Skocz do zawartości
Andre8989

Kverneland non stop regulacja

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Andre8989    0

Witam! Zakupiłem pług kverneland 4x12 na resorach (okrągła rama) mam pytane czy można regulować w tym pługu głebokość skib? bo druga skiba idzie płycej od pozostałych.

akmaly    238
Napisano (edytowany)

Resor nie ma nic do głębokości, jedynie jak mocniej napięty od pozostałych to może iść sztywno w ziemi, a pozostałe będą pływały.

Z tego co widać to masz tam śrubę lub dwie w mocowaniu słupicy z ramą i nic innego nie ustawisz, prawdopodobnie masz zgiętą słupicę ( bardziej rozciągniętą ).

Łatwo to zmierzysz, wystarczy że zmierzysz odległość od śruby mocującej słupicę z ramą na której obraca się słupica ( ta ze smarowniczką ) i do np. dolnej śruby mocującej stopkę do słupicy.

Można to sprawdzić wg. instrukcji, czyli mierzysz rozstaw pomiędzy korpusami. 

Tak na szybko, aby dalej orkę robić i w miarę to szło to przełóż ten korpus na sam przód.

Edytowano przez akmaly

Wiadomość z agroFakt.pl

Andre8989    0

Sprawa rozwiązana w stronę tyłu pługa za sworzniem słupicy jest śruba z mimośrodem na której opiera się słupica kiedy podniesiemy pług i tam można to regulawać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ursusek1614
      Witam jest ktoś może użytkownikem takiej prasy i udzieli opinii jak sie sprawuje itp? 
    • Przez rabit500
      Witam.
      Mam problem z ustawianiem wialni w 524. A mianowicie ktoś namotal w instalacji. I zaginelo sterowanie obrotami wialni. Więc jeśli ktoś miałby jakieś materiały schemat elektryczny tego układu. Oraz fotke z opisem przycisków w kabinie (w szczególności od wentylatora). Oraz czy regulacja działa bezpośrednio po zapłonie czy dopiero po uruchomieniu silnika.
    • Przez rolnik32098
      Witam
      Wie ktoś może jaki to konkretny model kosiarki? Potrzebuję znaleźć do niej instrukcję obsługi  a do tego potrzebuję właśnie modelu. Jest to Kverneland taarup.... 

• Przez Ist
      Stałem się ostatnio na wpół szczęśliwym posiadaczem Kvernelanda na okrągłej ramie. Niestety nie mam w nim przedpłużków ani scinaczy. Niemoge nigdzie w okolicy dostać mocowania scinaczy (w odkładnicy nie ma dziur do przykręcenia mocowania), zna ktoś może jakiś sklep internetowy w którym można takowe dostać? Potrzebuję do niego również lemiesze z dłutem. Czy warto zakładać kroje talerzowe? Czy przedpłużki pasowały by do orki z dużą ilością resztek(ścięta słoma, poplony)?
    • Przez krzysiekb37
      Mam dominatora 76 , jak można wyregulować hamulce celem lepszego hamowania. Dodaję , że kilka lat temu zostały wymienione tarcze przez mechanika. Byłbym wdzięczny za zdjęcia .

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.