Skocz do zawartości

Polecane posty

Piotr6991z    3
Napisano (edytowany)

Mam kilka pytań odnośnie Kvernelanda ES 100 4 skiby z packomatem. Dodam, że nigdy nie miałem do czynienia z pługiem obrotowym, a tym bardziej vario. Przedstawiciele u dealerów sami nie wiedzą bo każdy mówi co innego i nic się nie składa w jedną całość.

1. Czy kółko kopiująco - transportowe z boku ramy będzie wystawać poza 4 skibę? Na granicach pól nie mam miedzy i ciężko będzie odorać gdy kółko będzie mocno wystawać poza ostatnią skibę pługa. Głownie chodzi o kukurydze bo nad burakami to kółko górą by przeszło.

2. Przy obrocie pług sam się złoży, obróci a potem rozłoży i to wszystko jest pod jedną sekcją hydrauliki. Jeśli podczas orki chciał bym zmienić szerokość roboczą to drugą sekcją można to zmienić czy trzeba jakiś zawór przestawić przy pługu? Można zmieniać tą szerokość podczas orki?

3. Warto dopłacić za hydrauliczna regulacje pierwszej skiby, można zmieniać tą szerokość podczas orki gdy pług jest opuszczony?

4. Jeśli pług będzie z packomatem to będę potrzebował: 2 sekcje do packomatu, 1 sekcja regulacja szerokości pierwszej skiby, 1 sekcja obrót i jeszcze jedna sekcja do obsługi vario? Razem wychodzi 5 sekcji. Czy coś za dużo policzyłem?

5. Lemken i Kverneland mają wały obracane razem z pługiem. Która z tych 2 marek ma to lepiej rozwiązane?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Edytowano przez Piotr6991z

koomar    0
Nie wiem jak to jest rozwiązane w KV ale u mnie w Kuhnie jest tak że obrót i liniowanie ( bo nie mam vario ) jest na jednej parze hydrauliki także w twoim przypadku powinno być tak że w trakcie jazdy szerokość będzie mozna zmieniać pakomat z tego co kojarzę też będzie na jednej parze a więc w przypadku z pakomatem i hydrauliczna regulacja pierwszej skiby będziesz potrzebował 3 par hydrauliki. Jeśli kółko chodzi to ciężko mi powiedzieć w Kuhnie multimaster 123 koło wystaje poza 4 skibe więc od kukurydzy jest problem odorac ale zawsze można się lekko odsunac a resztę agregatem zrobić przy uprawie i przy siewie. A tak z ciekawości jaka cena za ten pług ci powiedzieli?

Piotr6991z    3
(edytowany)

Cena to ok 90 tyś netto z packomatem tylko bez tego siłownika regulacji pierwszej skiby i z kółkiem z tyłu pługa.

Wiadomość z agroFakt.pl

Piotr6991z    3
(edytowany)

Mam problem przy obrocie pługa. Gdy dam przepływ hydrauliki na około 30% (pompa ok. 110l/min) lub trochę mniej to strasznie szarpie przy obrocie. Tak jakby obraca przestaje, obraca przestaje jest szarpanie tak do połowy obrotu. Gdy już przełączy się kostka w drugą stronę to na tym samym przepływie idzie dobrze. Jak dam na taki bardzo mały przepływ to obraca ładnie tylko strasznie powoli cały obrót trwa około 30 sekund a to za długo. Coś nie tak z kostką obrotu?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dawid199303
      Witam jaki proponujecie ciągnik o mocy jak w tytule? Same, MF, Lamborghini, czy jakiś inny? i cenowo do 60 tyś  
    • Przez disel16v
      Witam . Poszukuje ciągnika na areał około 15 ha . W przyszłości może więcej . Obecnie pracuje na zetorze 7211 i Ursusie 3P . Sprzęt wysłużony i potrzebuje czegoś mocniejszego do orki  głownie , agregatu , transportu zboża i cięższych prac . Budżet to 100 tyś a moc to około 120-130 koni . Co polecacie ? W grę wchodzą tez nowe ale słabsze sprzęty aczkolwiek boje się serwisowania i kosztów z tym związanych. Celowałem w MF bądź nowego ursusa ale nie sugerujcie sie tym ... Sam juz nie wiem . 
    • Przez leprosy
      Witam. 
      Kupię króliki żywe albo świeżo ubite. Wielkość najlepiej około 2 - 4 kilo sztuka ale generalnie hurtem wezmę w rozmiarach od pół kilo do 5kg+. W sumie do 200 kg. 
      Jestem ze śląska, ale jeśli będzie dobra cena to króliki mogą być z innego województwa. Jeśli ktoś chce sprzedać proszę o kontakt, szczegóły dogramy telefonicznie. 
      Mój nr tel. 600 650 656 
      Pozdrawiam, Jacek. 
    • Przez ursusek1614
      Witam jest ktoś może użytkownikem takiej prasy i udzieli opinii jak sie sprawuje itp? 
    • Przez zacx18
      Witam  mam problem z rozłączaniem się rewersu elektrohydraulicznego   w ciągniku DF Agroplus 100  (skrzynia bez półbiegów). Rewers rozłącza się gdy obroty silnika spadną poniżej 800 obrotów powyżej 800 działa i nie ma  znaczenia czy olej jest ciepły czy zimny    . Gdy rozłączy  się rewers  wyrzuca błąd   w postaci migającej lampki  (jedno błyśnięcie długie , cztery krótkie )
      Czy może być to wina pompy hydraulicznej ? czy coś innego ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.