Fugeo

Unia Amber 900/3

Polecane posty

Fugeo    281

Cześć

 

Czy spotkał się ktoś może z takim siewnikiem w wersji zawieszanej? Może u kogoś w okolicy taki pracuje. Jakieś opinie na jego temat?

Redlice wysiewające a za nimi wał gumowy lub oponowy - jak się sprawdza takie rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Pamiętaj, że to siewnik a nie agregat uprawowo siewny. poza tym jest cholernie drogi

 

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Faktycznie, nawet nie zwróciłem uwagi, mój błąd. W takim razie nie było tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Dopiero ten większy amber ma sekcję doprwiajace i wygląda jak Vaderstadt Rapid. Tylko biedny a kosztuje tyle samo ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

O widzisz, a myślałem, że to jest jakaś alternatywna dla SN 300 czy innego nadbudowanego zestawu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Też się na tym przejechałem. On jest spoko do siewu bezpośrednio w sciernisko bez żadnych uprawek. Masz jakąś świeżą wycenę SN?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Nie, ostatnią jaką mam z tego roku to okolice 55 brutto na full opcji, więc myślę, że jeszcze nie zrobili kolejnej podwyżki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Czym chcesz to ciągać? Ja chyba drugi raz nie kupiłbym sn300. Jeśli lubisz przerabiać itp to okej, bo sporo do poprawienia tam jest. Odnośnie ścieżek, to dlaczego elektryczne są Tobie niewystarczalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Do Fugeo pytanie ;) jeden z użytkowników miał zważyć unie wlaśnie i chyba zapomnial :D na moje oko waga jest bardzo zbliżona. Masz na mysli FM T 700/3 D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Tak tak! Kur nazwy zmieniają i człowiekowi mylą ;) Fugeo ma claas ares 6xx.  Orientujesz się ile tak na prawdę wazy SN? Masz na bronie talerzowej? Co możesz o nim powiedzieć?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
1 godzinę temu, rex15 napisał:

Czym chcesz to ciągać? Ja chyba drugi raz nie kupiłbym sn300. Jeśli lubisz przerabiać itp to okej, bo sporo do poprawienia tam jest. Odnośnie ścieżek, to dlaczego elektryczne są Tobie niewystarczalne?

Claas Ares 657 ATZ.

Zestaw brany na prow dlatego full opcja, oczywiście ścieżki przedwschodowe są.

Co masz na myśli mówiąc, że jest sporo do poprawienia? Jakie poprawki wprowadzałeś?

 

Waga pustego zestawu SN 300 na bronie talerzowej wynosi jakieś 2300 kg. Z tego co mi wiadomo to w uni nie masz dostępnych talerzy 510 mm tylko max 460 mm

 

Edytowano przez Fugeo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Ile waży ten ares? Moim zdaniem do tego zestawu, a tymbardziej z wałem gumowym to ciągnik o wadze +6T. Wagi nie znam realnej, ale pewnie tyle co podają na stronie 2150kg(pewnie na talerzach 460) natomiast to co podaje unia w swoich specyfikacjach wydaje sie zaniżone, dlatego poprosiłem kiedys jednego z uzytkownikow tego forum o zważenie swojej unii, bo mówil, ze ma taką możliwosc.

Wady które już zaobserwowałem:

-wał packera- na piachu sie nie sprawdza, gumowego nie chciałem, bo spora dopłata+spora waga, no i dużej roznicy w nim nie widze wzgledem packera. Nie wiem dlaczego agromasz nie pozwala montować do nich daszkowego, lub teownikowego, na pewno wziąłbym ktorys z nich.

-regulacja głębokosci redlic jest na śrubach, w dodatku na niektorych głębokościach pierwszy rząd nie pokrywa sie z drugim, gdy ustawimy śruby na te same otwory. Trzeba wtedy wracać z pola na twarde równe podłoze i ustawiac, żeby głebokosc sie zgadzała. Nie wiem dlaczego nie przenieśli rozwiazania z SR300...

-wiekszosc mocować kółek mialem powyginane jak banany, przez co kółka nie dociskały ziarna, tylko szły obok+podcinały lekko ziemie, bo szły ukosem lekkim

-ogólne zmontowanie to porażka. Rury te nierdzewki są naprzemiennie wkłądane(dłuższa i krótsza) u mnie kilka musiałem poucinać, bo dali te długie, tam gdzie powinny być krótkie. Klapa nie domyka sie idealnie, wiec uszczelka z jednej strony nic nie wnosi.

-środkowe mocowanie skrobaków do wały packera źle zaprojektowane-belka z tymi skrobakamki była na siłę nagięta, żeby trafić śrubami w te otwory mocujące

-rozpinanie zestawu mogłoby być inaczej zrobione, chodzi mi tu o śruby te zabezpieczające, dostęp kluczem jest tam cięzki, powinni tam dać sworzeń z przetyczką

-dociskając mocno centralną regulacje docisku blacha trzymająca sprężyny od redlic spiera o ten profil od skrobaków wału, na szczęscie duzo to nie przeszkadza w moim przypadku, bo tak duzego docisku nie potrzebuje, lecz taki problem nie powinien wystepowac.

-zagarniacz jest bardzo cieżki, wiec nie wszedzie sie sprawdza.

-redlice mają zbyt mały ruch do dołu przez co, jesli mamy na polu zadolenie(talerzówka nie zawsze sobie poradzi) to redlice opierają sie o ograniczniki i spłycają wysiew lub zupełnie idą w powietrzu(siewnik mam wypoziomowany) mam w planie poprzycinać nieco ograniczniki, lecz są one tylko na dłuzszych redlicach , na krótszych(są one niżej umocowane) za ogranicznik robi profil idący przez całą długosc siewnika.

Wad by sie pewnie jeszcze kilka znalazło, ale nie przypominam sobie w tej chwili. Z plusów to skrzynia, która wysiewa dokładnie(jazda ok 9km/h) oraz ścieżki elektryczne, które według mnie w zupełnosci wystarczą. Sterownik pokazuje aktualny przejazd oraz sam włącza i wyłącza ścieżke( w starszym sterowniku trzeba było w głowie pamietac przejazd i samemu wlaczyc/wylaczyc sciezke). Mozna też ustawić czas reakcji czujnika, domyslnie jest 0,1s, przez co czasami jak koło wpadnie gdzieś niżej to zliczy nam niechcący przejazd.

Jeśli waga realna to 2150kg w podstawie to dolicz sobie 200kg na wale gumowym + pare kilo na talerzach 510 + ścieżki przedwschodowe. Z pełnym zasypem bedziesz miał 3T daleko wysuniętego ciężaru. Po co Ci talerze 510? Do scierniska ta talerzowka sie nie nadaje, bo talerze ma pionowo(typowo do siewu). A własnie do siewu lepsze są mniejsze. Jesli w przyszlosci planujesz kupować talerzówke typową to nie bierz 510 tutaj.

Edytowano przez rex15
  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Dzięki za obszerną informacje.

Ares waży ponad 5 ton do tego ma na przodzie obciążnik o wadze 565 kg oraz ma amortyzowaną przednią oś przez co dochodzi parę kg, ale składałem również wniosek na wał campbella więc myślę, że będzie dociążony odpowiednio. Mocy  nie powinno mu zabraknąć, ma 130 km, 6 cylindrów.

Z tego co słyszałem to ponoć zmienili regulację głębokości redlic na zawleczkę.

Ja osobiście jeśli się na niego zdecyduję to zgarniacze i tak zdemontuje i zostawię tylko znaczniki przedwschodowe.

Skoro mówisz że drugi raz Agro Maszu byś nie wziął to co byś wziął?

Jakim koniem targasz ten zestaw?

Edytowano przez Fugeo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Więc ja napiszę, że zagarniacz jak są kółka dociskowe jest zbędny moim zdaniem. Szczególnie jak się jedzie po świeżej uprawie. Talerze 460 mm. Szybciej się kręcą przez co lepiej poprawiają. Do scierniska to taki 560 mm lub więcej. Wał gumowy robi świetną robotę na lekkich ziemiach jakie ja posiadam. Wady wadami ale cena czyni cuda. Za 55 tyś brutto nie kupimy nic lepszego. A gówien z hydropakiem nie chce widzieć. 

@Kos_pl temat dla Ciebie ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Jd 7710. Szczerze to tak samo jak sumek nie chcialem zestawu na hydropaku, a wybór był agromasz i sporo drozsza unia, która tez nie wiem, czy jest duzo lepsza. Więc bede chyba na wlasną reke zmieniał wał na teownikowy lub podobny i poprawiał co tam jeszcze trzeba. Ciekawi mnie wlasnie, czy zmienili regulacje redlic na zawleczki, jakbys gdzies sie dowiedział to daj znać, moze u siebie to zaadoptuje :P Jeszcze jedno mi sie przypomniało, tylny lewy talerz nie jest mniejszy niz reszta i odcina za dużo ziemi, przez co jest dziura na skraju siewu(chyba wiekszosc talerzówek ma taki problem), dlatego też potem zalozylem zagarniacz, ktory nieco równa tą skarpe. W planach jest zmiana tego talerza na mniejszy i wtedy dwa z lewe strony bedą mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
44 minuty temu, rex15 napisał:

Jeśli waga realna to 2150kg w podstawie to dolicz sobie 200kg na wale gumowym + pare kilo na talerzach 510 + ścieżki przedwschodowe. Z pełnym zasypem bedziesz miał 3T daleko wysuniętego ciężaru. Po co Ci talerze 510? Do scierniska ta talerzowka sie nie nadaje, bo talerze ma pionowo(typowo do siewu). A własnie do siewu lepsze są mniejsze. Jesli w przyszlosci planujesz kupować talerzówke typową to nie bierz 510 tutaj.

Talerzówkę do uprawy scierniska mam na talerzach 560 mm.

A te talerze 510 mm nie są przypadkiem wymagane do prowu aby zestaw poszedł jako do siewu bezpośredniego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Najważniejsza jest nazwa na fakturze :)

JD 7710 🤩😻 Za takim się rozglądam na przyszły rok. Może następne żniwa będą lepsze i nabede. Ale raczej na 7700 wystarczy tylko. 

Agro Tom jest jeszcze cięższy. Podobno Unia, agromasz i wszystkie inne polskie wynalazki mają jedną i tą samą przekładnie kongskilde z Kutna


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koordynator    41

Witam. Jestem posiadaczem Sn 300 talerze 510 i wał gumowy drugi sezon. Kosztował ze ścieżkami elektr. I podporami 39,5 k netto. Zestaw waży wg. Producenta 2350kg. Ciągam go T6 125 z 2017r, który waży 6t + 1t na przednim tuzie i jest to Zestaw minimum. Agregat ma kilka wad w/w ale pole równe jak stół. W t6 jeżdżę Od 9,5 do 12km/h jak ziemia odleżała. Samą talerzówka z wałem po deszczu też ładnie się uprawia ściernisko- równiutko -wałgumowy robi robotę. Rex 15 Jak się ustawia czułość tego czujnika? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Konrad2510
      Słuchajcie panowie posiadam agregat unia kombi 4,2 i mam pytanie czy wymieniał ktoś łożyska na przednich walkach oraz te piasty bo rozebralem wczoraj żeby wymienić łożyska a tam piasty pekniete i rozmielone a nowych już nie sprzedają takich proszę o rade
    • Przez KrzysztofWyszyski
      Problem polega na tym że zawiasy puszczają po spuszczeniu z przewodów oleju i było odpowietrzane. Co to może być za przyczyna?
    • Przez ZetorPower
      Witam Pany mam pytanie jest do kupienia agregat unia ares tl drive z hydropakiem ale nie mam pojęcia jak taki wał oponowy poradzi sobie w uprawie i siewie po orce centralnie po orce lub wstepnie przebronowane ciezkimi bronami na rędzinie lub glinie no i troche na normalnych glebach  rozwali to troche bryły czy opony za miekkie są?? własciciel pracował nim na lekkich glebach to mówi że malina 
    • Przez Arek84
      Jak w temacie, poszukuję agregatu unia kombi 3,7 m rozkładany hydrauliczne  rozważę  każdą propozycje najlepiej nie malowany w oryginale i w obrębie tarnowa, krakowa,  katowic i kielc.
    • Przez norbi9032
      Witam stoję przed zakupem zestawu uprawowo siewnego (Unia cerse z wałem packera + poznaniak 500/3D lub podobny zestaw z AGRO MASZ-u)
      Który zestaw był by lepszy.? Wady i zalety? I może orientuje się ktoś jak wychodzą cenowo.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj