raul4153

wycinak bvl 170 problem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
raul4153    1

witam co do tematu mam taki problem posiadam bvl 170 na 6 pił i przy wycinani kuku staja piły zwłaszcza te boczne dochodza do połowy wysokosci pryzmy i koniec winda idzie noz nie...na sucho jest ok....w balocie tne tylko tylnim i tez jest super prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

to prosty mechanizm na takich tych no ... mniejsza o to rozbieraj nic tam nie popsujesz zdejmij tylną osłonę i boczne tam przy tych nożach takie blachy na śruby. I zobaczysz cały mechanizm może coś pękło. Bo masz jeden siłownik od nozy w pionie na 4 przewody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul4153    1
A wiesz może czy można obrócić piły boczne gdyż mam bardzo wytarte od tylu a od strony ciągnika mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kredens1337    1

Miałem podobnie w strautmannie. Pewnie mechanizm się zużył, wyrobiły tulejki. Mechanizm jest skomplikowany i wystarczy trochę luzu na każdym miejscu przeniesienia siły i d*pa. Moim zdaniem nie opłaca się remontować. Kupić inny na 3 piły i 3 siłowniki i problem z głowy. Wymieniać tylny nóż co roku, boczne co dwa, smarować raz w tygodniu i musi chodzić. Na wycinaku nie ma co oszczędzać. Tak jak na wozie etc.

Jak chcesz rozkręcać ramkę i masz śruby torxy to uzbrój się w palnik, spawarkę, nowe śruby i cierpliwość. Kiszonka sieje spustoszenie w gwintach.

Edytowano przez Kredens1337

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

z rozdzielaczem by było jakbyś balota nie przeciął bo to ciężej idzie niż kuku

Kredens1337 to Ty masz bardzo duże stado że co 2 lata wymieniasz noże ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kredens1337    1

Wcale nie mam dużego, noże moglyby działać i 10 lat codziennie, niestety do pierwszych kilku kamieni czy palca zgrabiarki. Kilka zębów wyłamanych i rozdzielacz dostaje po d*pie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Miałem podobny problem - tyle, że u mnie zatrzymywały się piły z tylu jak miały ciężko.

Trzeba rozebrać, odkręcić te śruby na torx - ja zruszałem je starym, niezawodnym sposobem: młotek i przecinak.

Potem trzeba zlikwidować luzy: tulejki na dźwigniach (u mnie jedna była do wymiany) i najważniejsze: zlikwidować luzy na połączeniu piła-półksiężyć-dźwignia w 6! miejscach. Zakup nowych półksiężyców niewiele daje bo pozostałe elementy są wyrobione (przynajmniej u mnie były). Wiec przyspawałem na stałe półksiężyce do pił (trzeba zwrócić uwagę jak tzn. nie na środku), a w środku półksiężyców napawałem dopasowując je do wypustek na dźwigniach.

Prosta robota :)  po takiej regeneracji wycinak wycinał jak szalony (duży posów pił) przez następne 4 lata - pewnie dalej wycina u nowego właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starkk749    0
Dnia 11.01.2018 o 20:05, sebe1033 napisał:

z rozdzielaczem by było jakbyś balota nie przeciął bo to ciężej idzie niż kuku

Kredens1337 to Ty masz bardzo duże stado że co 2 lata wymieniasz noże ,

U mnie właśnie przy bvl jest problem,że kosy w balotach po MF z562 nie chcą pracować. Zetor 7245 pompa 42l/min włączona przez 1000 jeszcze jeszcze,lecz na 540 w ogóle nie chce ciąć. Temperatura w okolicach 0 stopni,skrzynia zalana agrolem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

A wcześniej tzn w tamtym roku jak chodził ?

Ja to bym obstawiał że pompa siadła w zetorze .

Kiedyś w innym wycinaku 7211 chodził to tak co 3-4  lata nowa pompa . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starkk749    0

Dopiero pierwszy rok go użytkuję od stycznia tego roku,u poprzedniego właściciela chodził z nim MTZ 82.

Cały rozdzielacz przejrzany nic się nie zacinało,sprężynki całe,wężyki drożne,olej też czysty.

Pompa raczej nie ma nic do tego,bo tur przy nim normalnie chodzi, zaś z podnoszeniem na TUZ 1.5 tony,to bardzo przy tym nie jęknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Jeszcze raz piły wbijają się w balota i zatrzymują ? 

 

W tych wycinakach nożowych/piłowych (innych też) są zaworki regulacyjne , nie pamiętam jeden albo dwa , na imbusa wystaje lekko bez łba gwint zakontrowany nakrętką .

Jeden na pewno od prędkości schodzenia noży w dół , jak noże chodzą ale nie opuszcza w dół można podkręcić , tylko nie za mocno raz jak dokręciłem to prawie nie cieło a szło w dół . Najlepiej pół obrotu i sprawdzić najwyżej jeszcze raz (jakby co to zapamietaj jak było) 

A druga może od prędkości cięcia ale nie jestem pewien .

Napusto normalnie chodzi wycinak do samego dołu?

Linek/dźwigni sterujących nie Masz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starkk749    0

Kosy idą w dół,i zrobią raz lewo -prawo, chwilę się zawieszą,i znowu pracują,i tak cały czas,czy na pusto,czy w balotach,czy w pryzmie.

Nie cytuj ostatnich postów. Do odpowiedzi używaj okienka na dole strony

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

A to co innego . Sprawdź przewody sterujące może któryś przecieka . 

W tym siłowniku od noży bo jeden Masz ? Są te dwa sterujące przewody te cieńsze, na środku siłownika . 

Olej przy ruchu siłownika idzie raz na jeden raz na drugi przewód . One idą z dwóch stron rozdzielacza i przepychają suwak sterujący siłownikiem . Jak gdzieś przecieka to suwaka nie przesunie do końca i się zawiesi a wtedy ruchu żadnego nie zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starkk749    0
Dnia 21.11.2022 o 07:52, sebe1033 napisał:

A to co innego . Sprawdź przewody sterujące może któryś przecieka . 

W tym siłowniku od noży bo jeden Masz ? Są te dwa sterujące przewody te cieńsze, na środku siłownika . 

Olej przy ruchu siłownika idzie raz na jeden raz na drugi przewód . One idą z dwóch stron rozdzielacza i przepychają suwak sterujący siłownikiem . Jak gdzieś przecieka to suwaka nie przesunie do końca i się zawiesi a wtedy ruchu żadnego nie zrobi

Już działa, pomogło podpięcie przewodów z ciągnika na odwrót,co faktycznie olej cały syf wyrzucił, wcześniej przedmuchiwaliśmy sprężarką,to niby powietrze szło,lecz nie było to. Chwilę te kosy wariowały,lecz potem zaczęły normalnie chodzić,z powrotem przepięliśmy przewody,i normalnie ciął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

A nawet bym nie pomyślał ... To co to za syf musiłbyć ??? Może uszczelnicze na siłowniku wywaliło czy to z ciągnika ?

 

Ja to po kupieniu miałem z nim problemy tzn przywiózł go sprzedawca . No do ciągnika a on góra dół ale piły stoją . Zarzekał się że testował przy ciągniku i działał .

Już zdjeć po necie szukaliśmy , przewody zamienialiśmy - wtedy przyczyna wyszła olej a raczej woda z niego zamarzła ... A był z -15 i tak grzebaliśmy się z 2-3 godziny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starkk749    0
Dnia 22.11.2022 o 22:00, sebe1033 napisał:

A nawet bym nie pomyślał ... To co to za syf musiłbyć ??? Może uszczelnicze na siłowniku wywaliło czy to z ciągnika ?

 

Ja to po kupieniu miałem z nim problemy tzn przywiózł go sprzedawca . No do ciągnika a on góra dół ale piły stoją . Zarzekał się że testował przy ciągniku i działał .

Już zdjeć po necie szukaliśmy , przewody zamienialiśmy - wtedy przyczyna wyszła olej a raczej woda z niego zamarzła ... A był z -15 i tak grzebaliśmy się z 2-3 godziny ...

Prędzej syf z ciągnika,raz,że Zetorem było cięte na pompie włączonej przez 1000 obr/min,co i tak mało dawało,bo wydatek pompy był zduszany na rozdzielaczu. Dwa zanim zaczął wariować, została raz podpięta do niego c-360,i bardzo możliwe że z 360 naleciało syfu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

To trzeba 360 podratować i olej wymienić 😄, a przyczepy też strach wywrotki uzywać .

1000 obr to w zetorze wom Masz na 540 i 1000 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starkk749    0

360 z hydrauliki zwykle widzi owijarkę,tam przewody są większego przekroju,to nie dawało to o sobie znać.

Tak w zetorze jest WOM 540 i 1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj