Skocz do zawartości
barczjano1988

Praca na Ropa Maus

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ropa

Witam ponieważ dostałem od jednej z firm ofertę pracy na tzw Myszy, poszukuje informacji na temat tej pracy jak wygląda ile można zarobić i czy wogole warte to jest zachodu. Powiem w skrócie proponują 25gr za tonę zaladowanych buraków dwie zmiany od samego rana do 20 do podziału z drugim operatorem ten czas. Niby na głowę przypada 40 aut na zmianie. To akurat wydaje mi się trochę naciągane. Ciekawy jestem ile naprawdę można załadować przez te 12 lub 14 godz aut i czy samemu da radę ogarnąć ten czas.

cris10    28

Ciężko stwierdzić ile na zmianie załadujesz bo wiele zależy od tego jak idzie rozładunek w cukrowni . Mi w tym 36 ciężarówek zabierali prawie półtora dnia ... Był też mały postój bo taśma nawaliła

dokładnie tak też mi się wydaje dużo zależy jak szybko auta się rozladują, wydaje mi się że 40 ciężarówek na samej mojej zmianie to trochę naciągane

Wiadomość z agroFakt.pl

hardkor113    79

Ja na twoim miejscu bym sie nie godził na te 25 gr za tone.

Dobra wszystko ładnie jak samochody cały czas przyjeżdżają i odjeżdżają to ty też cały czas zarabiasz a co jak nie ma czasami żadnego samochodu przez godzine lub dwie ty siedzisz i nic nie zarabiasz.

A jeszcze weź pod uwagę to że masz przejazdy od pryzmy do pryzmy to też troche czasu zajmuje.

Ja na twoim miejscu bym liczył sobie jak mówisz że dają 25gr za tone razy 25 ton(średnio na samochodzie)razy 40 aut to masz 220 zł.

Bierz z godziny te 20-22zł z godziny i bedzie ok

jak są awarię to jest stawka godzinowa ale o postojach w gdy nie ma aut a tak będzie nie raz nie rozmawiałem niby 7 tys operator ma ale jakoś przy 0,25 jakoś mi to nie wychodzi

hardkor113    79

Osobiście wolałbym stawke godzinową. 

Twój wybór.

Dobrze by było jakby były pryzmy po minimum 10 aut a jak bedą po 2 auta to tez dochodzi dojazd rozłożenie i złożenia za co ci nie płacą.

lukasz0920    256

25 gr to nędza. Tylko stawka godzinowa. Często są awarię, mokro, wycieganie itp

zapytaj sie lepiej jakie maja dobowe limity zaladunku na jedna doczyszczarke. taki limit mozem wykonac do 18 albo do 4 rano nastepnego dnia. Jesli chodzi o cukrownie krasnystaw to operatorzy dosc dobrze zarabiają. Na pewno siedzac w domu tyle nie zarobisz. Ja jeżdżę kombajnem ropa tiger 4-ką mam stawke z ha, czasami z pola na pole jade ponad godzine a zdarza sie ze i 3 też mi za to nie płaca, jak coś sie zepsuje to sie staje robi i dalej kopie tez za to nie placą.

Alio    64

U mnie od kilku lat przyjeżdża ten sam operator myszy i w przerwie między załadunkami zapraszam go na obiad śniadanie czy kolację. Znamy się i dużo rozmawiamy. Też cukrownia Krasnystaw. Tu mają limit na ładowarkę 1000 ton na dobę i zwykle tyle ładują. Jak mają opóźnienie to nadrabiają kolejnymi dniami żeby plan się zgadzał, choć zwykle bywają opóźnienia nie do odrobienia. Jak nawali któraś ładowarka to zwiększają im limit i potrafią na dobę załadować nawet 1500 ton. Praca niezbyt ciekawa bo chłopak jest 400 km od domu. Obsługują ładowarkę we dwóch i zmieniają się co 24h. Drugi wtedy odpoczywa w hotelu. CO do zarobów to głupio było pytać, ale sam mówił że kilka lat temu mógł zarobić miesięcznie ok 8000 na rękę bez problemu a teraz ledwo 4-5. Jak za taką pracę to uważam że żadna rewelacja.

Sprzedam tegoroczne nasiona facelii tanio. 

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....

dachu127    79

od ha to cię wyjdzie średnio 15 zł. jak będziesz na małych areałach kopać to nędza.

Firma Szalko.... Posiadają też własny transport żebym się zdecydował to co najmniej 7 by musiało być ale w 2 operatorów jakoś tego nie widzę

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez byczek1999
      Witam 
      Kupiłem ostatnio ciagnik renault ceres 85 i po podczepieniu pluga okazalo sie ze podnosnik podnosi a nie opuszcza znaczy opuszcza ale do polowy i sie zatrzymuje a gdy ciagnik sie zgasi to postoi pare minut i opada 
      Co moze byc przyczyną? 
    • Przez Przemek121
      Kombajn volvo 1150 ma problem z podjazdem pod górki nawet o wzniesieniu ok.15-20°. Staje całkowicie dopiero jak sie go "rozbuja" to wjeżdża. Do tyłu wszystko dobrze a do przodu to ledwo. Ma ktoś jakiś pomysł co mu dolega?
    • Przez mariusz4321
      Czy ktoś z Was spotkał się z sytuacją, że po zimie czujnik nie działa- wskazówki nie odchylają się. Wszystki przewody i płytki w puszkach są sprawdzone. W poprzednim sezonie układ działał do samego końca żniw. Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez MECHANIZATOR
      Witam

w wielu tematach an forum porusza się sprawę porównania kobajnów - a jednym z istotnych parametrów kombajnu jest jego przepustowość - której jak na zlość w folderach nie podaje żadna z wiodących firm z branży - pomyślałem więc że mozemy sami stworzyc swego rodzaju bazę informacji o przepustowości kombajnu.

poniżej podawajcie takie informacje jak przepustowość ziarna, w akim zbożu i jaka jest szerokość bębna młóącego - ewentualnie czy kombajn posiada separator itp

pozdrawiam
    • Przez Adamo90
      Witam mam mały problem a może pytanie gdzie w podlaskim można wynająć jakąś maszynę rolniczą np traktor. U jakiś dealerów czy są specjalne firmy zajmujące się takimi sprawami. Jestem trochę zielony w to ale chcę się dowiedzieć gdzie co i jak.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.