Zaloguj się, aby obserwować  
olisz

Ciągnik Ford 3000

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
olisz    0

Witam

 

Zastanawiam się nad zakupem ciągnika Ford 3000 czy ktoś może ma informacje na temat tego ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blu    6

Witam,

rozmawiałem kiedyś z właścicielem takiego Forda i nie mógł się nachwalić. Kilka lat temu zapłacił za niego 20 k zł. Był to model rolniczy zwężony na kołach w celu zastosowania go w sadownictwie. Poprzednio miał C360 i na korzyść forda wypadło niższe spalanie, "lepsze konie mechaniczne" (52km),szczelna i dobrze wyciszona kabina, mocny podnosnik, wspomaganie kierownicy, i podobno niezawodny i prosty silnik. Mateż szybi WOM - już przy 1700-1800obr silnika osiąga 540obr na wom, więc pracuje się ciszej i przy mniejszym spalaniu. Poza tym skrzynia 40km/h. Jak na ciągnik z 86roku mozna go tylko chwalic:) W zagłębiu malinowym (Kraśnik - lubelskie) już dosyć sporo jeździ nebieskich ciągniczków. Mam nadzieję że pomogłem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrados    1

witam panów! ja właśnie zakupiłem fordzika 3000 z napędem. fajny tylko brak części w kraju niestety. mój fordzik w tej chwili rozłożony gdyż przeprowadzam mały remont który przewiduje że bedzie trwał ze 2 miechy z powodu dłuugiego oczekiwania na czesci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

witam panów! ja właśnie zakupiłem fordzika 3000 z napędem. fajny tylko brak części w kraju niestety. mój fordzik w tej chwili rozłożony gdyż przeprowadzam mały remont który przewiduje że bedzie trwał ze 2 miechy z powodu dłuugiego oczekiwania na czesci:)

zapraszam do przedstawicieli New Holland'a ;) NH przejął forda i części są bez problemu dostępne ;) A tu masz internetowy katalog: http://www.raitech.pl/czesci_zamienne.ehtml

kolego "BLU" od kiedy ford 3000 ma 52KM? On ma 46KM ;)http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/107-ford/679-ford-2000-5000.html

A co do forda to myśle że to dobry wybór... sam mam forda tylko że 4610 i super maszyna... Prosta i nie zawodna maszyna

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marki    0

Witam serdecznie!

 

Posiadam ciagnik Ford 3600 z silnikiem 3 cylindrowym o mocy 45km. Mam takie małe pytanko:

1)jaki najlepiej olej lać do silnika?

2) czy olej AGRO 6 SAE 80W API GL - 4 to dobry olej do hydrauliki w tym ciągniku??

 

P.S Ciągnik naprawdę wart zakupu, polecam!

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Kolego do silnika staraj się lać jak najlepszy olej(jest go tam przecież bardzo mało-u mnie w 4600 jest go niecałe 5 l) ja leje olej TOTAL i zmieniam go po maksymalnie po 100mth. Do hydrauliki olej agrol bądź podobne różniące się od siebie tylko nazwą handlową mogą być. Ja również polecam ciągniki tej marki!!! a i jeszcze jedno Kolego a jak u Ciebie włącza się WOM??? Hydraulicznie czy mechanicznie??

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Hydraulicznie przez wajchę czy na przycisk?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

WOM dokładnie to jest włączany mechanicznie a napęd posiada z pompy hydraulicznej i to w dodatku pompy ZĘBATKOWEJ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marki    0

Witam

 

Posiadam ciagnik Ford 3600 o mocy 48km i tu moje pytanie: jaka jest przyczyna że nie mogę załączyć wałka WOM gdy jest podpieta maszyna, a jak nie żadna maszyna podpięta to załącza sie normalnie. Sprzęgło mam jednostopniowe. Chcący załączy wałek WOM przy podpiętej maszynie muszę ciagnik zgasić załączyć wałek i odpalić na załączonym wałku. Proszę o radę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
    • Przez dominikl95
      co powiecie na temat forda 7910 planuje zakupić ,na co zwrócić uwagę jak z awaryjnoscia,spalaniem itp
    • Przez Leni933
      Mam problem w moim Fordzie. Po rozgrzaniu zapaliła mi się kontrolka oleju sprawdziłem manometrem i na rozgrzanym silniku na obrotach jest 1bar ale na wolnych 0. Silnik jest po remoncie, nowa pompa oleju, wał, korbowody. planowana głowica, sprawdzany blok. Nie możemy za bardzo znaleźć przyczyny moze ktoś coś pomoże?
    • Przez rysiurolas
      Witam, piszę w sprawie waszych opinii o ciągnikach ford z serii 40, głównie o skrzynię powershift. Czego jest warta, eksploatacja co ile mth co wymieniać itp. Jeśli ktoś posiada taki ciągnik proszę o opinię.  Na co zwrócić uwagę przy kupnie. Czemu często te Fordy stoją długo na ogłoszeniach sprzedaży i cena jest nie za wysoka, ludzie boją sie je kupować ze względu na skrzynię , czy dostępność części? Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj