Andre8989

Kverneland non stop regulacja

Polecane posty

Andre8989    0

Witam! Zakupiłem pług kverneland 4x12 na resorach (okrągła rama) mam pytane czy można regulować w tym pługu głebokość skib? bo druga skiba idzie płycej od pozostałych.

akmaly    278

Resor nie ma nic do głębokości, jedynie jak mocniej napięty od pozostałych to może iść sztywno w ziemi, a pozostałe będą pływały.

Z tego co widać to masz tam śrubę lub dwie w mocowaniu słupicy z ramą i nic innego nie ustawisz, prawdopodobnie masz zgiętą słupicę ( bardziej rozciągniętą ).

Łatwo to zmierzysz, wystarczy że zmierzysz odległość od śruby mocującej słupicę z ramą na której obraca się słupica ( ta ze smarowniczką ) i do np. dolnej śruby mocującej stopkę do słupicy.

Można to sprawdzić wg. instrukcji, czyli mierzysz rozstaw pomiędzy korpusami. 

Tak na szybko, aby dalej orkę robić i w miarę to szło to przełóż ten korpus na sam przód.

Edytowano przez akmaly

Wiadomość z agroFakt.pl

Andre8989    0

Sprawa rozwiązana w stronę tyłu pługa za sworzniem słupicy jest śruba z mimośrodem na której opiera się słupica kiedy podniesiemy pług i tam można to regulawać.

drukarz    0

Panowie podłączę się do tematu iż mam problem z ustawieniem pługa kverneland 4-skibowy zagonowy 4x35 rok produkcji 1999. Pług ciągnie Deutz fahr dx 150 a więc duży ciągnik 160 km. I stąd moje pytania czy przy tak dużym ciągniku szerokośc belki zaczepowej ma znaczenie ponieważ nie mogę ustawić pierwszej skiby aby zasypywała bruzdę. Dzięki za wyrozumiałość.

plug-kverneland-zagonowy-4-skibowy-nonstop-.jpg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez damiandg
      Powiedzcie mi jaki pług będzie lepszy na ciężkie ziemię Do wyboru mam Lemken Opal 120 3+1 i Kverneland AB 100 4 skiby, Wiem że jeden jest obrotowy a drugi zagonowy ale chodzi mi głównie o to który będzie się lepiej sprawował na ciężkiej ziemi bo ma lekkiej to byle czym się nawet zaora. Ogólnie na razie pług będzie pracował z Ursusem 914 ale mam zamiar zmienić na 1224. Myślę że 4 skiby będą odpowiednie bo ursusem 914 będę orał 3 skibami a jak zmienię ciągnik to założę 4 skibę i po problemie.  Myślę że do 15000 coś znajdę.
    • Przez kaamil12
      Siemka, ktoś ma jakieś opinie o opryskiwaczach kuhn/ kverneland  ??
    • Przez szy1993
      Witam, 
      KUPIĘ 5ty korpus do pługa 4+ KVERNELAND ED 100
    • Przez JD1052
      Witam, czy ktoś remontował/tulejował obrotnice w starym kvernie? Czy tam siędza tylko tuleje czy też jakieś łożyska? Rozebrałem ze swojego pługa i istniała tylko tylnia tuleja z tworzywa a przedniej w ogóle nie ma.. Czy z przodu ma być taka sama? I ewentualnie gdzie da sie to kupić bo narazie nic nie znalazłem, czy trzeba dorabiać i z jakiego materiału najlepiej?

• Przez zxy
      Temat założyłem bardziej z ciekawości niż potrzeby, chociaż w przyszłości na pewno mi  się przyda.
      Jak to jest z tą regulacją w NH TD80D?
      Pedały w podłodze- regulacja nie odbywa się  za pomocą linki, lecz cięgna pod kabiną.
      Jeśli sprzęgło bierze za wysoko to trzeba cięgno popuścić czy podkręcić? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić ;D
      Lepiej żeby było trochę luzy jałowego czy "na sztywno"?
      Nie wiem czy poprawie rozumiem definicje luzu jałowego. W moim toku myślenia sprzęgło nie bierze od razu lecz po wciśnięciu pedału o te kilka mm, jeśli moje myślenie jest złe to będę wdzięczny za prawidłowe wytłumaczenie i odpowiedź na pytania.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.