Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
yacenty

Wnioski o dofinansowanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    570

W niektórych województwach zostało niewiele czasu dla wszystkich firm, które

działają lub chcą otworzyć działalność na obszarach wiejskich.

Dla tych, którzy nie znają szczegółów: można skorzystać z dotacji na

działalność lub jej otwarcie i uzyskać np. 100 000 zł dofinansowania.

Może to być np.

- budowa lub modernizacja budynku (np własny dom) na cele agroturystyczne,

zakup wyposażenia czy utwardzenie terenu. W tym przypadku (agroturystyka do

5 pokoi) nie trzeba zakładać działalności.

- zakup nowych maszyn rolniczych na cele usługowe

- zakup każdego innego nowego sprzętu

Zainteresowanych informacjami i darmowym doradztwem proszę o info na

fundusze@agrofoto.pl z dopiskiem "100 000". Proszę również tutaj oprócz

imienia i nazwiska oraz nr telefonu podać województwo.

majranjd    8

A tu nie można pisać?

Inni zainteresowani juz mieliby jakies wstępne informacje. A tak moze byc 100 podobnych maili, czy moze darmowe doradztwo obejmuje tylko mailing?

kissmy...    57

jeśli mowa o działaniu "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" to niestety w ramach niego nie zbudujemy budynku mieszkalnego, możemy co najwyżej dokonać przebudowy; podobnie rzecz ma się z niektórymi rodzajami działalności (np transportowej), która w ramach tej inicjatywy nie jest wspierana

warto także wskazać podstawowy wymóg, otóż beneficjent musi podlegać ubezpieczeniu społecznemu w KRUS (w pełnym zakresie) przez co najmniej 12 miesięcy, na dzień złożenia wniosku

Wiadomość z agroFakt.pl

lukaszz110    2

to jaka działalność można za to otworzyć mogę kupić za to ciągnik i maszyny np, do zbioru ziemniaka??

lub kombajn zbożowy

czy maszyny mają być nowe?? czy mogą być chodzone do np.5 lat

mf60hxturbo    0

Mam firmę usługową chciałbym wystąpic o dofinansowanie z UE na koparko-ładowarkę uzywana ile moge dostac dofinansowania mamy jeden samochód ciężarowy?? Wiecie moze gdzie trzeba sie udac zeby ktos cos doradził?? Moze ktos z was cos o tym wie?/

z góry dzięki za odpowiedz

ahme999    115

mam taki szalony pomysł, ale nie mam zbytnio pojęcia o otoczce prawnej ;)

mianowicie z czym musze sie liczyć przy otwarciu i prowadzeniu małej, przydomowej masarni produkującej tradycyjnymi metodami i wstawiać towar w okolicznych sklepach (docelowo przetwarzałaby ok 500-600 tuczników rocznie z własnego chowu, zatrudniając przy tym 2 (?) pracowników) czy w związku z tym trzeba rejestrowac działalność jako przedsiębiorstwo i płacić ZUS, czy można zostać w KRUSie ? Gzie mogę znaleźć przepisy na temat funkcjonowania czegoś takiego?

I najważniejsze-jaki byłby przybliżony koszt takiej inwestycji? :P

EDIT:

I kolejny pomysł :D

jakie są przepisy dot. skupu zwierząt (bydło i trzoda). czy wystarcza same auto do przewozu i legalizowana waga, czy potrzeba jest "baza" tzn np jakaś wiata do przetrzymywania przez kilka dni? , bo podejrzewam że "biuro" można urządzić w domu? wszystko ma sie opierać o dofinansowanie w "różnicowaniu w kierunku działalności nierolniczej". Orientuje się ktoś czy można kupić sprzęt używany, czy wyłącznie nowy?

bgdbodzio    0

ja też chciał bym się starać o dotację na kupno maszyn na wierzbę pytałem tu i tam i wiem że mogę dostać do 40 kawalków a co do kupowania maszyn to mogą być i używane byle przedstawić fakturę za nią :D

tomek926    3

czy może mi ktos podać stronę lub odpowiedzieć na e-maila poszkuje wnosków o dofinansowania do Ciągnika rolniczego oraz maszyn oto mój e-mail tomekursus@o2.pl lub na Gadu Gadu 2003288

z góry dziękije :)

jaro86    6

witam. mam takie pytanie czy gdybym swiadczyl uslugi swoimi maszynami przypuscmy okolicznym rolnikom to dalo by sie to podpiac pod dzialalnosc i czy byla by szansa na jakies dofinansowanie na zakup np. maszyn??

sandman    0

jak tam wykorzystanie środków z róznicowania ?;[ bo w poznaniu to lista na prawie 1000 osób dziś hehe

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez jaszczur2008
      Witam.
      Mam 23 lata i jestem po szkole zawodowej mechanik pojazdow samochodowych. Aktualnie chodze do szkoly rolniczej (kurs r3).
      Aktualnie jeszcze pracuje jako mechanik. Na krusie nigdy niebylem.
      Rodzice maja gospodarstwo ponad 13ha.
      4ha moga mi przepisac. (Reszta na rodzenstwo)
      Chcialbym wziasc jakies dotacje na rozwoj. (Zakup ziemi lub maszyn)
      Mysle ze jakies 4ha bym znalazl w dzierzawe.
      Z tego co czytalem to mlody rolnik odpada bo bede mial za malo hektarow, modernizacja malych gospodarstw rowniez odpada bonie jestem ba krusie a trzeba byc minimun dwa lata.
      Moze zle wyczytalem, albo jest jakis inny program naktory bym mogl isc.
      Prosze o pomoc
      Pozdrawiam

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona