Skocz do zawartości
damian007

Prasa Orkel GP1260

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian007    2

Witam wszystkich. Chciałbym aby każdy kto coś wie na temat prasy Orkel 1260 podzielił się swą wiedzą w tym temacie. kilkakrotnie spotkałem się z tą maszyną w ofercie jednak informacji o niej jest mało a użytkowników jeszcze mniej. Interesuje mnie wszystko na jej temat, ze znalezionych stron informacyjnych jest tylko ta Orkel (niestety po norwesku lub angielsku/tłumaczenie w trakcie/). Wiem ze firma Orkel jest marką norweską specjalizującą się w prasach, prasoowijarkach, prasach silosujących. Jak wygląda pozycja tej marki na rynku, jaka jest jej opinia. wydaję mi się iż cena 59 500 + VAT jest ceną przystępną jednak chce wiedzię więcej na jej temat.

jakub16    118

Jak już to 69500zł :lol: Widziałem raz tą prasę wygląda na solidną a jak jest naprawdę to nie wiem. Chodzi ci o promocję ?

damian1992    72

Znajomy miał taką praskę na testach gdy wymieniał na nową, odpadła ;[

Lamborghini PREMNIUM 1050 nie dawał rady, przy dobijaniu prawie gasł :lol:

Bele które zrobił wyglądały jak placki.

Wiadomość z agroFakt.pl

jaro    163

To świadczy tylko źle o owym Lambo -z tego co pamiętam prasy tej firmy są bardzo wysoko pozycjonowane-taki norweski McHale biggrin.gif

damian1992    72

Może i masz racje bo jak braliśmy od niego Kvernelanda AB 100 to był zdziwiony że Pronar 82A radzi sobie w nim nie gorzej od jego Lambo...

wildagro12    3

Witam chcę odświeżyć temat o tej prasie.

Może ktoś wie o niej coś więcej? Jakiś użytkownik?

Cena nadal jest atrakcyjna, tzn. około 65k zł.

Czy ciągnik 100 konny wystarczy do tej prasy?

agromatik    182

dane techniczne

wysokość 2090mm

długość 3860 mm

komora 1.2-1,2 m

ciężar 2400 kg

koła 400/60x15,5

wiązanie siatki elektryczne automat

szerokość zbierania 2,1 m

zapotrzebowanie mocy 44kW/60KM

ilość rolek 18 szt.

ilość noży 14-20 szt

podłączenie elektryczne 12V 9DC0 , 40 A

ciśnienie hydrauliczne min 160 bar, max 200 bar

komputer ma menu w j. polskim

walce na łożyskach ślizgowych

centralne, automatyczne smarowanie walców i łańcuchów

możliwość podłączenia dozownika do zakiszacza i podłączenia go do komputera.

Co do jakości pracy to jeszcze nie mogę nic powiedzieć, ponieważ mam ją od kilku dni. Jeśli pracuje tak jak wygląda / solidnie / to powinno być ok.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

agromatik    182

Instrukcja papierowa jest lakoniczna, ale w komputerze jest polskie menu czyli idzie się z nim dogadać po ludzku. Murzyn to Pronar 5135, 100 KM.

Kurdę trochę się boje, w zwykłych prasach jest kilka przycisków i wyświetlacz ile balotów zrobionych, a wiej ten komp. Podłączałeś już prasę z ciągnikiem? A nie wiesz, te łańcuchy z łapkami przy zaczepie to są od regulowania osłony od podbieracza?

agromatik    182

Czego tu się bać, prasa jest typowo usługowa, w kompie jest 50 miejsc do wpisania usługobiorcy, o każdej czynności będzie informować z wyprzedzeniem paro sekundowym. Prasa grzecznie czeka na sezon jakieś 2-3 tygodnie, potem ok 2000 bel nakręci. Mnie osobiście skusiła cena i jej wyposażenie. Co do łańcuchów w praniu wyjdzie do czego służą.

Dziś odkryłem, że Orkel robi takie same prasy jak Agronic. I zobaczyłem, że nasz komp ( ten nowszy) pasuje do HiQ i beczki Agronic.

agromatik    182

Ciekawe maszynki są na stronie Agronica, w instrukcji wspomniane jest o owijarce, w realu wygląda to całkiem imponująco, i ta szybkość owijania :) :) :) , żeby moja tak poginała. Alternatywne wykorzystania sprzęgu też niczego sobie.

agromatik    182

Nawet nie wiedziałem że coś takiego jest w pakiecie. Zresztą do roboty zostało jakieś 2 tygodnie.

My napieraliśmy dealera żeby przyjechał, bo inaczej to ciężko byłoby ja rozgryźć. Siatkę masz założoną? Jeśli nie to uważaj na palce...B)

agromatik    182

TO zdążyłem zauważyć, spróbujemy sami mechanik naszego dilera przy rozładowywaniu przyznał że to 1 w jego rejonie także zbytniego pożytku z niego by nie było, lepiej kasę za dojazd przepić B) :)

agromatik    182

Nabite mam 500 bel większość to sianokiszonka. Ustawiając siłę zgniotu wg tej rewelacyjnej instrukcji obsługi zamiast zmniejszyć zrobiłem odwrotnie, ciągnik umierał przy dobijaniu ;) . Po przestawieniu było ok. teraz po dotarciu łożysk wróciłem do fabrycznych. Większość bel jest krojona, waga takiej beli ok 900 kg tj. 1,5 beli z Welgera RP 12, belę ważyliśmy wozem paszowym.

No u nas Farmer też zdychał, z nożami było lżej... Ja mam instrukcję od 1250/1260 do 2005. ;) Do tego jej tłumaczenie pozostawia wiele do życzenia. Zobaczymy jak będzie z większym ciągnikiem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez DominikPaweFilipczak
      Witam potrzebuje opinie na temat prasy ferabolli ff44 jeśli ktoś posiada ten model prasy proszę o opinie tzn wady zalety jak z częściami awaryjności itp?
    • Przez danekk
      Mam zamiar kupić prasę tylko jeszcze nie wiem jaką. Zastanawiam się nad Feraboli EXTREME 265 htc. Co o niej myślicie? Jaka jest jej cena i czy jest ona warta zakupu? :rolleyes:
    • Przez garos
      Witam mam zamiar kupić nową prasę. Moje pytanie brzmi jaka jest najlepsza? pasowa, łańcuchowa? "Prasa ma mieć zmienną komore. Robie ok 2,5 tys bel rocznie ok 1500 słomy i ok 500 siana suchego i ok 500 mokrego. Jakiej firmy polecacie? mam starą prase krone ale nie bardzo jestem z niej zadowolony. Prosze o pomoc a i jeszcze jedno pieniądze nie grają większej roli bo chce skorzystać z programu na usługi.
    • Przez gumis45
      Mam ogromna prosbe jesli ktos zna sie na prasach to niech wypowie sie cos na ich temat.Mam zamiar kupic uzywana prase Class Rolant 44 tak 120 x 120 do 20 tys. zl i chyba najlepiej walcowa.Jesli jestem w bledzie to niech ktos napisze ktore prasy sa lepsze moze lancuchowa pasowa czy walcowa i jakiej firmy zachodniej czy polskiej ale polaska chyba odpada.
    • Przez kamilsame1
      Ostatnio na usłudze prasowała u mnie prasa ferboli ff20 z 2004roku,i z byłem zadowolny z jej zbicia bel kształtu słomy,a na 2 lata temu prasowalismy sipma clasic i było wtedy 137 sztuk bołd,a w tym roku po prasie ferboli 113,I właśnie iż za rok bede zmuszony kupic prase i zaczynam juz powoli zbierac opinie,na af nie znalazłem tematów na te prasy,Na allegro jest prasa ferboli entry 120 za 48tys brutto!!!i w tym wyposazeniu jest,centralne smarowanie,owijanie 2 sznurkami,serokie ogumienie,panel sterujacy,szeroki podbieracz.I właśnie chciałbym znac wasze opinie o tych prasach,jesli ktos ma taki sprzet niech napisze jak chodzi ipt,bede wdzieczny