Skocz do zawartości
Gość dj777

Proxima 7421 przewody paliwa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość dj777   
Gość dj777

Witam

Mam problem z przewodami paliwa od pompy wtryskowej do wtryskiwacza w Proximie 7421, tzn. co 200-300 mtg urywają się przy końcówce przy gwincie. Nie wszystkie, ale różnie nr 1, potem nr 3, nr 2 ... . Najpierw oryginale fabryczne, a potem kupowane w Zetorze w Kaliszu.

Czy jest to wada samych przewodów (materiału) czy może od drgań silnika, a może "ten typ tak ma" ???

Zaznaczam że ciągnik z 2007r. ma ok. 1000 mtg i nie pracuje ciężko (tzn. nie w polu, tylko jazda z przyczepą po bitych drogach).

Czy ma ktoś podobny problem z przewodami paliwa?

pozdrawiam

Ferdek07    62

dziwna sprawa, ja bym polecał sprawdzić na stole pomiarowym wtryski, zawsze to można podregulować ciśnienie, pompę też ustawić i powinno być ok, a jak ze spalaniem jest i odpoalaniem wszystko OK?

Gość dj777   
Gość dj777

Silnik odpala na jeden raz zawsze, a spalanie to myślę że OK, bo 5-6 l/mtg.

W serwisie Zetora mi powiedzieli że uchwyty mocujące przewody należy dobrze zamocować, co zrobiłem, ale to raczej nie za wiele pomogło bo dalej co kilkaset godzin któryś przewód się urwie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Ferdek07    62

he, a próbowałeś poszukać jakiejś firmy co dorabia przewody, może jakby zrobili solidniejsze miałbyś spokój, a w forterach są takie same przewody?

prox7441    4

dziwne... i niemożliwe że "ten typ tak ma" bo mam 7441 czyli to samo tylko napęd i jak narazie nie miałem żadnych takich problemów odpukać

wlodiw    2

Zauważyłem, ze czasami pod markami ciągników na forum pojawi się jakiś nowicjusz, rzuci jakieś hasło, że niby mam problem z ciągnikiem i sobie nikt z nim nie radzi(a serwis nie ma pojęcia albo nie odpowiada...), czasami nie poda już jakiś większych konkretów i znika.... Celowa robota???? czy dilerzy ciągników się w to nie bawią albo ktoś zakompleksiały....???

sebe1033    62

Włodiw może masz racje ... oby nie

Chodź podobny przypadek miałem w 330 ze swojej winy wtryskiwacz był trochę przekręcony mimo że przewód się przykręciło jednak był krzywo i i w końcu po jakimś czasie pękał przy wtryskiwaczu dopiero przy 3 przewodzie sie kapłem i dokładnie się przypatrzałem przed zamocowaniem przewodu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Gorczyk
      Witam, mam taki problem z przednim napędem w Zetorze proxima 90, a dokładnie z jego wyłączeniem. Ostatnio podczas transportu przy przedni napęd włączył się podczas hamowania a później już nie chciał odbić. Na pewno nie jest to wina bezpiecznika, zajrzeliśmy również do zaworu, wyczyściliśmy go ale to też nic nie pomogło, co jeszcze można zrobić? 
    • Przez Szymekrolnik912
      Wie może ktoś jaki jest schemat zmiany biegów w zetorze
    • Przez krzysiekwm90
      opinie na temat ciągnika

piście

• Przez damian513
      Witam parę miesięcy temu zakupiłem ciągnik zetor proxima power 95 z 2010 roku  i chciałbym zamontować do niego ładowacz czołowy ale jakiś z tańszej półki i dobrej jakości. W gospodarstwie pracuj do ciężkich prac ładowarka teleskopowa . Tur miał by służyć do ładowania bel na polu. Dalsze trasy po siano , ładowanie big bag z nawozem na polu czyli takie lekkie prace. Jaki ładowacz czołowy waszym zdaniem był by dobry ? A jak są te nowe tury po 10,000 tyś  to te konsole pasują do tura czy to dorabiają jak to jest dokładnie ? 
    • Przez tomi382
      czy ma ktos nową proxime z adblue? Na ile wystarcza pełny zbiornik ad Blue? jak z awariami tego systemu?