Skocz do zawartości
witolo1

sprzęgło krone 8-16

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
witolo1    0

Witam, niedawno kupiłem krone 8-16 i mam pytanie o sprzęgło kłowe w tej prasie. W mojej po otwarciu klapy łańcuch pracuje dalej u kolegi przy 10-16 zatrzymuje się. Na filmikach youtube też jest różnie raz się obraca raz nie. Jak powinno być?

Reno1    137

Łańcuchy w komorze i podbieracz powinny sie przy otwarciu zatrzymać

Wiadomość z agroFakt.pl

dabaz    54

jak podnosisz klape to wyłącz wałek i z głowy . Ewentualnie sprawdź czy się nie wytarły kły na sprzegle albo kołnierz docisku i wyreguluj linki naciągające od rozłączania sprzegła.

Reno1    137
zetorki12- Tak jestem pewny, u sąsiada w 10-16 też rozłącza. Może być tak jak koledzy wyżej mówią może sie linka wyciągnęła albo nawet urwała i nie rozłącza albo tylko wymaga regulacji 

witolo1    0

rozebrałem osłony i okazało się że u mnie nie ma sprzęgła. Czy coś może się zepsuć jeśli łańcuchy będą pracować przy otwartej tylnej klapie?

szymon09875    158

Tylko ze 8-16 to zmienno komorowa :/ w pierwszych kr-kach tez sie lancuch rozlaczal a w późniejszych już bylo to inaczej rozwiązane i csly czas sie krecil

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez magik458
      Witam, ostatnio zakupiłem prasę Krone 130 i mam problem, otóż posiada ona 2 węże hydrauliczne (jeden do klapy a drugi do podbieraka), i po podpięciu do ciągnika (c-360) klapa działa dobrze ale podbierak opada od razu(jakby siłowniki nie trzymały lecz jest to raczej mało prawdopodobne żeby oba w jednym czasie padły) wydaję mi się że to wina rozdzielacza w ciągniku ale pytam was, może ktoś spotkał się już z taką sytuacją i może poprostu to ja robię coś źle? Mam jeszcze jedno pytanie, czy te wyznaczniki od zbicia oznaczają również poziom napełnienia komory??? Proszę o odpowiedź, z góry dzięki

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez rafalpop721
      Witam, mam pytanie do posiadaczy prasy krone 125. Moim problem polega na tym gdy chce zacząc owijanie sznurkiem to sznurek wychodzi z tych 2 roleg i sie zatrzymuje na tej prowadnicy. Wiec czemu sie tak robi????
    • Przez pawelol111
      Witam, jest możliwe sterowanie prasą ( rozłożenie podbieraka, podnoszenie klapy, załączenie aparatu do siatki) w przypadku awarii sterownika?
    • Przez karolllllll
      jak myslicie dobry sprzet?? jak sie sprawuje?? odp