Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Pavlo

wał uprawpwy

Polecane posty

Pavlo    0

Witam

Jak w temacie znajomy chce zrobić wał uprawowy. Ma on być ciągany i składany

a ma wyglądać mniej więcej tak: i tu posłużę się linkiem http://www.traktorpool.pl/media/2510/1272510/833531/Expom---Volker-Landgraf-Jacek-6m-833531.jpg

Ze względu na to że jest to już starszy człowiek nie ma pojęcia jak się do tego zabrać. A temat piszę na polecenie Taty;)

Proszę o wskazówki, zdjęcia, filmy itp. Najbardziej chodzi o rozkładanie się wału.

Z góry dzięki za odpowiedź

pozdro :rolleyes:

O jeszcze jedno najbardziej ma być podobny do wału firmy Expom. Szerokość chyba 6m (nie jestem pewien) a ciągnik to zetor 6340 jak się nie mylę ale w każdym razie ok 70km;)

Andrzej24871    12

Nie bardzo wiem z czego by można zrobić taki wał ale myśle że stare felgi samochodowe mogły by się przydać :D Zespawać je razem i czymś wypełnić i już :) wiem prosto napisać :rolleyes:

Pavlo    0

Ale wiesz co chodzi tu bardziej o ramę bo o wały to nie problem. Ten gość może sprowadzić sobie bez problemu takie same wały ale nie chce wydawać dużo na ramę itp. a wał z expomu jest trochę drogi;D

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek73    190

Ja dokładnie takie sam zrobiłem 2 lata temu.Pierścienie mam kołeczkowe z polskich wałów takich 3 sztuki po metrze.Dwa lata je zbierałem.

Ramę zrobiłem z kątowników które mi robili w zakładzie pod wymiar z blach 6mm .

Wzór miałem z Expomu,pożyczyłem od sąsiada i postawiłem na podwórku koło garażu.Robiłem je 4 tygodnie prawie co dzień.

Rama kosztowała mnie 4 tyś,talerze 2 tyś.

Ja dałem po 3 łożyska na wał bo lubią w nich osie pękać lub się wyginać.

Ramę można zrobić z profili ale nie kupi się takich jak w Expom tylko np wadersztat

tomek73    190

60 to nie ma problemu a po zasianym to 4 nawet jedzie.MF255 też daję rady.

Jak się do tyłu cofa to się rozkładają i siłownikiem opuszczasz.Składasz odwrotnie.

Żeby zrozumieć musisz zobaczyć.

sebcio123    0

Witam!!! Kto może powiedzieć jaki wał jest lepszy bo tata chce kupić ale nie wie jakiej firmy wybiera między Expom a unia gniot. Jaka jest ok. cena wału uni i czy dało by się pociągnąć u914 po orce :) Za wszystki informacje dziękuje!

tomek73    190

Z Uni jest na belkę zapinany i według mnie to jest lepsze rozwiązanie. Ja mam Tytany z Expomu, dobre ale wolałbym mieć na belkę zapinany, nawet myślę o przerobieniu. Do zaczepu jest trochę kłopotliwe, ia na belkę przy włókowaniu jest dodatkowa regulacja.

Expom w tym roku też wypuścił zapinane na belkę.

A o jakich z Expomu myślicie? Jacek, tytan czy te nowe, ale nie pamiętam nazwy.

Poza tym nie widzę różnic specjalnie.

sebcio123    0

z expomu o tytanie myśleliśmy bo włóke można dokupić a do jacka już nie.W tym nowym to nie za bardzo bo szerokości są za duże 9m i 12m nazywa się chyba maximus, a my tak myśleliśmy o 5 albo 6m zależy czym byśmy ciągli :)

tomek73    190

Jackiem 6 metrów po orce MTZ 82 jechałem z 6-7 km. Ledwo dawał rady. 914 1 szosową poszła by, 4 terenową słabo to widzę.Zależy od ziemi.

Ostatnio NH 106 km tytanami po dość mocnych górkach włókowałem to przeważnie 5-6 pod górę z 9 km z góry. Miał co robić.Ale wiosną lżej idzie.

Tytanami Case 150 km to jak włókuję to 12 km po orce, a przeważnie 10. Case dużo mocniejszy od 1634.Sprawdzone.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez damiandg
      Witam macie jakiś sposób na uprawę ciężkiej ziemi do siewu. Jeździłem kultywatorem i ciężkimi bronami i bryły zostały dość spore. Na przyszły rok planuje posiać pierwszy raz rzepak i zastanawiam się jak uprawić. Tak wygląda pole po uprawie w tym roku tylko w tym roku było dość mokro.

• Przez zimrex
      Witam serdecznie mam do was takie pytanie próby kręconej jak to się oblicza posiadam siewnik saxonia DF500 zdięcia jak to wygląda 
      Z GÓRY DZIĘKUJĘ 

• Przez agro_bamber
      Cześć, mam pewien dylemat może pomożecie go rozwiązać, otóż mam klin jak na obrazku. 
      W roku 2016 wykonałem orkę pługiem obrotowym od jednej strony klina i przy końcu wyszła bruzda taki króciak, który później został zakryty przez dooranie poprzeczniaka bocznego klina. Teraz pytanie brzmi czy w tym roku mam zacząć od tej starej bruzdy krótkiej do ściany bocznej czy po prostu zacząć od wierzchołka klina na przeciwną stronę niż w tamtym roku?, wtedy bruzda wyjdzie w miejscu gdzie odkładałem skibę, zaczynałem orać. 
      Trochę masło maślane, ale to klin więc wiadomo #pdk
      Dzięki za wszystkie sugestie 

• Przez dajmen41
      Mam usluge do wykonania  zaorac ogrodek działkowy byly tam wazywa  20 arow  teraz kobieta da tam obornik i moje pytanie czy to kultywatorowac i orac czy odrazu oraz bez poprzedniej uprawy chwastow tam nie ma tylko troche resztek z roślin.
    • Przez Ferdek07
      Witam!
      Tak jak w temacie! Coraz więcej ludzi u nas kupuje talerzówki i się śmieje że orka to tylko strata paliwa talerzują zamiast podorywki to OK ale zamiast orki również talerzówka i brona i tak sieją czy to prawda że to w żaden sposób nie odbija się na plonach, również gnój talerzują, a niektórzy to co miesiąc talerzują, jeśli to takie dobre to sam kupie talerzówkę zamiast porządnych pługów