Skocz do zawartości
Julas1990

Kupno kombajnu.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Julas1990    0

Witam zaczynam rozglądać się za kombajnem i chciałbym się doradzić. Zastanawiam się nad Claas 208. Mega, Case 527 i NH tx66. Dodam że chce na kombajn wydać Maks 140tys i będzie on pracował na 60 h.+ usługa.
I może zna ktoś jakiegoś w miare rzetelnego handlarza z Wielkopolski lub kujawsko- pomorskiego

Wiadomość z agroFakt.pl

Marecki2922    53

CLAAS jest najbardziej popularny i dostęp do części nowych , używanych , czy zamienników jest łatwy a to jest bardzo ważne , największy problem będzie znaleźć coś fajnego bo zazwyczaj to są ściągnięte uszkodzone i naprawione po taniości aby sprzedać , w tym roku szukałem sobie kombajnu to włos na głowie się jeży jaki dziadostwo można kupić za 200000 , ogólnie to trzeba przyjąć zasadę że co najmniej kilka tysi trzeba będzie dołożyć do takiej maszyny

Sprzedam siewnik do kukurydzy kuhn maxima 4 , zasiał około 500 ha stan idealny

Marecki2922    53

Tak kupiłem MEGę 204 , maszyna dobra , niestety po tak zwanym przeglądzie przez handlarza i sporo było do poprawy przed sezonem , na szczęście silnik ,hydro ,i większość ważniejszych podzespołów jest OK 

Ale tak jak pisałem widziałem po 180 tys netto kombajny z kiepskim motorem, popękaną ramą czy zapchaną chłodnicą w niemal całości co naprawdę trudno jest zrobić 

Sprzedam siewnik do kukurydzy kuhn maxima 4 , zasiał około 500 ha stan idealny

szeik812    25

za 140tys to dobrej megi się nie kupi taka jest prawda a znowu dać ponad 200tyś za kombajn 15 letni to lepiej popatrzeć za nowym w jakimś dogodnym finansowaniu :)

tomek73    238

Bo Classy zwłaszcza te 200 są mocno wytłuczone, to normalne, 108 ciężko ładnego kupić. Lepiej szukać NH a z JD to raczej seria 20 lub 22 ale w nich też szalu nie ma. Za nowego NH 5, 70 tp już   taką 108 pogoni ale to trza z  400 netto. A użwazny TC  schodzi jak świeże bułeczki, praktycznie  nie do kupienia.Tc 56 to ulepszony bizon.

Julas1990    0

Z dofinansowaniem raczej będzie ciężko wątpię żebym dostał PROW na kombajn przy 80h.A myślę że koszac 60 ha swojego + 60 na usługę w sezonie niepotrzebuje nowego kombajnu. Wiadomo fajnie by było
No i też kwestia czasu. Wyłożony bizon skończył się po 37 latach u nas na gospodarce i trzeba znaleźć coś nowego przed następnym żniwa i.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Adamo90
      Witam mam mały problem a może pytanie gdzie w podlaskim można wynająć jakąś maszynę rolniczą np traktor. U jakiś dealerów czy są specjalne firmy zajmujące się takimi sprawami. Jestem trochę zielony w to ale chcę się dowiedzieć gdzie co i jak.
    • Przez Rolnikson
      Witam. Posiadam kombajn volvo s830 i pękł mi pasek od mlocarni, a patrzyłem żeby wymienić pasek od mlocarni trzeba zdjąć paski jezdne i jest właśnie w tym problem bo nie wiem jak je zdjąć. Jest tam coś żeby je poluzowac czy coś ? 
      Proszę o odp z góry dziękuję ☺
    • Przez Delbeta
      Witam
      Miał ktoś taki problem że zaznaczył w wyrysowanych uprawach ONW ,a w podsumowaniu działki nie było obszaru ONW ?
    • Przez Piters182
      Tak jak w temacie, zatrudnię kombajnistę na sezon żniwny, wynagrodzenie do dogadania. Lub ktoś może doradzić w jaki sposób szukać kombajnistów?
    • Przez AgroSikora
      Uważam temat za dość poważny,

Wielu użytkowników wypowiada się o ilościach strat ,że kombajny gubią ,zostawiają zboże itp. i td, piszą o prędkościach jazdy ,że prędkość jazdy kombajnu to np. ostatnio czytałem na forum  ,że Lexiona 3km/h to max. w zbożu 7 -10 ton.

Np. pod zdjęciami CASE 2388 - wypowiadają się AF- towicze ,że "sieje"

Panowie jak liczycie baa - szacujecie ,że kombajn gubi "mało" tzn. jest ok. bądż ,że GUBI  DUŻO. ???

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.