DamianChuchro

Nawożenie dolistne.

Polecane posty

Witam chciałbym opryskać dolistne przenice mocznikiem plus do tego siarczan magnezu jednowodny firmy ARKOP i moje pytanie ile mogę dać tego na 1ha ? I czy mogę dodać do tego środek na chorobę zbóż czyli na grzyba.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

mocznik + fungicyd to bym uważał przy takiej suszy, chyba że dasz go mało powiedzmy do tych 3%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    247

A dlaczego siarczan magnezu jednowodny ? Z tego co wiem to bardzo slabo sie rozpuszcza w wodzie. Zazwyczaj stosuje sie siedmiowodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

Witam. Dołącze do tematu a mianowicie chodzi mi o Żyto. Parę tygodni temu siejąc na owe zborze Salmag 200kg/ha zauważyłem że źdźbła tego żyta są czerwono fioletowe mniej więcej od ziemi do płowy roślin. Czy to tak samo jak z kukurydzą że brakuje roślinie fosforu?  Na obecną chwilę już prawie niema tych przebarwień. Ale myślę żeby właśnie dolistnie zasilić rośliny jakąś odżywka typu NPK. Co o tym myślicie? A może są jakieś inne przyczyny tego czerwono fioletowego zborza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiek0530
      Witam jakie macie doświadczenie w tej uprawie, oprysk kiedy od ,czego itp. Ile siejecie na ha?
    • Przez BercikFarm
      Witam ! 
      Jakie stosujecie opryski w Rzepaku  "? (agrotechnikę  , na co pryskacie ) ? 
      Jakie macie plony ? jakie odmiany siejecie ?
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez AGROFARM85KALI
      Witam mam pytanie w tym roku skupiłem się na zbiorze Siana i mam sporo łąk nowych które nie widziały nawożenie od dawna.Zebrałem z nich około 4 tygodni temu siano i teraz zastanawiam się jakie nawożenie zastosować aby jeszcze raz zebrać pod koniec września  Mam Gnojowicę do bólu na przykład.
      Łąki są na terenie nizinnym przy małej rzece ile tej gnojowicy wlać na ha i czy też posiać jakiś nawóz.Na weekend zapowiadają deszcze dajcie znać co radzicie.Pozdrawiam  Dzieki
    • Przez Kamkow1
      Witam. Jestem młodym początkującym rolnikiem więc potrzebuję kilku porad odnośnie żyta. 
       
      Mianowicie posialem żyto Serafino które w tamtym roku było brane z centrali.  
      Przedsiewnie dałem 120 kg/h Tarnogranu. Lecz chciałbym się dowiedzieć jaki nawóz oraz w jakiej ilości polecacie na wiosnę  aby plon był w okolicach 6t/h. Oraz jakie środki stosować. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj