Polecane posty

kellyq    35

Mam problem z obrotami. Po odpaleniu na wolnych obrotach obrotomierz najpierw pokazywał 700 obrotów, po pewnym czasie 800 itd. Aktualnie na wolnych obrotach pokazuje ok. 1000. Podejrzewam że pada ten trybik który daje napęd na linkę obrotomierza. Pytanie czy da się go wymienić bez rozbierania połowy ciągnika?

Wiadomość z agroFakt.pl

jaco512    48

Na pewno to wina trybu? Sprawdź czy linka jest dobra, licznik też może oszukiwać

stempos1980    559

Najpierw posprawdzaj to co na wierzchu a jak to nie pom9że to dopiero wtedy Ciapek na dwie części

sadek9    92

Moim zdaniem to licznik bo on tam ma taką sprężynę w środku bardzo delikatną, która dociska z bardzo dokładnie określoną siłą jakby 2 tarczki do siebie która jedna z nich jest napędzana od silnika A druga podnosi wskazówkę

andrzej78    76

Raczej to sprawa obrotomierza , tak jak napisano wyżej . W przypadku uszkodzenie wałka lub linki obrotomierz zaniża wskazania i są duże wahania wskazówki. Co do wymiany wałka to można go wymontować bez rozpoławiania ciagnika . 

kellyq    35

Linka nowa, licznik także, zostaje mi ten wałek sprawdzić, jak dokładnie się do niego dobrać

stempos1980    559

Żeby się do niego dostać to albo Ciapek na puł albo odkręcasz ten plastik co jest linka przykręcana i tamtędy przez tą dziurę wyjmujesz. Te nowe linki to też są do bani. Ja kupowałem do teścia ciapka to panceż był ok a linka w środku była za krótka

kellyq    35

Obok tego plastika jest śrubka na kluczyk 10, do czego ona jest? Ciężko to wyłazi nie ma tam jakiegoś zabezpieczenia?

stempos1980    559

Wałek chodzi w tuleij osłonowe jeżeli wałek nie wyjdzie to dobre szczypce i tulej do góru.na tuleij jest oring i przez ten oring cieżkawo wychodzi ale wyjdzie. Spuść olej że skrzyni jak byś chciał  wyjąć tą tulej. Ta śrubka tam w niczym nie przeszkadza. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez john1
      Witam chce wymienic symering zwolnicy i ten tryb ze zdjecia wogle nie chce zejsc brałem sciogaczem i tez nic prosze o pomoc

• Przez michalnh
      Witam,

Mógłbyś mnie ktoś poratować i powiedzieć jakie są wałki odbioru mocy w hederze 6,1m model 820 w kombajnie JD 2266, chodzi mi o markę, oznaczenia fabryczne bądź nr katalogowy czy zdjęcie tabliczki znaminowej wałków. Ewentualnie może ktoś wie gdzie takie wałki można kupić w dobrych pieniądzach ?

Z góry dzięki za info.
    • Przez Mikua
      Wałki rozrządu są takie same czy inne?  bo zdania sa różne, oraz czym sie rożnia silniki że 4011-silnik S-4001 ma 42 KM a C360-S-4003 ma 52 KM ?
    • Przez Kacper257
      Jeśli nie używam wałka w jakiej pozycji powinna być dźwignia   włączania i wyłączania wałka. 
    • Przez john1
      Witam gdzie dostane czujnik obrotow walka wom z tako wtyczko bo przegladałem na internecie to wszystke mają inno wtyczke tako jak na zdjeciu

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.