Zaloguj się, aby obserwować  
jerry193

Valtra T121 czy N141

Polecane posty

jerry193    0

Witam mam dylemat ponieważ nigdy nie pracowałem na ciągnikach valtry, ciągnik ten pracowałby z pługiem 4x48 obrotowy, agregatem uprawowo-siewnym 3m oraz agregatem pościerniskowym 3m,który model lepiej by sobie radził z tymi maszynami i jak ze spalaniem?

Lukasz1987    60

Zakładam, że to ma być główny ciągnik w gospodarstwie. Więc tak poleciłbym rodzinę T gdyż jest to już 6 cylindrów a nie 4 jak w N do tego jest cięższa oraz ma większy podnośnik ( fakt w N można go zamówić). Poza tym to dlaczego nie T131 tylko T121. Porównując 131 z 141 masz ta samą moc 121 jest dobre 10KM słabsza, czyżby różnica w cenie była tak znaczna, zauważ że T ma bogatsze wyposażenie więc doposażając N do wersji T cena będzie praktycznie z niewielką różnicą.

Co do spalanie to z tymi modelami styczności nie miałem, posiadamy serię N ale 91 i 82 oraz T ale 182 jesteśmy zadowoleni z tych ciągników nie mają dużego apetytu na paliwo, no chyba, że ja zadaję paszę bo mi zawsze się śpieszy to spalanie wzrasta. Awarii nie stwierdziliśmy poza normalnym zużyciem eksploatacyjnym. Roboty mają u nas sporo ciągniki u nas nie stoją rocznie robią powyżej 1000 mtg.

Pozdrawiam

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Wiadomość z agroFakt.pl

Piotr6530    0

Niedawno na pokazach ujeżdżałem N 142 Versu super sprzęcik,bardzo zwrotna no i konfort jazdy też niezły chociaż w T 161był nieco lepszy.Jak bym miał wybierać to wziął bym T121 wiadomo słabsza ale co 6cylindrów to sześć

widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

19Damian89    0

Mysle ze T121 bedzie lepszy wyborem jak koledzy wyzej mowia co 6 garkow to 6 jest mniej wyzylowany silnik a N141 ma mocno wyzylowany silnik do tej mocy. Moj kuzyn troche zaluje ze nie wziol T121 bo N 111 ktra ma lekko podrywa bo jest krotka i czuc w niej dziury. Ale jezdzi sie bardzo wygodnie jak sie nabierze wparawy

MrValterka    4

Ja bym ci polecił coś z 6 garów bo przy pługu będzie ci przód dygało w górę. U nas kuzyn ma n142 versu i obciążnik na przodzie 480 kg i przy pługu unia 6 skib z packerem normalny nie obrotowy to przód idzie w górę a pług się nie podnosi.

KPK Kumurun Team

jerry193    0

A czy pracował już ktoś na ciągniku N141? i czy może coś o nim więcej powiedzieć jak on się sprawuje

slawny    6

Ja miałem ją na testach. zaorałem nią ze 4 hektary z podczepionym ibisem ls 3+1 orałem bardzo głęboko ledwo co ścinacze było widac, także miała co ciagnac. Tam gdzie było sucho to się sąsiada dwa razy wyprzedzało a tam gdzie mokro to nawet i porządne michaeliny nie pomogły, przód naprawdę słabo dociążony mocno go podrywało. Moje zdanie jest takie, ciągnik dobry jeśli na chodzic przede wszystkim z ładowaczem i jeśli ma pracowac z maszynami pod PTO, do pracy w polu cieżko bedzię wykorzystac jego moc. w galerii pod fotkami mam kilka komentarzy wartych przeczytania.

jerry193    0

a czy ktoś kto posiada valtre T121 mógłby się o niej wypowiedzieć jak się sprawuje w cięższych pracach oraz jak ze spalaniem?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez masa24
      Witam , jaki CIAgnik w przedziale 160-180 km w cenie do 100 tys brutto? Lepiej nowszy nh , claas czy starszy fendt jd? Jakie opinie o valtrach?
    • Przez Artur1985
      Witam zastanawiam się nad zakupem niewielkiego ciągnika do uprawy przydomowego warzywniaka, jedynym najrozsądniejszym wyborem było by kupono Mf 255 albo Ursusa 3512 stąd też moje pytanie. Czy podnośnik działa podobnie jak w Ursusie C 360. Że trzeba bieg wbić żeby podniósł, a jak się wyluzuje to opadnie ?
    • Przez Wiktoro
      Witam po wizycie u dealera Df zaproponowano według moich potrzeb 6215 ze skrzynią Rc lub ttv cenowo to mniej wiecej ok 490 tys  -Rc  i 530 tys TTV zastanawiam się tez nad zakupem używanego fendta 722 w cenie ok 270 - 300 tys
      Moje pytanie brzmi czy lepiej kupic nowego Df czy o ok 200 tys tańszego Fendta i mieć pieniądze na ewentualne jego usterki które wystąpią lub i nie 
      Prosił bym opinie obu ciągników 
      pozdrawiam 
    • Przez huard
      witam panowie interesuje mnie kupno używanego ciągnika jd o mocy 120-130 koni jaki model najlepiej byście polecili ewentualnie myślałem nad jakimś mf cena około 150tys
    • Przez Jxu95
      Witam. Mam zamiar zakupu ciągnika o mocy około 90-120km. Mam ofertę na steyra kompakta HILO 95km za 171tys netto. Obawiam się trochę tego silnika 3.4. Ma ktoś może taki ciągnik lub podobny z tym silnikiem i mógłby coś wiecej o nim powiedzieć? Po głowie chodzi mi tez John deere 5090m za 200netto. Ten byłby już z silnikiem 4.5. Warto dołożyć te 30tys? Lub może coś innego ciekawego w podobnych pieniądzach się znajdzie? 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj