donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dawcio2218    42

Jak by nie było 200 zł to jest minimalny koszt utrzymania miesięcznego na jednego byka. Nie wiem jak to liczycie ze wychodzi 100 bo koszt samej własnej sruty u mnie to dwa razy dziennie po 3 kg to jest 6 kg. Cena ze kg koło 1 zł. Teraz licząc 6x30x1=180

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

1 waga zakupu ~ 200 ważenie 720 2waga zakupu 120 ważenie 660 3 waag zakupu 63 ważenie 608 4waga zakupu 100 ważenie 705 5 waga zakupu 120 ważenie 770 2 ostatnie to Hf były dosadzane u mnie do krowy numer3 też mieszaniec LM 1 i 2 SM xlm Czyli wyprodukowałem 2,860 kg Co daje przez rok daje na sztuce 456 kg jak się nie jeeblem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mars721    0

Witam. Sprzedawał ktoś  ostatnio  do zakładów PINI BEEF w Końskowoli?  Jak z płatnościami?  Nie ma problemów z wypłacalnością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140

bm kobylin byki hf ok 900kg 6zł masakra. Jałówki piekne sztuki 7zł. I oczywiscie gadka ze nadal idą na dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15356

No toż jak nie w dół, jak urodzaj to wszystko tańsze, co nie przywykli jeszcze?

Każdy się chwali pełnymi oborami to co się dziwicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No pustymi trudniej się pochwalić .

No i doszło do tego że kg byka taniej niż kg tucznika . Chyba tak jeszcze nie było ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209

A ja tu przyleciałem , bo dostałem powiadomienie i myślałem , że zetorek sprzedał krowę na wbc . xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ląduj ,już ląduj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15356

To unas we wsi ponabierali na nowe traktory kredyty na spłatę bykami to pewnie pokwiczą teraz. Mi to hvj czy drogi czy tani i tak mięsa byczego niejem.

Może jak będą po 5 zł to zapróbuję co to takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
Napisano (edytowany)

a wiesz że zieleniny też nie powinno sie jeść ? bo rośliny też czują ból !!

Edytowano przez Rolnik7343
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
Napisano (edytowany)
8 minut temu, zetorki12 napisał:

No pustymi trudniej się pochwalić .

No i doszło do tego że kg byka taniej niż kg tucznika . Chyba tak jeszcze nie było ?

Dlatego mówię po co to się zawzinać na hodowlę - siać zboże na paszę - nie ważne czy to kura, świnia czy kaczka - jeść musi czy będzie na skupie 2zł czy 10zł.... U nas powoli konczą mali hodowcy bydła, grodzą wybiegi i kury kupują - niedługo jajka po 15gr będą xD i lament że sprowadzają z zagranicy pewnie, z Ukrainy

Edytowano przez pawel885
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jeszcze trochę to będziesz mógł kaszę sobie zrobić ze swojego zboża bo nikt go nie kupi tam gdzie chodowle polikwidowai już nie ma komu kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, staszek131415 napisał:

chodowle

Za to biorą dalej , bo tam hodowla się rozwija . 🧐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
Napisano (edytowany)

Stasiu... czemu myślisz że świat kręci się tylko wokół świni? Nie ma świni bo się nie opłaca, za to są coraz to większe obory i kurniki i latają za zbożem. Chyba w niedzielę na rynku dobrą sztukę dostałeś w łeb od jakiegoś rolnika bo bredzisz gorzej niż zwykle . 

@jarecki ok uderzę do niego na priv może poleci mi jakiś dobry materac antyodleżynowy xD A tak na poważnie dla mnie to nie jest śmieszne, kiedyś rozmawiałem z kolegą pracoholikiem-dusigroszem - spytałem go - co byś wolał, pracować jako cieć za 10zł/h, siedzieć w budce przed tv i co nieraz zerknąć za okno czy jako pomocnik murarza za 12zł/h, cały dzień podawać mu zaprawę i pustaki - odpowiedział "no jasne że jako pomocnik, toż to ile kasy więcej" - tak samo widzę uprawę ziemi vs byki 

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawcio2218    42

Z cenami zboża nie jest źle u nas cedrob za pszenżyto 750 plus vat każda ilość przyjmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19686
37 minut temu, zetorki12 napisał:

No pustymi trudniej się pochwalić .

No i doszło do tego że kg byka taniej niż kg tucznika . Chyba tak jeszcze nie było ?

Było już tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedy ? Może ok 20 lat temu ? Wtedy był taki wzrost cen tucznika . Powyżej 5 zł były , ale bydła cen nie pamiętam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19686

No blisko,ok 2 czy 3 lata przed wejściem do UE był wtedy skup interwencyjny bydła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
Napisano (edytowany)

Dokładnie. A cielaków nie było komu kupić. NL, ITA nie chcieli. Tak coś mi się zdaje że to był okres coś tam w europie wykryli. Nie pamiętam co to było ale tak coś mi świta że to było BSE lub Bluetongue (niebieskie języki)

Był taki okres przed wejściem do UE że za byki brało się po 3,6

Edytowano przez gregory81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale wtedy ziemia kosztowała 2000-3000zł ha a ciągnik nowy za 100 000 to miałeś bajkę  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1295

to jak wspominamy to prosze ceny WBC byk 8.8 zł jałówka 7.5zł   17.02.2007  kilogram świniaka 2.9 zł 10.12.2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, pawel885 napisał:

Stasiu... czemu myślisz że świat kręci się tylko wokół świni? Nie ma świni bo się nie opłaca, za to są coraz to większe obory i kurniki i latają za zbożem. Chyba w niedzielę na rynku dobrą sztukę dostałeś w łeb od jakiegoś rolnika bo bredzisz gorzej niż zwykle . 

@jarecki ok uderzę do niego na priv może poleci mi jakiś dobry materac antyodleżynowy xD A tak na poważnie dla mnie to nie jest śmieszne, kiedyś rozmawiałem z kolegą pracoholikiem-dusigroszem - spytałem go - co byś wolał, pracować jako cieć za 10zł/h, siedzieć w budce przed tv i co nieraz zerknąć za okno czy jako pomocnik murarza za 12zł/h, cały dzień podawać mu zaprawę i pustaki - odpowiedział "no jasne że jako pomocnik, toż to ile kasy więcej" - tak samo widzę uprawę ziemi vs byki 

Kurniki większe tym gorzej oni w Big Bagach nie kupią od Ciebie chybaże sąsaidowi co 100 niosek wstawił dowieziesz oj będzie płacz po żniwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2499

Jutro jadę oglądać odsadki LM i odsadki MM oraz cielaki. Zaczyna się wysyp bydła u nas w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj