Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
10 minut temu, soltys48 napisał:

Toż pisałem dawaj namiary za taką kasę biere 

Jak nie wypali handel to tamtędy będę wracał na Malbork i do nas na Człuchów 

A jakie namiary jak ja sam nie wiem skąd dokładnie te cielaki ;) a znajomy jeździ tam co tydzień także też już pewnie inne ceny mu dają 

Nawet jak bym wiedział to bym nie powiedział żebyś nie wykupił 😁

Opublikowano (edytowane)
14 minut temu, soltys48 napisał:

Przelatuje przez Wisłę na NASZĄ  stronę tu czuje się lepiej

Nie lubię cielaków z mlecznych krain

Jak przejedziesz przez most to będziesz w Jeleniu 😉 patrz na lewo 

 

Żeby nie było,  miejscowy handlarz do 7.20 brutto za hfa

Edytowane przez Cybulek17
  • Like 1
Opublikowano
21 minut temu, Rolnik7343 napisał:

A jakie namiary jak ja sam nie wiem skąd dokładnie te cielaki ;) a znajomy jeździ tam co tydzień także też już pewnie inne ceny mu dają 

Nawet jak bym wiedział to bym nie powiedział żebyś nie wykupił 😁

Toż mi same paszporty starczo 

  • Haha 1
Opublikowano

oj ten rolnik7343 pierdzielnoł głupote a teraz próbuje z tego wybrnąć 😎 i udaje głupka że nie wie skąd itp.😊

Opublikowano
15 godzin temu, krzysztof1987 napisał:

a czy ktoś coś słyszał że gdzieś okolice kozienic powstaje ubojnia bydła jakiś PIERZCHAŁA -znajomy elektryk mówił że jakieś systemy zakładał w tej ubojni i że taka duża i nowa 

szukałem w necie info ale nic nie ma 

W Janikowie ma ruszyć jakąś duża ubojnia, był podobno pierwszy uboj ale coś tam jest do poprawek technicznych i robią narazie, 

Opublikowano

sołtys następnym razem zatrzymaj się w cgr. tu też dobra kawę parzą ;)

Opublikowano
3 godziny temu, Rolnik7343 napisał:

A ty co teraz ubóstwiasz ? Bo kanalia to wiemy że świnie od kiedy są po ponad 5zl, pewnie jak cena spadnie to i do tematu świń pójdzie pierdzielić że nie opłaca się i idioci dokładają ... Kurła biedny się wykończy pisząc w tyłu tematach jak to się nie opłaca ... Pewnie w nocy będzie miał koszmary że budynki pełne opasów i świń i będzie się budził z krzykiem  że nic się nie opłaca

Kanalia po prostu miał za dużo wolnego czasu i spędzał go oglądając Agrobiznes. Niezły naiwniak z niego był, skoro uwierzył ministrowi, że z kupnych cielaków zostanie mu wiecej w perspektywie wieloletniej niż ze świń w cyklu zamkniętym. Teraz znęca się nad Wami za to, że dał się wkręcić. ;) 

Opublikowano

Sołtys ty się u mnie zatrzymaj,wrócisz najebany,bez kasy i cielaków🤗

Opublikowano (edytowane)

co do uboju na własne potrzeby to sąsiad zawsze powtarzał ,, jak miał bym krowe to cielak by ssał do 300 kg i potem bym zabił '' a przez 45 lat hodował kilka krów i nigdy tak nie zrobił .U mie w domu cielecina jest popularna i dosc czesto gosci i powiadam wam że  rasa jest najważniejsza zupełnie inny smak z mieszanca o wyglądzie limuzyn a inny z mieszanca o wyglądzie herforda .

Edytowane przez jarecki
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Witam Hodowców w 2026 roku!
      Uzupełniamy naszą serię o temat, który dla wielu jest najważniejszy – aktualne ceny skupu tuczników. Otwieram wątek zbiorczy na cały rok 2026, służący do wymiany informacji o stawkach w ubojniach i punktach skupu.
      Początek roku to zawsze moment niepewności i oczekiwania na ruchy giełdy niemieckiej (VEZG) oraz reakcję naszych krajowych zakładów. Sprawdźmy, jak rynek otworzył się po Nowym Roku.
      Abyśmy nie porównywali jabłek do gruszek, bardzo proszę o wyraźne zaznaczanie, czy podajecie cenę za wagę żywą, czy poubojową (WBC).
      Proponowany schemat wpisu:
      Województwo:
      Ubojnia / Skup (opcjonalnie):
      Rodzaj rozliczenia (Żywa waga / WBC):
      Cena (netto/brutto):
      Klasowość / Mięsność (przy WBC):
      Strefa ASF (jeśli dotyczy):
      Termin płatności/odbioru:
      Jakie sygnały płyną od Waszych odbiorców? Czy zakłady szukają towaru, czy raczej robią się kolejki i "zatory"? Zapraszam do rzetelnej wymiany danych.
      Przypominam: To wątek o cenach. Starajmy się dyskutować merytorycznie i z szacunkiem do pracy innych hodowców, niezależnie od skali ich produkcji.
    • Przez Nieustraszony1044
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2026? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂 Wam drodzy hodowcy i sobie w 2026 życzę jak najwyższych cen!!!
       
       
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
       
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/305087-ceny-bydla-2025/
    • Przez _Pawciu_
      Witam. Pytanie jak w temacie. Szukam opinii o tych dwóch odbiorcach. Do tej pory odstawiałem do Biskupca ale po ostatniej sprzedaży jestem delikatnie zniesmaczony. Przedstawiciel obiecywał że dołozy "kilka groszy" do ceny startowej ale oczywiście tak nie było. Przy ważeniu na gospodarstwie i ważeniu przed ubojem waga na każdej sztuce spadła od 50 do 70kg. Może to jednorazowy wybryk? Do tej pory nie miałem z nimi problemu. Lecz teraz rozmyślam nad sprzedażą do Zakrzewskich. Dajcie swoje opinie i przemyślenia na temat tych dwóch firm. Pozdrawiam
    • Przez yacenty
      Witam wszystkich w nowym, 2026 roku! 🚜
      Z racji, że mamy już 2 stycznia, otwieram oficjalny wątek poświęcony cenom cieląt w roku 2026. Poprzednie lata pokazały, że rynek potrafi być dynamiczny, dlatego warto na bieżąco wymieniać się informacjami z różnych regionów Polski.
      Zapraszam do dzielenia się aktualnymi stawkami, jakie oferują u Was pośrednicy lub jakie uzyskujecie przy sprzedaży/zakupie. Aby dyskusja była czytelna i pomocna dla nas wszystkich, proszę o trzymanie się konkretów.
      Przy wpisywaniu cen, postarajmy się używać poniższego schematu (ułatwi to porównanie):
      Województwo:
      Płeć (byczek/jałówka):
      Rasa:
      Waga/Wiek:
      Cena (netto/brutto):
      Dodatkowe uwagi (kondycja, popyt w okolicy):
      Jaka jest Wasza prognoza na ten rok? Czy początek 2026 przynosi jakieś zmiany w cennikach w Waszych okolicach?
      Prośba organizacyjna: Dbajmy o kulturę wypowiedzi. Szanujmy się nawzajem, nawet jeśli mamy odmienne zdanie na temat opłacalności produkcji.
      Zapraszam do dyskusji!
    • Przez wjmarcia
      Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć jak podejść do tego tematu. Wiem że mimo że jestem RR to i tak muszę podejść do tego tematu. Czy da się to samemu ogarnąć?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v