Filipoo

prasa new holland problem z łańcuchem

Polecane posty

Filipoo    14

pomózcie kupiłem prase new holland wszyscy gospodarze w okolicy chwalili i ją kupiełm i teraz wyszedł problem niewiem czy bedzie tak samo jak bede jechał w polu ale gdy ją w domu sprawdzałem to gdy balot dojdzie do średnicy około jednego metra to łańcuch na napinaczu zaczyna chaczyć o łańcuch który w tym czasie jest pod nim i chaczy tylko z jednej strony co z tym zrobić???????pomóżcie

Wiadomość z agroFakt.pl

Filipoo    14

prasy czy tego łańcucha w trakcie chaczenia??to jest zmienna komora i w pewnym momencie napinacz z łańcuchem czy łańcuch z napinaczem powinnien się minąć z łańcuchem który prowadzi siano i to robi ale z jednej strony chaczy tak ze śruby które są jako zabezpieczenie się zryają a przedtem trzaska nie samowicie jak zaczyna chcaczyć ;) łańcuch z łańcuchem niechce się minać;)

boo45    12

Panowie, a gdzie można dostać łańcuch do tejże prasy[ten długi]....bo nigdzie gdzie dzwonie nie mają. Proszę pomóżcie B)

Filipoo    14

hmmm trudno powiedziec wiem ze ogniwka mozna łatwo dorobić, sam w tej chwilil wymieniam wewnętrzne rolki w łańcuchu i to napewno na jakiś czas pomoze, miałem przymiarki by zninić ten łańcuch i załozyć od bizona od gardziela tyle ze było by trzeba go rozbijac i zakładac ta część to sie te belki/rury przykreca i jesli jej nie sprzedam a coś sie w łancuchu popsuje to raczej zrobioę taka zniane ten łańcuch podobo przeszło 5 tys kosztuje wiec nie wiem czy warto go w ogóle kupować...

Filipoo    14

problem z łańcuchem rozwiązany wstawiłęm pare a raczej parenaście wewnętrznych rolek  skruciłęm łańcuchy podajze o 3 łączenia czyli 9 ogniw na kzadym i po problemie wszystko ładnie pięknie jak cichutko pracuje  B)jeszcze przy okazji wyszło ze są doszczętnie rozwalone łozyska na wałku napedzającym dolne łańcuchy co lepsze ten wałek jest w szeciokącie i łozyska tez były  z otworem szesciokatnym tzn jedno bp drugoe juz ktoś wyminił na zwykłe  ;)(cep załozył i tyle a ze miało z 0,5mm luzu to co tam) z jednej strony nadspawane i stoczone na wymian 45mm ia z drugiej stoczone na 37mm tulejka 8 mm i na to łozysko łzyska FD209 pozakładane i gites majonez lepiej być nie moze cały koszt naprawy wyniusł mnie niecałe 120zł  :)

boo45    12

ja akurat nie polecam z w/w firmy[łańcuchy z Chojnowa nie przetrwały sezonu, po kilkunastu belkach wytarły się na amen->przy nowych prowadnicach. Stare łańcuchy mi tak nie pękały,musiałem w trakcie sezonu zakładać stare] Taniej i solidniej jest w grene[około 1800 brutto za komplet].Piszę tutaj o dolnych łańcuchach[6 sztuk].

Edytowano przez boo45

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Nismo
      Witam. Jestem na kupnie prasy rolującej. Traktor który będzie pracował przy tej prasie to Deutz Fahr DX 3.70 o mocy 70km. Budżet to 30 tyś zł. Prasa będzie robić przy słomie, sianie i czasami przy sianokiszonce. Najlepiej z siatką żeby była. Biorę pod uwagę Krone KR 130 i Welger RP 200.
      Co o tych prasach myślicie? A może są jeszcze jakaś inne których nie brałem pod uwagę a są dobre.
    • Przez Pawelo123
      Witam mam problem z prasą feraboli extreme 280 zna ktoś może jakiś serwis albo kogoś kto pomoże mi rozwiązać ten problem?
    • Przez Gabriel886
      Witam, 

Kupiłem prasę JD 540 ale niestety nie mam żadnego włącznika do owijania sznurkiem. Poprzedni właściciel z tego co zauważyłem miał gniazdko w traktorze, w które wpinał kabel od prasy od tego gniazdka szło bodajże do włącznika lewo - prawo. Moje pytanie brzmi. Jak zrobić sterowanie owijania balota sznurkiem w tej prasie mając tylko wychodzący kabel z prasy? 
      Dodam, że to pierwsza prasa
      Jeśli powieliłem temat proszę o wyrozumiałość. 
    • Przez Monikakep1
      Witam 
      Sprawa dotyczy rasy rolującej  sipma z 263. po małych zmianach konstrukcyjnych.  Che do niej zastosować siatkę do owijania siana i słomy zamiast sznurka a raczej jako alternatywa.  Oczywiście na start minus że trzeba zapodać ją ręcznie bo nie zdążyłam się w pełni do tego przygotowywacz ale to najmniejszy problem.  Siano che owinąć przynajmniej 4 razy a słomę ok 3 razy.   
      Wiem to co robię to wynalazek ale stoję przed wyborem siatki.  Baloty robię 150 szerokości na 100 średnicy.  Siatka ma 120cm szerokości..  Nie chę utopić w towar 700zł za starkę   Na początek chcę spróbować  siatki Juta .  Cena 370-390zł. Ktoą ja testował jaka opinia czy może dołożyć 50 zł. i coś lepszego kopic. Siatka będzie na wałku  zapodam ja ręcznie potem przesunę po szerokości wiec spokojnie mi złapie szerokość 150cm.  Dma też wałek z nawinięto sprężyną aby ją na boki rozciągał.  Ale co sadzicie o tych siatkach . Czy przy 2-3 obrotach nie zerwie ? to jak wspomniałam mój wynalazek eksperyment. 
    • Przez oskarus
      Witam,
      prasa HESSTON 5670 H. Notorycznie nawija się materiał na wałki naciągu pasów.
      Ta kołyska w środku. W miejscu w którym się mijają.
      Dziwne bo nawija się tylko z jednej strony.
      Pas wtedy ściaga w jedną strone lub po prostu blokuje wałek. Dziś , strzelił mi pas z tego powodu.
      Pasy mam naprężone, skracałem.
      Blokuje pasy i trzeba wyrzucać balot. Ma ktoś może instrukcje obsługi tej prasy?

Jak szybko jeździcie z tymi prasami. Ja CASE'em 1056 max 2 polowa i wtedy zapycha się.
      1 polową gaz do podłogi i jakoś idzie.
      Siano zwijam zgrabiarką gwiazdową, robi się warkocz, może to jest winą ?

Miał ktoś taki problem??
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj