Zaloguj się, aby obserwować  
rolpi

Podgrzewacz do pronara 1221A

Polecane posty

rolpi    0

Witam!

Chciałbym się zapytać czy "zainstalował" ktoś z Was podgrzewacz do pronara1221A z silnikiem 6 cylindrowym, jeśli tak, to jaki i gdzie dokładnie go umieścić?

Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

zarzuć fote silnika -tak w okolicach rozrusznika :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

No juz musiał mnie wyprzedzić... :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

marcin chciał już się swoją grzałką pochwalić


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rkuban    15

Witam

Odświeżam temat. Mam pronarka 1221 od dwóch lat na początku na niego narzekałem, ale teraz się obaj do siebie dotarliśmy i jest jak cię mogę. Pronarek jest u mnie od nowości tj. od 2011 i zeszłej zimy pojawił się problem z odpalaniem dla mnie nie mały, bo mam pług śnieżny i dorabiam zimą odśnieżaniem dróg gminnych. Rozwiązaniem wydało mi się złożenie takiej grzałki, tak, więc czytając to i inne fora nabrałem takiego przekonania, że ta grzałka będzie pasowała, że nawet nie zdiołem boczka żeby zobaczyć gdzie ona ma być zamontowana. Zakupiłem grzałkę, zdiołem boczeki a tu zong :) zaślepka i owszem jest w bloku, ale nagwintowanych otworów, aby ją przykręcić już nie ma i co teraz, ktoś gdzieś pisał, że w tym modelu taka zaślepka jest z tyłu silnika od strony kabiny no i jest, ale na cztery śruby nie na trzy jak ma grzałka a do tego ni czorta nie widzę jej w ty miejscu, bo poprostu jej tam nie zmieszę. Poradźcie, co z tym fantem zrobić wiercić i gwintować czy zwrócić grzałkę i szukać innego rozwiązania. Zima już za płotem zaraz się wprosi w gościnę a mój pronar nie lubi mrozu jak i ja zresztą, a odpalać musi na żądanie, co w zeszłoroczne mrozy wcale nie było takie proste.


Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Rozwiązaniem może być zakup auto startu lub wrzucenie zapalonej szmaty na kiju do filtru powietrza po pracy na noc podłączaj prostownik. Ale to już są drastyczne rozwiązania. Świecy żarowej nie masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rkuban    15

no właśnie nie, grzałka by napewno pomogła ale niestety ten typ to niewypał. Sprzedawca napewno się nie ucieszy ale będę musiał mu zwrucić towar.

Do tego dzisiaj spadła mi tylna szyba, rozkręcił się jeden zawias drugi nie wytrzymał i całość zrobiła bęc. naszczęście spadła na glebę i się niepotłukła ale jazda bez szyby to lipa, trza szukać zawiasu.

Edytowano przez rkuban

Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zrób coś na wzór adaptera do przykręcenia. Rurka najlepiej z nierdzewki. Będzie wyglądało fachowo choć nie musi. I tak nie zardzewieje. Rurka a z jednej strony kołnierz który oprze się na bloku silnika a z drugiej kołnierz z trzema otworami pasujący do grzały. W środku poprzeczka z otworem. Druga poprzeczka z gwintem będzie przełożona przez otwór w bloku. Przełożysz ją przez otwór w bloku, ustawisz tak by się zaparła o jego boki i przykręcisz adapter.

Jest jeszcze inny patent. A pytanie czy możesz ją zwrócić?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rkuban    15

zwrócić zawsze możesz, według prawa masz 10 dni na odstąpienie od umowy bez podania przyczyny zwrotu. adapter odpada z boku tam gdzie brakuje gwintowanych otworów nie da się nic zrobić a z tyłu nie zdało by egzaminu bo trzeba by daleko wyprowadzić do boku a wtedy grawitacja by nie działała i grzałka by nie spełniała założonych wymagań i prawdopodobnie długo by nie popracowała.


Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rkuban    15

no... ten model jest jakimś rozwiązaniem, jutro oblukam jak ewentuanie ją zainstalować.


Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj