DanielKocima

cyklop nujn 100

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

witam, znajomy ma na sprzedaż cuklopa nujn 100, maszyna posiada liczne przecieki, chce ja odsprzedac za symboliczne 5 stówek, i tu moje pytanie miał ktoś z tym doczynienia warto to brać? Nie posiadam cyklopa a przydał by sie ale mam nadzieje że tutaj dowiem sie czegoś o tej maszynie z góry dzieki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Taki sprzęt podchodzi juz pod zabytek ,ale mozna z niego wycisnąć niezłe osiągi po przeróbkach ,

piszesz o licznych wyciekach ,jeśli z siłowników to pytanie ,w jakim stanie są gładzie ? bo uszczelniacze dostaniesz bez problemu za grosze ,drugi temat cieknąca obrotnica ,z tym bym nic nie robil ,trzeba ja ominąć i każdą sekcje połączyć z siłownikiem osobno ,(mniej problemów i zwiększasz wydajność ,zwłaszcza łyżki ) ,trzecie to przekładnia i pompa od cyklopa ,to juz pełnia szczęścia do prawidłowego działania maszyny ,

jedyny mankament jest wywrotna ,ale i to można obejść rozszerzając oś ,ja zastąpiłem ja osią od jakiejś przyczepy dajac na piasty koła balonowe 10/15

używałem tej maszyny po przeróbkach prawie 20lat i byłem zadowolony (w predkiości pracy nie odbiegała od oryginalnego cyklopa ,jesli siłowniki sa dobre to koszt naprawy i przeróbki wyniesie max 500zł a za 1tyś. ciężko kupić inna sprawna maszyne ,ja polecam ale troche trzeba przy tym pogrzebać aby chodziła sprawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1866
Cytat

ale i to można obejść rozszerzając oś ,ja zastąpiłem ja osią od jakiejś przyczepy dajac na piasty koła balonowe 10/15

Szersza oś nic nie daje, szerzej ma rozstawione podpory boczne niż koła,  tu pomoże spory balast w skrzyni. W 5 stówach się nie wyorbi, pompa zazwyczaj do wymiany w cenie koło 5 stów a nawet więcej, dobrze jakby tak  była ta przekładnia z cyklopa.Olej też potrzebuje nowy , a reszta to jak wspomniałeś ogólna hydraulika do  przeglądu, uszczelniacze do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

a tu sie mylisz oś jest bliżej czerpaka i przy zwiększeniu jej do 220cm jest dożo stabilniejszy niz standardowe 170cm a dociążenie go niewiele daje ,bo nie robi przeciw wagi ,,przy tym rozstawie osi mozesz bez podpór pracować ,byle by ciśnienie było w kołach dobre  ,

mój przeszedł wiele i wiem co pisze i nie ma szans abyś mnie z czymś zaskoczył ,,co do pompy to masz cześciowo racje  ,mozna je samodzielnie zregenerować, jeśli zębatki nie uległy zużyciu lub uszkodzeniu ,a olej masz racje to rzecz eksploatacyjna ,tylko ze dotyczy wszystkich maszyn i tych za 500 i za 5000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1866

Nie zapominaj, on ma stać w czasie pracy na podporach a nie na kołach, poza tym masz podpory rozstawione w bok, poza zasięg kół. Zaskakiwać Cię nie mam zamiaru, bo i po co,  trochę latek na nim spędziłem  i co wiem to moje, trochę wiedzą mogę się podzielić, ale w 1500 zł na remont się nie wyrobi jeszcze doliczając nowe węże,

  Biorąc pod uwagę możliwości tego ładowacza i ogólny koszt całości to już warto poszukać żywego typowego cyklopa, za 4 tysiące ciężko ale znajdzie i co ważne jak mu sie on znudzi to prędzej znajdzie nabywcę niż na nuina  w cenie 2,5k po remoncie.

Ale Jak lubi majsterkować i tą drogą poznawać mechanikę, prostą hydraulikę to niech kupi go, na przyszłość nauka będzie bezcenna :14_relaxed:

A wiesz co zaskoczę Cię jednym, do dziś sie śmieję z jednej twojej  rady jaką dałeś, gość miał wyrzucić część blaszek z filtra szczelinowego by pompa miała lżej ciągnąć olej ze zbiornika xD

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

eee mi nie chodzi o to żeby podpory zastąpić ,rozstawem koł tylko ,podkreśliłem że można i bez nich, tak jest stabilny ,

co do kasy i wkładu w niego to można by debatować jak by kolega zdjęcia wrzucił i dokładnie opisał stan techniczny ,a węże jesli oryginalne czeskie  z tamtych lat to można je naprawiać samemu ( i miedzy nami to powiem że to fajne rozwianie bylo)

co do cyklopa  ,moim zdaniem nie poszuka żywego za nawet 2tys .a jak już to u wkładu bedzie drugie tyle ,a tu za 500 i włozy drugie tyle ,dobra nawet 1000 ale ma ładowacz którym praacuje a nie naprawia ,,wszystko zależy od zasobności portfela,

a jak chcesz mnie zaskoczyć to wrzuć linka ,do tego co napisałem ,bo nie przypominam sobie abym takie głupoty pisal ,to nie moja porada ,  ,tym bardziej że postów nie edytuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1866

No jest to możliwe by ustał na kołach ale nie powinno tak się pracować, tu sie zapewne zgodzisz.

 Chcesz link,  to uprzejmie proszę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

no i co ? to nie mój post B| raczej Balcerka xD miał swój świat

co do pierwszej cześci się zgodze ,bo to oczywiste,po to są podpory ,lecz rozstaw  osi tak jak pisałem ma znaczenie i to spore pomimo opuszczonych podpór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1866

A to bardzo przepraszam Mój błąd, faktycznie to Balcerek.Tak więc sorry. Może pora  pisania już nie moja ;)

 Co do ładowacza to jak chce się pobawić, to ok, Gdy tura nie ma a cyklop jest jakby poza zasięgiem to niech dobrze ten ładowacz obejrzy, podliczy i zdobędzie rozeznanie.
Edit, u mnie rozstaw kół nie ma znaczenia, są w powietrzu, a jakby chciał się przechylać to choćby nie wiem co, musi przez podporę.

Tak dla jasności dla czytających ten temat, punkt podporu łap jest dużo poza sam obrys kół, w bok tak łatwo się nie przewróci, (Fota z neta)

ladowacz-nujn-100-nieuszkodzony-pozostal

 

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1866

Do nauki dobry sprzęt, a co do sterowania to  łatwiej go opanować niż menu nowej komórki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

hehe dokładnie

tam nic skomplikowanego nie ma ,dwa rozdzielacze ,jeden 3sekcyjny ,drugi dwu ,tylko że sterowane każdy jedną dzwignią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

zacznijmy od tego do czego chcesz go używać, bo może lepiej dołożyć i wrzucić nawet używany czołowy na mniejszy ciągnik, jeśli taki posiadasz


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

narazie mam tylko trzydziestke z silnikiem 3p myślałem na turem ale w moich warynkach cyklop bardziej sie sprawdzi, do tura trzeba naped 4x4 a to spory koszt epiej dołożyć i kupić mtz 82 a cyklop ma być do obornika, wybierania ziemi itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
    • Przez agro973
      Witam. Zastanawiam się jaki silos zbożowy jest najlepszy mam do wyboru 3 typy nie chodzi mi tutaj o firmę:
      1. Silos zbożowy płaskodenny http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-1.html
      2. Silos zbożowy z lejem wewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-2.html
      3.Silos zbożowy z lejem zewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-3.html
      Wiem że w 2 i 3 silosie zboże opróżni się samo ale w 1 trza do niego pewnie wejść i wygarnąć to zboże bo jak inaczej wybrać jak jest już na spodzie? Jak wygląda z takich silosów załadunek na przyczepę? czy do silosu 2 i 3 można podłączyć żmijkę do napełnienia przyczepy? Wiem też że w silosach płaskodennych nie można dużej ilości wziąć z jednej strony ponieważ się odkształci? Czytałem gdzieś że można w silosie zamontować takie coś jak "mieszadło" nie wiem jak to się fachowo nazywa i w tedy można cały czas podbierać zboże z jednej strony i nic się nie stanie.
      Ja na razie nie mam w planach kupowanie silosu, ale może w przyszłości i dlatego pytam się was który jest najlepszy. Nie wiem ile silosy kosztują ale jakby ktoś wiedział to proszę o napisanie jego ceny grubym drukiem :huh:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj