Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
adamjd6100

Witam mam problem z bykiem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adamjd6100    3

Witam a więc mój byk ok. 8 miesięcy ma problem z tylnymi nogami.

A więc trzęsą mu się mięśnie i co chwile zmienia nogę miał gorączkę i zadzwoniliśmy po weterynarza dostał 3 zastrzyki wczoraj wieczorem. A dzisiaj rano wchodzę do obory a tam znowu to samo jedynie spadła mu temperatura wyraźnie bydlak nie umie stać na nogach lecz potrafi sam wstać jak narazie ma średni apetyt. Co o tym myślicie może miał ktoś taki przypadek moim zdaniem nie wiem czy może to być porażenie? Prosił bym o porady.

boku27    222

Według mnie to byk ma zapalenie ścięgien tylnych nóg. Jeśli jest dobry lekarz to sobie poradzi jeśli nie to zmarnuje ci byka ponieważ dostanie mocnego przykurczu mięśni i nie będzie wstawał. :huh: Wiec jeśli nie będzie w przeciągu kilku dni lepiej to nie wal zastrzyków tylko lepiej sprzedaj go na ubój zanim będzie jeszcze stal na nogach. :blink:

adamjd6100    3

Aha właśnie weterynarz powiedział żeby mu zrobić okład na racie z octem i wodą a może ty masz jakiś inny sposób???

Byłbym wdzięczny.

Wiadomość z agroFakt.pl

tomcio87    7

U mnie miał podobnie ale to było zapalenie stawów, przednie nogi miał wygięte a tylne mu się trzęsły... ale miał ponad 600kg to sprzedałem i po kłopocie. Życzę powodzenia

boku27    222

Aha właśnie weterynarz powiedział żeby mu zrobić okład na racie z octem i wodą a może ty masz jakiś inny sposób???

Byłbym wdzięczny.

Wiesz nie jestem lekarzem choć w swoim życiu dobre z 500 byków wychowałem to zawsze w takich sytuacjach jak długo się zwlekało to źle się kończyło a okład z octu to jest na opuchliznę bardziej tu naprawdę musiał by być dobry (stary) lekarz bo inaczej zmarnuje ci byka i tylko kasy pociągnie. Wiem że sprzedaż byka w takim okresie ( wadze) jest słabo opłacalna ale lepiej teraz jak czekać aż nie wstanie i będą odleżyny i wtedy dostaniesz psie pieniądze :blink:

saherb    29

Weterynarze robią tak, że najpierw "leczą" za dużą kwotę, a potem zwierzę i tak idzie na rzeź. A ponieważ jego mięso jest "skażone" lekami, to mało za niego dostaniesz. Więc twój cały zysk ma weterynarz.

adamjd6100    3

Temat trochę stary ale napisze jak się ta sytuacja skończyła byk sie wyleczył całkowicie.

Weterynarz przypuszczał że z grypy dostał tych bólów nóg i dlatego nie umiał chodzić ale i tak z ojcem smarowaliśmy mu nogi fastumem itp. maściami i po 2 dniach już był efekt a po tyg. się bydlak wyleczył.

dwojtek01    13

Witam. Na takie dolegliwości najlepszy jest antybiotyk i maść ensbona blau do pielęgnacji wymion .

Z350    0

Witam ja też mam problem z bykiem ale trochę inny ma około 15 miesięcy i od początku wcale nie je paszy tylko wybiera samą kukurydzę co za tym idzie przyrosty są jakie są

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez krystiam114
      Witam, mam problem z jednym bykiem mianowicie chodzi o to ze w przednie nogi ma ugiete na boki i ledwo wstaje. Stoi zgarbiony rowniez ze zgientymi. Mysle ze to moga byc stawy, prosze o pomoc bo nie wiem czy jak urosnie to bedzie mogl normalnie wstac. Dodam ze to LM 50% czerwony 430 kg
    • Przez Maluch
      Witam
      Jakie znacie preparaty w płynie (nazwy) do odrobaczania bydła. Chciałbym teraz na jesieni odrobaczyć bydło zanim wejdzie na zimę do obory
      Odrobaczanie poprzez zastrzyk. Wasze uwagi i spostrzeżenia dotyczące odrobaczania mile widziane.
    • Przez Ursus6024Team
      Czy ktoś kiedyś podejmował się leczenia złamanych żeber u krowy ?
    • Przez kat
      Ktoś przerabiał w swoim stadzie takową? U nas w ciągu 3 dni 5sztuk zaczęło obficie laksować. Weterynarz dał jakieś zastrzyki kazał dawać kredę pastewną i Enterogast. Mogę jeszcze dodać ze zarażone sztuki są bardzo podatne na zapalenie płuc.
      Miał ktoś do czynienia z tą choroba wirusowa? Jak najlepiej łagodzić skutki biegunki?