Skocz do zawartości
barczjano1988

Praca na Ropa Maus

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ropa

Witam ponieważ dostałem od jednej z firm ofertę pracy na tzw Myszy, poszukuje informacji na temat tej pracy jak wygląda ile można zarobić i czy wogole warte to jest zachodu. Powiem w skrócie proponują 25gr za tonę zaladowanych buraków dwie zmiany od samego rana do 20 do podziału z drugim operatorem ten czas. Niby na głowę przypada 40 aut na zmianie. To akurat wydaje mi się trochę naciągane. Ciekawy jestem ile naprawdę można załadować przez te 12 lub 14 godz aut i czy samemu da radę ogarnąć ten czas.

cris10    12

Ciężko stwierdzić ile na zmianie załadujesz bo wiele zależy od tego jak idzie rozładunek w cukrowni . Mi w tym 36 ciężarówek zabierali prawie półtora dnia ... Był też mały postój bo taśma nawaliła

dokładnie tak też mi się wydaje dużo zależy jak szybko auta się rozladują, wydaje mi się że 40 ciężarówek na samej mojej zmianie to trochę naciągane

Wiadomość z agroFakt.pl

hardkor113    19

Ja na twoim miejscu bym sie nie godził na te 25 gr za tone.

Dobra wszystko ładnie jak samochody cały czas przyjeżdżają i odjeżdżają to ty też cały czas zarabiasz a co jak nie ma czasami żadnego samochodu przez godzine lub dwie ty siedzisz i nic nie zarabiasz.

A jeszcze weź pod uwagę to że masz przejazdy od pryzmy do pryzmy to też troche czasu zajmuje.

Ja na twoim miejscu bym liczył sobie jak mówisz że dają 25gr za tone razy 25 ton(średnio na samochodzie)razy 40 aut to masz 220 zł.

Bierz z godziny te 20-22zł z godziny i bedzie ok

jak są awarię to jest stawka godzinowa ale o postojach w gdy nie ma aut a tak będzie nie raz nie rozmawiałem niby 7 tys operator ma ale jakoś przy 0,25 jakoś mi to nie wychodzi

hardkor113    19

Osobiście wolałbym stawke godzinową. 

Twój wybór.

Dobrze by było jakby były pryzmy po minimum 10 aut a jak bedą po 2 auta to tez dochodzi dojazd rozłożenie i złożenia za co ci nie płacą.

zapytaj sie lepiej jakie maja dobowe limity zaladunku na jedna doczyszczarke. taki limit mozem wykonac do 18 albo do 4 rano nastepnego dnia. Jesli chodzi o cukrownie krasnystaw to operatorzy dosc dobrze zarabiają. Na pewno siedzac w domu tyle nie zarobisz. Ja jeżdżę kombajnem ropa tiger 4-ką mam stawke z ha, czasami z pola na pole jade ponad godzine a zdarza sie ze i 3 też mi za to nie płaca, jak coś sie zepsuje to sie staje robi i dalej kopie tez za to nie placą.

Alio    61

U mnie od kilku lat przyjeżdża ten sam operator myszy i w przerwie między załadunkami zapraszam go na obiad śniadanie czy kolację. Znamy się i dużo rozmawiamy. Też cukrownia Krasnystaw. Tu mają limit na ładowarkę 1000 ton na dobę i zwykle tyle ładują. Jak mają opóźnienie to nadrabiają kolejnymi dniami żeby plan się zgadzał, choć zwykle bywają opóźnienia nie do odrobienia. Jak nawali któraś ładowarka to zwiększają im limit i potrafią na dobę załadować nawet 1500 ton. Praca niezbyt ciekawa bo chłopak jest 400 km od domu. Obsługują ładowarkę we dwóch i zmieniają się co 24h. Drugi wtedy odpoczywa w hotelu. CO do zarobów to głupio było pytać, ale sam mówił że kilka lat temu mógł zarobić miesięcznie ok 8000 na rękę bez problemu a teraz ledwo 4-5. Jak za taką pracę to uważam że żadna rewelacja.

dachu127    78

od ha to cię wyjdzie średnio 15 zł. jak będziesz na małych areałach kopać to nędza.

Firma Szalko.... Posiadają też własny transport żebym się zdecydował to co najmniej 7 by musiało być ale w 2 operatorów jakoś tego nie widzę

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PrzemoO
      Przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy 6 rzędowej. Ma pracować z Claasem Dominatorem 98 Maxi. Jaki system cięcia polecacie śmigłowy czy rotorowy? Jaką markę polecacie? Przystawka ma być w przedziale cenowym do ok 50-60 tyś.
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez Diwad890
      Przyjme w dzierzawe grunty orne i ugory w woj.swietokrzyskim powiat pinczowski
    • Przez Julas1990
      Witam zaczynam rozglądać się za kombajnem i chciałbym się doradzić. Zastanawiam się nad Claas 208. Mega, Case 527 i NH tx66. Dodam że chce na kombajn wydać Maks 140tys i będzie on pracował na 60 h.+ usługa.
      I może zna ktoś jakiegoś w miare rzetelnego handlarza z Wielkopolski lub kujawsko- pomorskiego
    • Przez lolq1660
      Witam wszystkich mam takie pytanie odnośnie jakości słomy, chodzi mi o to jak to jest gdy słoma przejdzie przez bębny typu aps czy separator w NH i czy nie jest za bardzo pokruszona i połamana? Nie chodzi mi tutaj o samo prasowanie takiej sieczki bo to nie problem, tylko o późniejsze ścielenie itp.
      Dilerzy zapewniają ze słoma jest cud miód ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, miałem możliwość zbierania słomy po tc5070 i csx 7040 słoma po nich była tragedia no i oba miały separator z tym że właściciele kombajnów nie zbierają słomy i być może przez to te bębny są bardziej skręcone(czyt.ciasne) przez co bardziej "memlają" słomę.
      Jak to jest u was, liczę na jakieś podpowiedzi i opinię