UrsusowyRolnik

Maszt do c360

Polecane posty

AlaCapone    5015

Na stan techniczny (brak przecieków, gładź tłoka, wyrobienie rolek prowadzących, ...), wysokość podnoszenia i wagę podnoszenia.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

600kg to już myśl o obciaznikach z przodu. Ja wozilem kapustę w skrzyniopaletach gdzie było 150 glowek dwukilowych i aby jechać musiał ktoś siedzieć na masce. Teraz mam c385 i do jednej tony da się jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

dokładnie tak jak pisze Bartek pomysł o obciążniki bo myślę ze Max 300kg bez obciaznikow a skąd jesteś bo może będę miał maszt już przerobiony do traktora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Szukaj masztu z elektrycznego Bułgara. ma lekką konstrukcję i jest łatwy do adaptacji do ciągnika .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafiursus60c    214

Sam ostatnio zakupiłem taki masz i z ładunkiem 500kg spokojnie nim manewruję. Z przodu zawieszone 5 orginalnych obciążników i daje rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ja mam maszt od raka tego malego i do 500kg jedzie sie stabilnie a ursusem 385 palete kostki przewioze ale dwie osooby musza z przodu siedziec


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1929

rak elektryczny.
Lekki i jeszcze do odchudzenia.
Podnosi niby do 1200 kg przy karetce ale na 160 ATM spokojnie siłownik i łańcuchy wytrzymują 1700. Karetka niestety długie widły i full obciążenie raczej w rozstawie 400 bo dość delikatna. Bajecznie prosta przeróbka i da radę na belkę zaczepową bez większych problemów.
Tripoda odradzam bo łatwo o glebę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Każdy maszt da się przerobić do ciągnika i wcale nie trzeba wiele myśleć.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak jak kapusta do przechowalni i na równo ułożona to będzie dajmy na to z 400kg to też go będzie podnosić? mam 4 obciążniki z przodu, daleko nim jeździł nie bede będę stawiał w przechowalni i przejezdzał paleciakiem bo mam nie dużą przechowalnię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem maszt z wózka widłowego przerobiony do ciągnika. Pracował z c360 do przewożenia belek sianokiszonki ze stogu pod stajnię. Z przodu były tylko obciążniki oryginalne c360 max ilość jaka się mieściła. Tyłem i tak musiałem jeździć po pod górkę trochę ale belki były bardzo zbite i mokre w dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

Myślę że jak masz jakieś obciazniki z przodu to paletę 400 kg powinieneś przewieźć. Jeszcze zależy jaki ciężki maszt i jak daleko za ciagnikiem będzie zawieszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jeśli teren jest równy nie powinno podnieść.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Koledzy planuje zakupić maszt do c360 macie jakieś sugestie? Na co zwracać uwagę przy zakupie? Będzie używany do podnoszenia do 600kg

 

Hej!

Mam taki maszt przystosowany do ciągnika, kiedyś służył do wożenia bel jak nie było tura, teraz od wielu lat stoi nie używany bo myślałem, że się przyda - jakby co to mogę sprzedać stan bdb. U mnie akurat z zetorem 7211 chodził - 60-tki nie miałem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Mam taki maszt przystosowany do ciągnika, kiedyś służył do wożenia bel jak nie było tura, teraz od wielu lat stoi nie używany bo myślałem, że się przyda - jakby co to mogę sprzedać stan bdb. U mnie akurat z zetorem 7211 chodził - 60-tki nie miałem

 

Wyślesz jakieś zdj na Pw i cenę jaką proponujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

A ja chciałem na przod do Zetora 5711 (jak 360) Rejon sadowniczy, każdy ma na przodzie. Da rade triplex 5m podnoszenia założyć? Żeby czasem rynny wyczyścić albo popracować na wysokościach, ciężary tylko nisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Założyć się da, tylko co ze stabilnością? Miałbym poważne obawy jeśli chodzi o bezpieczeństwo.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Takie maszty to proponuje zakładac na przód ciagnika ,(oczywiście z odpowiednim obramowaniem do korpusu)dużo stabilniejsze ,lepsze do manewrów ,jedyna wada to nacisk na przednią os ,co wiaze się z trudnościami w kierowaniu ,ale przy takich inwestycjach wspomaganie to dodatek do komfortu nie tylko przy takich pracach 

Tomaszek bez problemu da radę ,ale do lekkich prac tak jak napisałes jesli chcesz go zaadoptowac na tylny tuz to warto by pomyśleć o dodatkowych podporach bocznych dla stabilności ,podobnych do tych od Trola ,gdyby trzeba coś cięższego do góry podac ,ale bez przesady B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Kliny powbijać żeby przednia oś była sztywna i pewnie da rade. Tylko taki maszt waży nawet tone, trzeba solidną ramę zrobić aż do tyłu ciągnika i żeby się poruszać duży obciążnik na tył potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Niektórzy wszystko potrafią zepsuć. Nawet kowadło połamać. :D


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Tomaszek pewnie że wytrzyma ale po podwórku ,tona to sporo na przodzie daj mu na to jeszcze dodatkowo ładunek ,i wysokość , :blink:

nie przeceniaj możliwości tego zetorka maszty od widlaków ważą od 500 do 700 kg  mocowanie ich blisko przedniej osi j(przy masce ) jest dobrym pomysłem ale do przeworzenia nisko nad ziemią ,samo stertowanie na wysokosciach to już rozsadek przy takich cięzarach ,co nie znaczy że jest niebezpieczne

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Wytrzyma sporo więcej, ale nigdy nie wiesz ile, dopóki się nie przekonasz.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

U mnie w okolicy są dwie 60tki z masztami od widlaków ,zamocowane na przodzie ,radzą sobie dobrze z ładunkami do 500kg ,ale chodza po betonowych placach a palety ukladaja na halach ,rozwiązanie fajne ,choc mnie śmieszy, firma smiga 60tka po utwardzonych powierzchniach jak by jej nie bylo stać na wózek widłowy czy ladowarkę :P

o wytrzymałości samego ciągnika sie przekonałem sam mam tura wlasnej konstrukcji  w 60tce  ,podniesie tonę na wysokośc 3,5m  ale tylko spróbowałem podnieść ,bo rozwaga nie pozwala mi z takim ciężarem manewrowac ,bo i po co ,,bez wspomagamia i tak bym przepukliny dostał  ,a do BIG BAG w zupelności wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel7470
      Witam!
      Mam problem z ładowarka Jcb 520-50 sprawa wygląda tak że podczas jazdy gdy ładowarka sie rozgrzeje zapala lub mrugnie kontrolka (?) po czym pedał hamulca robi się twardy i silnik ma ciężej a gdy zgaszę ładowarke i odpale ponownie to pedał hamulca robi sie miękki i działa robi się tak cały czas jak jest rozgrzana. Czy może mieć coś z tym wspólnego pompa hydrauliczna. Pozdrawiam
    • Przez Józek614
      Witam. Mam problem z ładowarką Claas scorpion 7040 , podczas jazdy zapaliła się kontrolka od chomulca postojowego maszyna stanęła w miejscu , chydraulika działa tylko nie jedzie . Może ktoś miał podobny problem 
    • Przez Bartekk1919
      Ładowarka Merlo p40.7 CD rok 2010
      Witam , proszę o pomoc od czego jest ten biały zbiornik ukazany na zdjęciu, co za płyn się tam wlewa. Zbiornik ten umieszczony jest pod ramieniem i kabiną


    • Przez Mati122
      Witam mam problem z moją ładowarką teleskopową JCB 525-60 2020r mianowicie po odpaleniu i przejechaniu kawałka trzyma hamulec w przednim moście może ktoś miał podobny przypadek ? 
    • Przez pawelos79
      Witam.Chcialem zasiegnąc opini o ładowaczach producenta Agro-Tur z Józefowa.Ma,a moze miał ktos z nimi stycznosc i potrafi cos o nich powiedziec.W miare to solidne czy plastelina?Zastanawiam sie nad zwykłym turem bez ramki a maja w ofercie taki ładowacz z siłownikami dwustronnymi,gdzie za wolmet   musialbym dopłacic.Ktos cos?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj