Skocz do zawartości
Jarekb20

TUR do Fendta 312 LSA.

Polecane posty

Jarekb20    1

Witam.

Mam pytanko odnośnie Tura. Posiadam orginalnego Tura Fendta. Podczepiany jest on do 312 LSA.

jest samopoziomujący.

Moje pytanie jest następujące: chciałbym zamontować mu chwytak do balotów z sianokiszonką ale nie mam wyjść hydraulicznych. Posiadam tylko wyjścia na tura ( opuszczanie, podnoszenie, zamykanie i otwieranie łyżki). Ale widziałem niekiedy na fotkach że niektóre tury mają takie wyjścia przygotowane na takie chwytaki.

W jaki sposób można dorobić takie wyjścia, czy jest taka możliwość bez konieczności doczepiania do ciągnika kolejnej kostki ( rozdzielacza) pod hydraulikę?? ;)

kris14    259

Można na jednej sekcji od ładowacza [fabrycznie montowany jest na sekcji od wywrotu łyżki] zamontować elektryczny dzielnik strumienia oleju. LINK

I wtedy będziemy mieli z jednej sekcji do wywrotu łyżki 2 sekcje do sterowania. Przełączanie między sekcjami odbywa się elektrycznie najprostszym przełącznikiem.

igor    0

bo w takim razie musisz zamontowac roździelacz na turze z elektromagnesem i starczy ci 2 wyjscia w ciągniku ja mam tak u siebie. Tak jak kolega mówi. a masz złącza na turze do podczepienia tego chwytaka?

Wiadomość z agroFakt.pl

Jarekb20    1

Nie nie mam złączy na TURze. chciałem włąśnie dorobić sobie żeby zamontować chwytak dobel. Ale z tego co widze chyba jalpeszym sposobem będzie zamontowanie elektromagnesu. Chociaż nie widziałem zeby w jakimś Fendzie było takie rozwiązanie, ale może źle patrzyłem:)

igor    0

chłopie to jest dobry sposób tylko nie wiem ile kosztuje ale mysle ze nie drogo kupisz roździelacz i jakiś przycisk bo najlepiej jak masz tura na jojstik to wtedy masz z boku przycisk i trzymasz go (super sprawa) ale czy opłaca ci sie bawić do samego tylko chwytaka

Jarekb20    1

To jeszcze zobaczymy. jak to sie wykombinuje. Jak bede fgdzieś widział tura z orginalnym ładowaczem i chwytakiem do bel to pójde sprawdzić jak ma to zrobione ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??
    • Przez mlody456
      Chce zamontować tur na 80-tke, wiadomo krajowego producenta, tutaj zastanawiam się nad inter-tech it 1600, metal-technik mt02, hydromet xtreme-1, metal-fach t229 czy coś innego? Na olx kosztują ok. 12 500zł bez osprzętu a nawet taniej Poza tym w inter techu są różne malowania/nalepki i to jest też różnica w jakości? Prosiłbym o szybką pomoc bo chce jeszcze przed 1 pokosem zakupić
    • Przez FAGROSsc
      Założyłem nowy temat w którym chętnie pomogę każdemu w doborze ładowacza czołowego do ciągnika nowego na gwarancji jak i też tych najstarszych, mniejszych i większych. Jeśli ktoś ma wątpliwości chętnie pomogę w wyborze producenta jak i też w doborze osprzętu. 
    • Przez buchaj
      Witam,
      Potrzebuje tura do tego ciągnika, który służył by mi głównie do załądunku bel słomy i siana oraz obornika. Z tymi belami chodzi głównie o to aby dało się ułożyć 4 warstwy w stodole. Co możecie mi polecić???
    • Przez adamek1942
      Witam mam pytanie dlaczego są 2 rożne ceny tego ładowacza 15.500 i 12.500 brutto i pisze w obu przypadkach ze jest to cena razem z ramą górną  i dolną, kompletny bez żadnych dodatków.