Skocz do zawartości
Julas1990

Kupno kombajnu.

Polecane posty

Julas1990    0

Witam zaczynam rozglądać się za kombajnem i chciałbym się doradzić. Zastanawiam się nad Claas 208. Mega, Case 527 i NH tx66. Dodam że chce na kombajn wydać Maks 140tys i będzie on pracował na 60 h.+ usługa.
I może zna ktoś jakiegoś w miare rzetelnego handlarza z Wielkopolski lub kujawsko- pomorskiego

Wiadomość z agroFakt.pl

Marecki2922    16

CLAAS jest najbardziej popularny i dostęp do części nowych , używanych , czy zamienników jest łatwy a to jest bardzo ważne , największy problem będzie znaleźć coś fajnego bo zazwyczaj to są ściągnięte uszkodzone i naprawione po taniości aby sprzedać , w tym roku szukałem sobie kombajnu to włos na głowie się jeży jaki dziadostwo można kupić za 200000 , ogólnie to trzeba przyjąć zasadę że co najmniej kilka tysi trzeba będzie dołożyć do takiej maszyny

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

Marecki2922    16

Tak kupiłem MEGę 204 , maszyna dobra , niestety po tak zwanym przeglądzie przez handlarza i sporo było do poprawy przed sezonem , na szczęście silnik ,hydro ,i większość ważniejszych podzespołów jest OK 

Ale tak jak pisałem widziałem po 180 tys netto kombajny z kiepskim motorem, popękaną ramą czy zapchaną chłodnicą w niemal całości co naprawdę trudno jest zrobić 

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

szeik812    25

za 140tys to dobrej megi się nie kupi taka jest prawda a znowu dać ponad 200tyś za kombajn 15 letni to lepiej popatrzeć za nowym w jakimś dogodnym finansowaniu :)

tomek73    195

Bo Classy zwłaszcza te 200 są mocno wytłuczone, to normalne, 108 ciężko ładnego kupić. Lepiej szukać NH a z JD to raczej seria 20 lub 22 ale w nich też szalu nie ma. Za nowego NH 5, 70 tp już   taką 108 pogoni ale to trza z  400 netto. A użwazny TC  schodzi jak świeże bułeczki, praktycznie  nie do kupienia.Tc 56 to ulepszony bizon.

Julas1990    0

Z dofinansowaniem raczej będzie ciężko wątpię żebym dostał PROW na kombajn przy 80h.A myślę że koszac 60 ha swojego + 60 na usługę w sezonie niepotrzebuje nowego kombajnu. Wiadomo fajnie by było
No i też kwestia czasu. Wyłożony bizon skończył się po 37 latach u nas na gospodarce i trzeba znaleźć coś nowego przed następnym żniwa i.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Tracer93
      Witam,
      Orientuję, się ktoś w jaki sposób zdobyć bilety na Polagrę ? Nigdy tam nie byłem. Szukałem też w internecie, ale nie mogę znaleźć.
    • Przez PrzemoO
      Przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy 6 rzędowej. Ma pracować z Claasem Dominatorem 98 Maxi. Jaki system cięcia polecacie śmigłowy czy rotorowy? Jaką markę polecacie? Przystawka ma być w przedziale cenowym do ok 50-60 tyś.
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez Diwad890
      Przyjme w dzierzawe grunty orne i ugory w woj.swietokrzyskim powiat pinczowski
    • Przez lolq1660
      Witam wszystkich mam takie pytanie odnośnie jakości słomy, chodzi mi o to jak to jest gdy słoma przejdzie przez bębny typu aps czy separator w NH i czy nie jest za bardzo pokruszona i połamana? Nie chodzi mi tutaj o samo prasowanie takiej sieczki bo to nie problem, tylko o późniejsze ścielenie itp.
      Dilerzy zapewniają ze słoma jest cud miód ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, miałem możliwość zbierania słomy po tc5070 i csx 7040 słoma po nich była tragedia no i oba miały separator z tym że właściciele kombajnów nie zbierają słomy i być może przez to te bębny są bardziej skręcone(czyt.ciasne) przez co bardziej "memlają" słomę.
      Jak to jest u was, liczę na jakieś podpowiedzi i opinię