Polecane posty

barolo_92    0

Witam wszystkich , słuchajcie mam dylemat , mianowicie chodzi o waszą poradę .rozebralem sieczkarnie Mengele mamut 7800 I dobralem się do gniotownikow .(narazie ich nie demontowalem) i o to moja opinia :

-górny gniotownik = Nówka nie szlifowana rowek po bokach jak i na środku powyżej 5mm 

-Dolny gniotownik rowek ok 3 mm na całości.waha się od 2,8 mm do 3,2 mm

Szczelina między gniotownikami aktualnie ustawiona na 2-3 mm . Regulacji zostało jeszcze ok 5-7mm . Więc szczelina jest spoko ... I teraz pytanie .

Regenerowac dolny walec ? Czy na sezon jeszcze zostawić ? Dodam parę zdjęć jeszcze ...

Pozdrawiam Was i czekam na porady .

IMG_20180530_180938.jpg

IMG_20180530_180942.jpg

IMG_20180530_180946.jpg

IMG_20180530_180951.jpg

IMG_20180530_181000.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Zostaw, jak masz regulacje to w czym problem. W sumie to i szczelina jest ok.

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jeśli nie ma dużych odchyłów że na środku dziura duża a na zewnątrz mała to zostawiaj spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barolo_92    0

Ok .wszystko zostawione .zero odchyleń .równy jest. Mam w zapasie jeszcze jeden jak by co :) maszyna już wyszykowana .czeka na sezon :) wypróbowałam w owsie z kemper 4500 idzie I tnie jak głupia sciernisko też ładne zostawia (dobre piły )  także czekam na zapisy na cięcie kukurydzy :D hehe . Zobaczymy jak to będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wojciu12
      Witam
       
      Od niedawna jestem posiadaczem sieczkarni Jaguar 840. Do maszyny zakupiłem nowe walce gniotownika. Samodzielnie je wymieniłem, wszystkie łożyska porządnie przesmarowałem i zamontowałem w sieczkarni. Pokręciłem go na wysokich obrotach ok. minuty i zauważyłem, że gniotownik jest bardzo gorący w okolicach łożysk. Czy to jest normalne? Boję się, żeby nic mi się nie zatarło jak pojadę w pole. Chciałbym także dowiedzieć się jaką szczelinę najlepiej ustawić pomiędzy walcami - teraz mam ok. 2mm - to nie za mało? Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez miki83
      poszukuję instrukcji obsługi do przyczepy mengele garant super 540, a może ktoś ma taką przyczepę i udzieli kilku praktycznych porad?
       
    • Przez Kubacsb
      Witam mam zamiar kupić przyczepę samozbierającą mengele duobull 7000  z 2008 roku. Przyczepa ma zbierać trawę z powierzchni 150ha. Co myślicie o tej firmie? Czy są awaryjne?


    • Przez Simmi
      Witam. Ostatnimi czasy rozglądam się za wymianą mojej sieczkarni na troszkę bardziej wydajną. 
      Chcę, abyście mi doradzili jaką sieczkarnię wybrać, aby dobrze sprawowała się w koszeniu 4 rzędowym hederem lub kemperem 3000.
      Na oku mam:
      - Claas Jaguar 685SL,
      - New Holland 1905 lub 2205,
      - John Deere 5830,
      - Mengele SF5600.
      Która z tych sieczkarni Waszym zdaniem najlepiej wypada pod względem bezawaryjności, spalania oraz dostępu i ceny części zamiennych. 
    • Przez maciek1425
      Siema mam problem z mengele mb 220. Wczesniej cieła chyba drewno spełniała role rebaka no i wymieniłem wszystkie noże tylko nie były kupowane tylko robione na zamowienie no i jest ich 12 tylko ze 2 z tych 12 nozy sa o grubosci 8 mm a reszta czyli 10 maja grubosc 6 mm. Lopatki ktore wyrzucaja kiszonke sa nieco starte ale jeszcze nigdy mi sie nie zapchala tarka na obudowie jest w bardzo dobrym stanie (chyba nigdy nie uzywana) natomiast gniotowniki ktore sa za nozami sa zuzyte okolo 0.5 - 1 cm tne nia 2 m qq ursusem 2812 moje pytanie jest nastepujace: Co zrobic zeby qq byla lepiej pocieta ? niektore ziarnka sa przeciete inne lekko naderwane ale liscie nawet te b. zielone nie sa posiekane czasami nawet wyleci z rury pol kolby albo na bebnach ktore wciagaja qq leza kawalki kolb i nie chca wleciec do srodka i jeszcze jak ustawic te widelki ktore pochylaja qq przed zcieciem jesli mozecie pomozcie bo juz 2 rok sie z tym mecze i nw co zrobic 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj