Polecane posty

kris148a    89
Witam, posiadam taką prasę i mam pytanie do innych użytkowników. Pasuje nią spiętą z mtz 82. Zgniot ustawiony na maksa, a ciągnik nie robi sobie z niej wiele, jak kupowałem ją to ostrzegali mnie ze MTZ nie da rady że 100 koni to minimum (nie mam noży). I teraz moje pytanie bo belki wydaje mi się że powinny być bardziej zbite. Na zegarze podczas prasowania gdy komora się trochę zapełni pokazuje 2200psi, ale np gdy lus się skończy i przejeżdżam na pusto na drugi to ciśnienie na zegarze spadnie by znowu gdy dostanie materiału do komory podnieść się do wspomnianych 2200. Wydaje mi się że cos jest nie tak bo belki powinny być bardziej zbite. Druga uwaga to zaczynając nową bele problem jest żeby wciągnąć materia do komory, po paru metrach ten kłopot znika i można ostro jechać. Proszę o poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32

2200 psi to jest ok 150 bar ja prasuje nową mchale i zgniot mam na 180bar to jest mocno zbita belka i wydaje mi sie że 150 to nie jest mało a jak belka wygląda po twojej prasie? Na pustej komorze ciśnienie będzie niskie bo prasa nie ściska materiału dopiero jak belka rośnie i podnosi pasy to ciśnienie rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Z wyglądem belek nie jest źle bo owijam siatką, wiadomo też jeśli lus cienko to trzeba trochę jeździć raz z prawej raz z lewej żeby była równa bela ale dużo ładuje do stodoły chwytakiem do sianokiszonki i one ściskając się od chwytaka a nie powinny. Wydaje mi się że Rusek na Maxa powinien stękać a on od początku do końca idzie tak samo.


To raczej prosta prasa, jeśli mam rację to jest parę przyczyn, -zbyt mało oleju w układzie (wycieku nigdzie nie widać, układ zamknięty ) -siłownik ma wewnętrzny przeciek -zawór którym reguluje się siłę zgniotu przepuszcza - pasy są zbyt długie (wyciagły się) I teraz od czego zacząć bo w koszty to można się pchać i wymieniać wszystko pokoleji. Chciał bym żeby wypowiedział się ktoś kto współpracuje taką prasą z ciagnikiem około 80Km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

Zetek szóstka z NH br 750 jest idealnie podpasowany w stosunku do mocy bele są ładnie zbite i myślę że napewno jest coś nie tak ze zgniotem. Sąsiad też prasuje NH 654 belarusem 80km to pod górki ma co robić i czuć że go trzyma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

No widzisz kolego czyli dobrze mi się wydaje, 750 od mojej różni się wielkością bo ona może robić większe bale ale budowa ta sama. Na jakim ciśnieniu jedziesz?


Może mam zbyt mało oleju w układzie i na początku zbyt słabo zbija belki? I jak środek nie dobity to potem tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

Prasa kuzyna więc powiem Ci jakie ciśnienie w niedzielę bo u niego będę. A środek jak i reszta belki wychodzą ładnie zbite. Wiem że napewno nie ma ustawionego na maksa bo się pytał czy nie podkręcić choć kule zbite że palca nie wsadzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

A jeszcze takie pytanie czy wam też gdy prasa stoi przez zimę to wiosną robi wam się ciśnienie w układzie i wskaźnik ciśnienia nie pokazuje zero tylko wartość u mnie np 500psi lub więcej. Spadnie na zero dopiero jak podłącze pod ciągnik i podniose klapę i odpuszczę. Też tak macie? Ja wiem rozszerzalność cieplna ale to powinni spaść potem na zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj