Skocz do zawartości
jareczki2007

prowadzenie gospodarstwa a praca

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Czy istnieje taka możliwość aby jednocześnie prowadzić gospodarstwo rolne i pracować gdzieś na etacie?

Dokładnie to chodzi mi o to czy skoro jestem zatrudniony to będę mógł przejąć i jednocześnie prowadzić gospodarstwo nadal pracując tam gdzie do tej pory??

pewnie że możesz pracowac i przejąc gospodarstwo ale jeśli chcesz skorzystać z dofinansowania mładego rolnika to od momentu przejęcia gospodarstwa nie możesz byc ubezpieczony w ZUS minimum przez dwa lata czyli nie możesz wykonywac pracy poza rolniczej, jestem w takiej sytuacji jak ty.

andrzej2110    529

Sąsiadka przez prace na etacie nie dostała 50 tys MR. Zrobiła wykształcenie rolnicze i się okazało że nie potrzebnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

cieplym3    8

Czyli mówicie, że jeśli dzis zarejestrowąłbym sie na etacie, a za pół roku chciał wziąć 50koła to no way?

a teraz jest chyga 70 000zł ale nie wiadomo czy jareczki 2007 spełnia wszystkie wymogi, bo co chwila coś zmieniają i ciężko nadążyc za nimi.

Te 70000tys to jest tylko w planach. Nie ma żadnej ustawy mówiącej o takiej podwyżce. Wiem co mówię.

A co do pracy to tak jak @przemek1025a mówi.

maly1248    1

Po otrzymaniu Premi dla Młodego Rolnika trzeba byc ubezpieczonym w KRUS 5 Lat!!!

Ale można to obejśc. Zatrudniasz się na umowę o dzieło za stawkę minimalną i pracodawcy w to graj bo nie płaci za ciebie ZUS-u a to 700zł/miesiąc! No chyba że to praca w Urzędzie to takie coś nie przejdzie. A u prywaciarza nie powinno byc problemu :D

rushlee    0

W KRUS trzeba być ubezpieczonym ani 2 ani 5 lat tylko 3, a przez 5 lat to trzeba samodzielnie prowadzić gospodarstwo !!!! A 75 tyś. nie będzie bo przecież już po wyborach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się