MartineZ

Zniwa 2009

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ralfMTX140    3

A wie ktoś może jaka jest wilgotność tych roślin co już młócili? <_<


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

No to w WLKP żniwa na całego, dzisiaj jak tata wracał to mówił że w niektórych miejscach już żyta tną <_< Ja jutro już jadę z agregatem bo skończyliśmy jęczmień ozimy :P


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metys    0

Ja uważam że za jakieś kilka dobrych dni dopiero wyjadę a w mojej okolicy jeszcze nikt nie wyjechał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No właśnie u mnie na okolicy też cisza <_< jedynie co kilku rzepak ścięło na pokosy


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metys    0

W mojej okolicy ludzie są cierpliwi <_< a ja wolę trochę poczekać i omłócić suche zboże niż później suszyć na słońcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

U mnie w okolicy dopiero jęczmień zimowy wykoszony a rzepaki jeszcze zielone ale jak by była pogoda to za 1-2 tyg można by kosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

wigotnoś trzyma się 16%


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A w jakim zbożu?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Jadąc wczoraj do Kalisza zobaczyłem ze Spółdzielnia w Kalinowej już zaczeła żniwa <_<


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj u mnie 2 kombajny już <_< koszą <_< wczoraj gdy tylko wyjechały zaczął padać deszcz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

U nas na razie cisza.... Jak tak dalej będzie z pogodą, to ciężko będzie zebrać suche zboże. ;/

Nie wiadomo też czy będzie czym kosić, bo jeden Bizon w tamtym roku nawalił i stoi jak stał, a drugi to w każdej chwili może się rozsypać ;D

Myślę, że w tym roku lepiej będzie jak załatwimy sobie inny, nowszej generacji kombajn z dalszych okolic, tj. 15 km ode mnie, bo już mam dość tych Bizonów <_<


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaldo    2

ja myślę że około 24 lipca zacznę może wcześniej coś ale to jak pogoda będzie owies powoli dochodzi a żyto to tylko ziarno dojżeje i można zacynać w tym tygodniu u mnie na wsi już cieli jęczmień ozimy irzepak sąsiad cioł <_< <_< ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Ja bede wyjeżdżał chyba w tym tygodniu albo poczatkiem przyszlego


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

My zaczynamy Rzepak w czwartek obiecuje dużo fajnych fotek. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

U mnie jeszcze zielono... jedynie jak ktoś rzepak czy jęczmień zimowy wypryskał to będzie kosił, inne zboża to jeszcze ze 2-3tygodnie zależnie od pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

u mnie pierwsza wersja byla ze poniedzialek wjezdzam w jeczmien jary ale napewno sie opozni-troche wolno dojrzewa a wlasciwie przystopowalo <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego MartineZ powiedz mi kto w Kluczborku ma bardzo dużo hektarów zawsze poobsiewanie są kuku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Jęczmień skoszony. Z 0,75 ha około 6 ton. Teraz czekam na pszenżyto i żytko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Kamil6920 musialbys powiedziec z ktorej strony kluczborka...ale domyslam sie ze chodzi o gospodarstwo kolo gotartowa....dosc duzo tego maja...ale niestety ich nie znam...mieszkam tutaj ale pole mam 20 km dalej wiec dojezdzam na pobliska wioske wiec nie bardzo znam rolnikow stad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tumek19 żytko a szczególnie pszenżyto to szybko nie pójdzie pod nóż ponieważ dużo się zboża odmładza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Kamil mozliwe ze masz na mysli drożdżownie z Wołczyna oni maja dosc duzo pola nawet w okolicach Kluczborka ale nei wszystko obsiewaja QQ. Poza tym moje żyto wyglada calkiem niezle i mysle ze za tydzien pojdzie pod kose i raczej wszystkie ktore widzialem sa w takim samym stanie jedynie jęczien porasta


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Dziś podczas małej rundy po okolicy widziałem wymłócony jęczmień <_< i słoma leżała na pokosach a na niebie chmury z deszczem <_<


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

U mnie na wiosce jeden gościu też już zaczoł żniwa, wczoraj widziałem jak kosił jęczmień ozimy <_<


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj