Theprzemo205

robienie kiszonki

Polecane posty

Theprzemo205    24

Witam. Mam trochę kukurydzy 5-10 arów. Chciałbym zrobić kiszonkę z niej dla królików. Jak zrobić z tego kiszonkę i w czym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

A nie lepiej by ci było zabrać z nich kolby na zimę przynajmniej mniej pracy by było :)


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ema    0

Najlepiej pozrywaj z niej kolby a łodygi zetnij i ułóż gdzieś w suchym miejscu np stodoła, szopa byle by było sucho zostaw je sobie na zimę i będziesz mógł dawać kolby jako pasze a łodygi jako suchą karmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24

Dobry pomysł z tymi łodygami żeby je ułożyć w stodole. Chyba tak zrobię. Ale czy króle będą chciały mi jeść ta sucha kukurydze. Jesli tak to czy dawać im w całości te łodygi z liśćmi czy je pociąć na starej sieczkarni?????????? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Najlepiej pozrywaj z niej kolby a łodygi zetnij i ułóż gdzieś w suchym miejscu np stodoła, szopa byle by było sucho zostaw je sobie na zimę i będziesz mógł dawać kolby jako pasze a łodygi jako suchą karmę

Tylko niech te łodygi będą suche. Bo inaczej to spleśnieje, chyba że rozłoży te łodygi luźno.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

No wiesz JAGUARA na ten areał nie opłaca ci się najmować ale zrób tak jak Ci koledzy podpowiadają ja też kiedyś dawałem całe kolby zerwane i rozłożone na magazynie jak Ci myszy nie zjedzą to będziesz miał super paszę chrupią aż miło posłuchać a z łodygami nie próbowałem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Sieczkarnia ręczna czymś takim dasz radę

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

Ta sieczkarnia to super pomysł! tylko pytanie czy króle chętniej będa zjadały kiszonkę z kuku czy suche kolby i łodygi ? Bo z moich doświadczeń chętniej zjadały suche kolby :blink: Pozdrawiam :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Marchew królom posiej


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polikarp89    4

Wracając do tematu jak wygląda dalszy ciąg po przepuszczeniu przez sieczkarnie co dalej wiem, że koledzy którzy mają po np 20 ha kukurydzy będą się śmiali że chce zrobić kiszonkę z 20 arów ale bardzo proszę być wyrozumiałymi i podpowiedzieć mi jak to się robi ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

Po skoszeniu i posiekaniu uklada sie w tzw pryzme. Jest to halda poprostu. Musi byc ona na rownej powierzchni. Trzeba ja dlugo i dokladnie ubijac zeby wycisnac z niej powietrze. Później przykrywa sie folia i oponami zeby jeszcze bylo troche docisniete. I tyle. Tak sie robi przy duzych arealach, powiedzmy od 10ha wzwyz ale zasada taka sama. Po jakichs 2-3 tygodniach mozesz probowac "otwierac pryzme";[

 

Na tej stronie jest dużo ciekawych informacji o koszące dla królików: http://srokacz.pl/168-kiszonki_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj