spirit01

Renault 120.54 problem z hydraulika

Polecane posty

spirit01    0

Witam mam problem z wspomaganiem/hydraulika po wymianie Oleju hydraulicznego  wszystkich filtrów  nie działa wspomaganie lecz w podnośnik działa znakomicie  w czym może  być problem? Czy odpowietrza się gdzieś samo wspomaganie.

Dodam ze jeszcze była wymieniana pompa hydrauliczna 

Edytowano przez spirit01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25623

W większości sprzętów mechanicznych odpowietrzanie polega na kilkukrotnym maksymalnym skręcie kierownicą raz w prawo raz w lewo. Oczywiście na uruchomionym silniku. Przy maksymalnym skręcie  chwilę potrzymać kierownicę, potem jazda w przeciwną stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spirit01    0
37 minut temu, Agrest napisał:

W większości sprzętów mechanicznych odpowietrzanie polega na kilkukrotnym maksymalnym skręcie kierownicą raz w prawo raz w lewo. Oczywiście na uruchomionym silniku. Przy maksymalnym skręcie  chwilę potrzymać kierownicę, potem jazda w przeciwną stronę.

Nie da się skręcić kierownica  nawet jadąc do przodu 0 wspomagania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91
3 godziny temu, spirit01 napisał:

Witam mam problem z wspomaganiem/hydraulika po wymianie Oleju hydraulicznego  wszystkich filtrów  nie działa wspomaganie lecz w podnośnik działa znakomicie  w czym może  być problem? Czy odpowietrza się gdzieś samo wspomaganie.

Dodam ze jeszcze była wymieniana pompa hydrauliczna 

Wymieniales pompe glownej hydrauliki czy ta od wspomagania? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Nie znam renowek, wiec niewiele mi to mowi, ale jezeli wymieniles pompe od wspomagania, to albo ma niewłaściwy kierunek obrotow, albo zle podlaczone przylacza... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spirit01    0
11 godzin temu, peewee1984 napisał:

Nie znam renowek, wiec niewiele mi to mowi, ale jezeli wymieniles pompe od wspomagania, to albo ma niewłaściwy kierunek obrotow, albo zle podlaczone przylacza... 

Przyłącza są na 100% dobrze podłączone

Pompa kręci się identycznie jak poprzednia  idealnie wpasowała się w tryb

Olej w siłownikach pojawiał się ale bez ciśnienia 

Ktoś miał podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25623

No to jak jest olej to problem może być z zasysaniem lewego powietrza.

W tym roku padła mi hydraulika w mf 174. Wymieniłem pompę nic nie dało. Podawała olej ale bez ciśnienia. 

Mechanik pozmieniał wszystkie oringi po drodze i ciśnienie wróciło.

Posprawdzaj połączenia, jak są oringi to wymień na nowe, nawet jak nie widać zużycia. 

Nie wiem jak filtr wygląda ale u mnie np podstawa filtra była uszczelniania oringiem, jak nierówno podociągasz śruby też może być problem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Chyba w kazdym orbitrolu jest mala pompa zębata, żeby w razie awarii hydrauliki dało się skręcić kołami. Mozesz podnieść przednia oś i pokrecic kierownica... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spirit01    0
19 godzin temu, peewee1984 napisał:

Chyba w kazdym orbitrolu jest mala pompa zębata, żeby w razie awarii hydrauliki dało się skręcić kołami. Mozesz podnieść przednia oś i pokrecic kierownica... 

Podnieslismy renówkę dało się kręcić kołami ale strasznie ciężko   zauważyłem ze jedna strony pompy strasznie się grzeje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Przy podniesieniu przedniej osi powinniscie krecic kierownica bez odpalania traktora. Brak wspomagania i grzejaca sie pompa moze byc nastepstwem tego ze nie dochodzi do niej olej,albo jest jego ujscie zablokowane i mieli sie w srodku. Odkrec przewod wychodzący z pompy od wspomagania i zobacz czy po odpaleniu pojawi sie olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam,Panowie mam dziwny problem z ładowaniem w ciągniku renault 461, po odpaleniu ciągnika ładowanie jest wzorowe ale po czasie gdy włączę wszystkie światła ładownie spada, i alternator się grzeje ( szczególnie koło pasowe)po wyłączeniu obciążenia wszystko wraca do normy, i teraz moje pytanie co może być przyczyną takiego dziwnego problemu, alternator pochodzi z Mazdy 626 2.0D 12V, 80A, dane akumulatora dodaje w zdjęciu, a i mechanik założył mi taki kabel od ładowania (jak na zdjęciu) a ja teraz założyłem od spawarki bo myślałem że coś pomoże. A 2 sprawa u mnie jest pasek 10mm czy jest jakaś opcja przerobienia alternatora z jakiegoś VW na taki pasek, bo wiem że golfy 2 miały na 10mm ale wolał bym coś nowszego. Pozdrawiam 🙂🤚🤚🤚🤚i czekam na Pomoc.



    • Przez Kamilmok
      Witam . Problem zaczął się od dmuchniętej uszczelki pod głowicą , w trakcie naprawy mechanik wysłał pompę paliwa do regeneracji alby ją od razu sprawdzić . kupiliśmy nowe ori wtryski .  
      Po złożeniu wszystkiego brak mocy , orka na 4 skiby ziemia cieżka i jak było ciężko to zamiast grzebać kołami to dusiło ciągnik na biegu 1-1. 
      Postawiliśmy do drugiego mechanika pompiarza , niby wszystko posprawdzał pobawił sie zapłonem  i mówił ze wszystko jest dobrze . Pali na dotyk . teraz w polu nie był testowany jeszcze ale jak ciągną 6 ton pszenicy pod górkę to prędkość spada ze trzeba zbijać pół biegi . takze chyba nie jest dobrze . 
       
      gdzie szukać przyczyny ?
       
    • Przez Griszka92
      Witam
      Po wymianie sprzęgła na nowe całego kompletu marki Kawe oraz obróbce koła zamachowego sprzęgło nie wysprzęgla, jedynie idzie wrzucić wsteczny poza tym WOM nie działa. Sprzęgło niby ustawione fabrycznie bo śruby znaczone !? Wie ktoś może jak to ustawić ? Jakieś dane czy cokolwiek 
    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj