Polecane posty

dawid1983    1

Witam nie będąc rolnikiem wujek że swojego pola wydzielil mi działkę o powierzchni 20 arow w darowiźnie,i moje pytanie czy mogę ją przekształcić w budowlana a ziemia jest klasy 4,w pobliżu są zabudowania media iprad blisko do przyłączenia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

przepisy się zmieniają co chwila nie wiem czy mógł wydzielić mniejsza niż 30arow a teraz budujesz się na rolniczej jak dostaniesz pozwolenie a później jak oddajesz budynek przekształcają działkę idź do urzędu i się wszystkiego dowiesz powiedzą ci plan zagospodarowania przestrzennego i od wizyty w urzędzie trzeba zacząć taka przygodę bo przepisy się zmieniają


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1983    1

Jego własność wydzielil i dał mi w darowiźnie wujek pod budowę 

 

 

Edytowano przez dawid1983

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

to wystąp do urzędu o warunki zabudowy rozumie ze darowizna była zrobiona aktem u notariusza teraz podobno nie przekształca się ziemi ale wytłumaczą ci to w urzędzie w wydziale budownictwa


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko1970    21

trzeba odrolnić i to i to powinna zrobić gmina i reszta też powinna przejść bez problemów ..ale  nie wiadomo i coś się może urodzić bo plan zagospodarowania itp. ...ale tu wyjaśnią tak jak piszą wyżej w gminie bo teraz ciężko nadążyć za zmianami 

 

budować na rolnej może tylko rolnik i działka musi mieć odpowiednią pow....tak się robi jak się buduje dla syna, córki ...załatwia się wszystko na siebie a potem przepisuje 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29
4 godziny temu, marko1970 napisał:

trzeba odrolnić i to i to powinna zrobić gmina i reszta też powinna przejść bez problemów ..ale  nie wiadomo i coś się może urodzić bo plan zagospodarowania itp. ...ale tu wyjaśnią tak jak piszą wyżej w gminie bo teraz ciężko nadążyć za zmianami 

 

budować na rolnej może tylko rolnik i działka musi mieć odpowiednią pow....tak się robi jak się buduje dla syna, córki ...załatwia się wszystko na siebie a potem przepisuje 

 

Głupoty. Występuje o plan zagospodarowania terenu, sprawdzasz linie zabudowy. Na mapę do celów projektowych nananosi architekt budynek plus wyznaczenie powierzchni odrolnienia. U mnie była ziemia 4b, złożyłem odrolnienie w dziale kartografii w gminie i po 2 tyg dostałem decyzję pozytywna. Bez kosztów żadnych. Powierzchnia odrolniona 550m2 na działce 2100m2

Edytowano przez wsbil

Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29

Na takiej działce może budować każdy inwestor. Nie musi być rolnikiem


Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko1970    21

czy ktoś tu twierdził inaczej ? 

 tylko rolnik może budować  na rolnej o ile ma odpowiedni areał  itp . i musi to być zabudowa zagrodowa i o tym pisałem 

w sumie potwierdziłeś  to co napisałem na wstępie nazywając to ''głupotami ''

czytaj na głos parę razy jak masz problem ze zrozumieniem tekstu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Najpierw dowiedz się czy nie idą pod ziemią jakieś rury kable itp, bo jeśli tak to od każdej instalacji musisz odsunąć się chyba 4m z każdej strony.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29

Na działce która widnieje jako rolna z możliwością zabudowy może budować każdy inwestor jeśli jest w planie zagospodarowania opisana jako zabudowa jednorodzinna.


Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomasz2000
      Witam, 33 lata mieszkałem w gospodarstwie z rodzicami. Po ślubie w 2009 tescie przepisali nam 1.5h ziemi. Miesiac temu przemeldowałem sie do zony gdzie na działce przepisanej przez tesciow wybudowalismy dom. Chciałem przejsc do krus-u z racji ze mam odpowiednia ilosc ziemi przeliczeniowego 1.34h. I tutaj pytanie czy bedą kary za niezgłoszenie do krus ziemi??. Zadnie dotacje z krus nie były brane . Ziemia nie była uprawiana.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się na jakiej klasie ziemi można uprawiać jęczmień hybrydowy? Posiadam 2 ha słabej ziemi chyba klasa VI i zastanawiam się czy urośnie tam jęczmień hybrydowy? 
    • Przez kris148a
      Witam, chciałem spytać czy jeśli mając na siebie ziemię na własność oraz ziemię wziętą w dzierżawę a będę przechodził na rentę chorobowa nie pełną na której nie muszę pozbywać się ziemi własnej a co z tą dzierżawioną muszę ją oddać? To nie dużo 1,5ha ale ona mi jest potrzebna żeby mieć dojazd do swojej. Ale z drugiej strony nie chce mieć problemów w krus
    • Przez mateuszm023
      Witam, planuję przeznaczyć pole klasy 4-5, ok 1 ha na działkę pod zabudowę, tzn na rozbudowę gospodarstwa. Zaznaczę od razu że pole to leży niecały kilometr od mojego gospodarstwa. Moje pytanie do użytkowników to czy ktoś już to robil? jak to wygląda, jaki koszt? czy zależy to od powierzchni? czy jest z tym dużo papierów i załatwiania spraw, jak długo to może trwać? 
    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj