Twardziel99

John Deere 7700 czy DF Agrotron 150

Polecane posty

Twardziel99    0

Jaki ciągnik wybrać John deere 7700 z 97r czy DF agrotron 150 z 2000r traktor ten ma być jako drugi traktor do 150 hektarowego gospodarstwa . proszę o pomoc i opinie na temat tego sprzętu.

qqq    19

Co do DF to jakos tak sie utarło ,że mają slabe skrzynie i ze to ich główna wada więc myslę ,że w przypadku 150 nie będzie inaczej , mielismy DF 265 miał 3 lata i 2600 mtg i skrzynia była juz padnieta prawie nowy traktor i taki wał , serwis wycenił naprawe na 20 tys euro porazka,dodam aby ,że chodził w 6m siewniku i miał bliźniaki(w Niemczech)

Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

yarecki12    1

2600 i skrzynia padnięta? Jeśli NH TM miałby taką trwałość skrzyni to co niecałe dwa lata wymiana skrzyni. Skrzynia powinna w ciągniku wytrzymać więcej niż silnik, tak 10-15 tyś, nie do pomyślenia dla mnie żeby skrzynia padła przy kilku tysiącach mth, może paść sprzęgło albo jakiś moduł sterujący ale nie cała skrzynia.

Wiadomość z agroFakt.pl

iron    942

do kolegi qqq:człowieku kto ci nagadał głupot takich?słabe skrzynie w DF :blink: sam nie wiesz pewnie co dokładnie sie stało może jakiś tępak tym traktorem jeżdził i zajechał skrzynie albo oleju mało było,choć nie wykluczam że to był jakiś felerny egzemplarz ,takie rzeczy sie zdażają

yarecki12    1

Na podstawie jednego przypadku nie można oceniać całej populacji. Tak jak mój znajomy miał pewien model auta, jego siostra taki sam z takim samym silnikiem, i nie nagrzewały się one bo oba miały popsute termostaty. I teraz gościu mówi ''te auta z tymi silnikami dużo pala bo się słabo grzeją i zimno w środku, trzeba kombinować z przytkaniem chłodnicy''. Na podstawie dwóch egzemplarzy ocenia całą serie tego modelu.

qqq    19

do kolegi qqq:człowieku kto ci nagadał głupot takich?słabe skrzynie w DF laugh.gif sam nie wiesz pewnie co dokładnie sie stało może jakiś tępak tym traktorem jeżdził i zajechał skrzynie albo oleju mało było,choć nie wykluczam że to był jakiś felerny egzemplarz ,takie rzeczy sie zdażają

Hmm kto nim jeździł nie wiem , juz kupiliśmy jak był popsuty, nie było żadnego biegu, rozebraliśmy go i wymienilismy tarczki i jakies łożysko ale to nie pomogło i został sprzedany w takim stanie ; serwis niedaleko nas tez nie mógł poradzic tylko wymienić całą skrzynie ale to już był mega wydatek.Ja nie oczerniam DF tylko koło nas było 3 DF i nasz to juz całkiem padnięty u kolegi to tylko polowych nie było czy jakoś tak a w 3 to z drugiego cos tam kombinowali.wsumie mój znajomy teraz kupił sobie nowego DF cos okoł 170 km symbolu nie znam i to na 130 ha ,ciągnik w pełnej opcjismile.gif

iron    942

no widzisz to po co pisać że mają do d*py skrzynie,w nich cały spód można powiedzieć pochodzi z ZF lidera w produkcji skrzyń biegów mostów itp.

qqq    19

no napisałem ,że takie coś miało miejsce i to nie tylko w jednym przypadku, nasz akurat zrobił ponad 2000 w bliźniakach 4x4 i dlatego skrzynia padła, może nie wiadomo ,jak pisałem kolega kupił nowego DF na jesień i po przed zimowych pracach był zadowolony z niego aby tak dalej...

PS.sprawdź sobie pozycje operatora w DF bo jak siadłem do agrotrona 130 mojego kolegi ,to jakoś dziwnie mi się siedziało tak wysoko jakoś i to bardzo mi przeszkadzało,zawsze podobały mi się te ciągniki ale ta pozycja mi nie przypadła do gustu,to w moim Case MX to jak w Maybachu siedzę he he;)

rino    2

qqq ja sadze ze ten df miaal jakies 12tys mtg a nie 2tys(przecierz wszyscy wiedza ze malo ktory ciagnik z zachodu ma 2-3 tys mtg) i wtedy jakby skrzynia padla to mozliwe.

qqq    19

qqq ja sadze ze ten df miaal jakies 12tys mtg a nie 2tys(przecierz wszyscy wiedza ze malo ktory ciagnik z zachodu ma 2-3 tys mtg) i wtedy jakby skrzynia padla to mozliwe.

raczej nie możliwe ,gdyż był z 2006 czyli nie bardzo,opony miał oryginalne i ogólnie wyglądał jak nowy w środku też nic nie wytarte...:),no czasem się tak zdaża i trzeba to przyjąć do wiadomości...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez włodek
      Cześć,
      Zaczynam się powoli rozglądać za nowym ciągnikiem który zastąpi w cięższych pracach mojego 3p. Początkowo myślałem nad Ursusem 914 ale to wszystko już dość mocno wypracowane. Później mi się przypomniało, że znajomy. użytkuje Ursusa 4514 na areale ok 50ha jako główny ciągnik. Mówi że jest zadowolony. Daje sobie spokojnie radę a że ma wyłącznie produkcję roślinną a działek ma dużo, różnej wielkości, na niektóre z nich mówi że większym by nawet nie wjechał. Pożyczyłem sobie od niego na weekend i na pewno komfort pracy na plus w porównaniu do 914. Spalanie również miło mnie zaskoczyło. Ale decyzji jeszcze nie podjąłem. Dlatego też zakładam ten temat bo pomoże poradzicie mi coś innego. Moc myślę że 60 - 80km była by dla mnie ok. Ciągnik będzie pracował na ok 20ha. To co dla mnie jest teraz najważniejsze to napęd 4x4 i większy uciąg. Bo co z tego że mój 3p ma moc i daje radę skoro mało wiele i się grzebie bo jest za lekki. 
    • Przez piofigura
      Witam
      Stoję przed wyborem ciagnika na moje gospodarstwo ok 15ha uprawy sadownicze. W gospodarstwie do tej pory pracowała Kubota m8540n. W zeszłym roku kupiliśmy  Kubote m4072 niestety jest strasznie mułowata i  praca nie przypomina swojej starszej koleżanki. Ciągnik będzie pracował jako wół pociagowy rocznie ok 200h. Maszyny w jakich ma się sprawdzić to glebosz  3 lapowy z wałem pakera, pług 3 skibowy obrotowy(jeszcze nie wybrałem jaki Ale chyba to będzie Akpil 80km na zabezpieczeniu kołowym z 18"odkladnica i krojami przed każdym korpusem), brona aktywna 2,5m z walem pakera, agregat uprawowy 2.2m, brona talerzowa (2,2m albo 2.5m), w transporcie z przyczepa 6t czasami rozrzutnik do obornika 8t. Klasa gleby to 2-4 głównie gliny, teren mocno pofaldowany. We wniosku nie przejdzie żaden inny ciągnik pow. 115km.
      ZA Valtra przemawia duży silnik i brak EGR, niestety nie znam tej marki i odnośnie bezawaryjnosci seri A jest mało informacji. I zastanawiam sie co do skrzyni czy 12x12 wystarczy czy brac Hitecha?
      Kubote znam jako marke i  złego słowa jeżeli chodzi o awarie nie mogę powiedzieć choć w sadowniczej po 6 latach rozszczelnił się przewód paliwowy. Niestety boję się tego że m5 będzie mała za mała pojemność pod moje wzniesienia. Moment też o ok 100nm mniejszy z tego co dowiedziałem się od przedstawiciela Kuboty. Kubota jest również lżejsza o 600kg
      Cenowo Valtra droższa  o ok 30tys netto. Ale ciagnika nie kupuje się na rok. 
      Valtra A115
      Silnik MBTN-D5 44 MBTN-D5
      Liczba cylindrów 4
      Pojemność skokowa [l] 4,4
      Maks. moc przy obr. silnika [obr./min]2000
      Prędkość znamionowa [obr./min] 2200
      Maks. moment obr. przy obr. silnika [obr./min] 1500
      Prędkość obr. biegu jałowego [obr./min] 850
      Najniższa prędkość obr. (rewers na P) [obr./min] 700
      Interwał wymiany oleju silnikowego [h] 600
      Norma emisji spalin Stage V
      Układ oczyszczania spalin DOC + DPF + SCR
      KUBOTA m5112
      TECHNICZNE
      SILNIK Typ   3800 -CR-TIE5 Pojemność/liczba cylindrów cm3 3769 / 4 cylindry Obroty znamionowe obr/min 2600 Moc znamionowa (97/68/EC) KM (kW) 114,8 (84,4) Pojemność zbiornika paliwa / zbiornika AdBlue l 105 / 12
    • Przez marcin1993
      Witam, co sądzicie planuje zakupić ciągnik, który lepszy Belarus 820 czy Zetor major, ma być jako pomocniczy i do pługa do śniegu.
    • Przez Jacusiek
      Hejka, przymierzam się do kupna ciągnika i zastanawiam się nad dwoma, Renault 133.14 i Massey Ferguson 3090 oba o podobnej mocy, czy ktoś z was użytkuje te maszyny? Jak się sprawują jaką mają opinię i na co zwracać uwagę przy zakupie?
    • Przez zom3
      Jak w temacie co tu wybrać  Valtra T 195 versu. Massey Ferguson 8S,205 dyna 7 i ostatni zawodnik Steyr Absolut CVT 6200.
      Cenowo wygląda to tak że massey  najdroższy potem steyr i valtra.
      Jak tu wygląda awaryjność tych maszyn itp.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj