damian007

Prasa Orkel GP1260

Polecane posty

damian007    153

Witam wszystkich. Chciałbym aby każdy kto coś wie na temat prasy Orkel 1260 podzielił się swą wiedzą w tym temacie. kilkakrotnie spotkałem się z tą maszyną w ofercie jednak informacji o niej jest mało a użytkowników jeszcze mniej. Interesuje mnie wszystko na jej temat, ze znalezionych stron informacyjnych jest tylko ta Orkel (niestety po norwesku lub angielsku/tłumaczenie w trakcie/). Wiem ze firma Orkel jest marką norweską specjalizującą się w prasach, prasoowijarkach, prasach silosujących. Jak wygląda pozycja tej marki na rynku, jaka jest jej opinia. wydaję mi się iż cena 59 500 + VAT jest ceną przystępną jednak chce wiedzię więcej na jej temat.


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Jak już to 69500zł :lol: Widziałem raz tą prasę wygląda na solidną a jak jest naprawdę to nie wiem. Chodzi ci o promocję ?


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Znajomy miał taką praskę na testach gdy wymieniał na nową, odpadła ;[

Lamborghini PREMNIUM 1050 nie dawał rady, przy dobijaniu prawie gasł :lol:

Bele które zrobił wyglądały jak placki.


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To świadczy tylko źle o owym Lambo -z tego co pamiętam prasy tej firmy są bardzo wysoko pozycjonowane-taki norweski McHale biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Może i masz racje bo jak braliśmy od niego Kvernelanda AB 100 to był zdziwiony że Pronar 82A radzi sobie w nim nie gorzej od jego Lambo...


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Witam chcę odświeżyć temat o tej prasie.

Może ktoś wie o niej coś więcej? Jakiś użytkownik?

Cena nadal jest atrakcyjna, tzn. około 65k zł.

Czy ciągnik 100 konny wystarczy do tej prasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

dane techniczne

wysokość 2090mm

długość 3860 mm

komora 1.2-1,2 m

ciężar 2400 kg

koła 400/60x15,5

wiązanie siatki elektryczne automat

szerokość zbierania 2,1 m

zapotrzebowanie mocy 44kW/60KM

ilość rolek 18 szt.

ilość noży 14-20 szt

podłączenie elektryczne 12V 9DC0 , 40 A

ciśnienie hydrauliczne min 160 bar, max 200 bar

komputer ma menu w j. polskim

walce na łożyskach ślizgowych

centralne, automatyczne smarowanie walców i łańcuchów

możliwość podłączenia dozownika do zakiszacza i podłączenia go do komputera.

Co do jakości pracy to jeszcze nie mogę nic powiedzieć, ponieważ mam ją od kilku dni. Jeśli pracuje tak jak wygląda / solidnie / to powinno być ok.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Instrukcja papierowa jest lakoniczna, ale w komputerze jest polskie menu czyli idzie się z nim dogadać po ludzku. Murzyn to Pronar 5135, 100 KM.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurdę trochę się boje, w zwykłych prasach jest kilka przycisków i wyświetlacz ile balotów zrobionych, a wiej ten komp. Podłączałeś już prasę z ciągnikiem? A nie wiesz, te łańcuchy z łapkami przy zaczepie to są od regulowania osłony od podbieracza?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Czego tu się bać, prasa jest typowo usługowa, w kompie jest 50 miejsc do wpisania usługobiorcy, o każdej czynności będzie informować z wyprzedzeniem paro sekundowym. Prasa grzecznie czeka na sezon jakieś 2-3 tygodnie, potem ok 2000 bel nakręci. Mnie osobiście skusiła cena i jej wyposażenie. Co do łańcuchów w praniu wyjdzie do czego służą.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś odkryłem, że Orkel robi takie same prasy jak Agronic. I zobaczyłem, że nasz komp ( ten nowszy) pasuje do HiQ i beczki Agronic.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Ciekawe maszynki są na stronie Agronica, w instrukcji wspomniane jest o owijarce, w realu wygląda to całkiem imponująco, i ta szybkość owijania :) :) :) , żeby moja tak poginała. Alternatywne wykorzystania sprzęgu też niczego sobie.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Nawet nie wiedziałem że coś takiego jest w pakiecie. Zresztą do roboty zostało jakieś 2 tygodnie.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My napieraliśmy dealera żeby przyjechał, bo inaczej to ciężko byłoby ja rozgryźć. Siatkę masz założoną? Jeśli nie to uważaj na palce...B)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

TO zdążyłem zauważyć, spróbujemy sami mechanik naszego dilera przy rozładowywaniu przyznał że to 1 w jego rejonie także zbytniego pożytku z niego by nie było, lepiej kasę za dojazd przepić B) :)


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Nabite mam 500 bel większość to sianokiszonka. Ustawiając siłę zgniotu wg tej rewelacyjnej instrukcji obsługi zamiast zmniejszyć zrobiłem odwrotnie, ciągnik umierał przy dobijaniu ;) . Po przestawieniu było ok. teraz po dotarciu łożysk wróciłem do fabrycznych. Większość bel jest krojona, waga takiej beli ok 900 kg tj. 1,5 beli z Welgera RP 12, belę ważyliśmy wozem paszowym.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No u nas Farmer też zdychał, z nożami było lżej... Ja mam instrukcję od 1250/1260 do 2005. ;) Do tego jej tłumaczenie pozostawia wiele do życzenia. Zobaczymy jak będzie z większym ciągnikiem.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekW    0

a tak obiło mi się o uszy bo niedaleko nich mieszkam.


demotywatory o rolnictwie www.dyndole.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaro.. McHale nie jest norweski tylko Irlandzki! W Orkelu nie podoba mi sie ze zamiast łożysk są tuleje :/ wie ktos może z czego są te tuleje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj