do przerabiania paszy w obornik który jest potrzebny na słabej ziemii i tak koło sie zamyka .... masz 20 ha piachu to masz ok 20 tys zł razem z onw plus 300zł x ilosc bydła i to jest cały zysk z tej zabawy

To nie lepiej przejść na ekologię posiac poplony , motylkowe i brać nawet więcej niż za te całe byki ? Bez całej tej roboty i szlajania się po oborze ?

Albo oddać w dzierżawę  .. chociaz tego nie polecam bo na dzierżawach wyniszczaja glebę ..

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jasne że lepiej .... każdy co mądrzejszy tak robi, po co ryzykować i rozmyślac o bykach i cenach .....

Edytowano przez rejvas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szkoda patrzeć na debilów co sensacji szukają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, rejvas napisał:

jasne że lepiej .... każdy co mądrzejszy tak robi, po co ryzykować i rozmyślac o bykach i cenach .....

Żeby nie było to gdyby nie to że mam 18 ha w około domu w jednym kawałku i jeszcze 3 ha trochę dalej ale też blisko to bym nigdy w życiu nie brał się za bydło ( w moim przypadku głównie mamki )... Tu mnie ratuje to że ponad pół roku bydło się żywi na pastwisku.. 

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
19 minut temu, tomaszmab napisał:

To nie lepiej przejść na ekologię posiac poplony , motylkowe i brać nawet więcej niż za te całe byki ? Bez całej tej roboty i szlajania się po oborze ?

Albo oddać w dzierżawę  .. chociaz tego nie polecam bo na dzierżawach wyniszczaja glebę ..

Czyli co? Nie polecasz ale tak zrobić ??? Ciekawe 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2505
kanalia36 napisał:

To strategia Jarka najpierw dokucza a potem się łasi jak dzieciak w przedszkolu , z sołtysem pewnie już na tym drugim etapie jest.

Ja to nie jestem homo ale Ty widzę masz z tym problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

znaczy sie homosapiens nie jestes ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
25 minut temu, rejvas napisał:

generalnie z gospodarki na słabych ziemiach jakbys nie liczył zostaje tylko dopłata, gospodarujac na słabej ziemii byk jest po to żeby zeżarł to co wyprodukujesz/urośnie i tyle.... zysku z tego byka nie ma żadnego, on służy do przerabiania paszy w obornik który jest potrzebny na słabej ziemii i tak koło sie zamyka .... masz 20 ha piachu to masz ok 20 tys zł razem z onw plus 300zł x ilosc bydła i to jest cały zysk z tej zabawy

Na wsi przecież TRZEBA coś hodować, jak to mówią co niektórzy w wieku 60+. Za 10 lat małe hodowle to będzie niewielki odsetek, ale dziś wciąż jest jeszcze ich sporo na czym korzystają głównie Dziad skupy z jednym/dwoma samochodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2505
rejvas napisał:

jasne że lepiej .... każdy co mądrzejszy tak robi, po co ryzykować i rozmyślac o bykach i cenach .....

Patrz a jeszcze dwa lata temu przy niższych cenanach bydła na samej sr sojowej i kukurydzy trzymałeś byki nawet słomy nie poruszyłeś a teraz jakie panisko mądre się zrobiłeś 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

lepiej zmądrzeć pózno niż wcale :D

przy niższych cenach ? sprzedałem po 14zł za R 

Edytowano przez rejvas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Widzieliście w TV co ma być na TVN O 19:50.Znowu tvn bierze się za bydło sprzedawać na duch.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
52 minuty temu, kanalia36 napisał:

Ursus a jak )))) mój kolega rozwodnik powiedział ze jeden dobry samochód przejeździł jak do niej jeździł a drugi samochód na nia wydał))))))

temu ja szukam taniej co mieszka koło domu żeby samochodu nie marnować B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj