Skocz do zawartości
KULAWA_KOZA

Temat budowy

Polecane posty

KULAWA_KOZA    88

Panowie mam takie pytanko.

Czy mogę ławy/fundament zalać razem z ślepą wylewką?ślepa wylewka 10cm , wszystko z betonu B30

Fundament według pzeliczenia wyszedł 50 głęboki i szeroki 80cm, z przodu domu 100cm głęboki.

Czy nie popęka slepa wylewka jak uleje wszystko razem?

kniaziu    2

Jeżeli taki pomysł poprze kierownik budowy oznacza, że trzeba kierownika natychmiast zwolnić.

master20002    157

A pod co ten fundament? Jakie będzie przeznaczenie tego pomieszczenia/obiektu?

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek73    195

Ja tak 12 lat temu pod dom mieszkalny lałem, na raz cały fundament wraz  z posadzką. Tak zwana więlka płyta. W Niemczej   już kupę lat tak robią.

gosciu506    22

ja tez tak mam tylko fundamenty głębokie na 1,2-1,4m między czasie jeszcze zalana w betonie rura od wody plastik, peszel od prądu i wyprowadzenie kanalizacji w domu

MF675ursus    88

Nie mylcie technologii. Wy macie płytę fundamentową, kolega będzie miał ławę fundamentową. Lanie ławy razem z tzw. chudym betonem nie jest dobrym pomysłem

KULAWA_KOZA    88

Teren mam pochyły, dlatego z jednej strony jest 0 a z drugiej wkopuje się w ziemię około 180cm , dlatego z przodu tam gdzie 0 idzie fundament głęboki na 100cm a tam gdzie bedzie kopane to na 50cm głęboki i szeroki wszędzie 80cm.Pójdzie zbrojenie z drutu12 4 druty u góry 4 na dół , strzemiaczka 6 .W planie były tylko 4 druty a ja dam 8.I nie wiem czy lać fundament osobno a ślepą wylewkę osobno czy razem zalać wszystko.Kier. budowy mówi że można zalać wszystko razem, czyli nad fundamentem na ziemie dać 10cm też beton , zalewając wszystko razem , czy jednak osobno wszystko lać .

Czy trzeba dać siatkę zbrojeniową lejąc razem tą ślepą wylewkę ?w ta ślepą wylewkę na całość?

O właśnie ten chudziak chce zalać razem z fundamentem bez tej foli izolacyjnej

Ten chudziak chce zalać razem z tym fundamentem co tam już jest, jak widzicie.

Z drugiej strony na tym filmie jest zrobione tak jak ma być, przynajmniej po mojemu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"

• Przez Luke16
      Jako że jestem tech. wet. działając czynnie ponad 8 lat w zawodzie. Na moich terenach gospodarstwa, albo już się zamknęły, albo będą się zamykać. Wczoraj rozmawiając z klientem, sam stwierdził że dzieci krowy będą na zdjęciach widziały i też jestem tego zdania że obecne pokolenie jest pokoleniem ostatnim trzymającym bydło. Młode osoby? Na sporej ilości klientów na palcach jednej ręki policzę kto chce zostać i jeszcze jakiś palec zostanie. Nie mogę zrozumieć jedynej rzeczy, którą opowiadał mi dziadek, tata czy klienci że kiedyś gospodarstwo dziedziczylo się z dziada pradziadka. Teraz młodzi nie chcą nawet słyszeć. Już widzę co raz to więcej wyprzedanych gospodarstw. Co najwyżej ziemia zostaje i tyle. Niestety chodząc po tych oborach aż ciarki przechodzą bo piękna obora wyciągi a tam jedna krowa. Jak to u Was wygląda?
    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
    • Przez MARTINUS
      Ja pierwszy raz jechałem, a potem uczyłem się jeździć CIAPKIEM :huh:
      -U-R-S-U-S- C-328
      Pozdrawiam
    • Przez aezakmi666
      Witam ! Czy posiadacie pola na których zapada się ziemia i odkrywa się odwiert ? Ja mam w okolicy kilka takich z tego co wiem z opowieści to w latach 70-80 potężne samochody wiercili szukając tam gazu albo innych surowców ale za bardzo już nie mam kogo zapytać pytam czy może wie ktoś czym to wiercili i jak walczycie z tymi otworami . U mnie na szczęscie kilka lat już sie nie zapada ziemia ale bywały lata że uprawialiśmy na jare zboże było ok ale w żniwa chodziło się w to miejsce a dziura się oberwała że można było przednie koło w ciągniku urwać ale jakoś się zarównało a znam miejsca gdzie już prawie lasek jest to nieciekawie tam blisko chodzić bo dziura że człowiek mógł by wpaść strach podchodzić