r0bs0n_rulez

Members
  • Ilość treści

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O r0bs0n_rulez

  • Ranga
    Nowicjusz

Ostatnio na profilu byli

964 wyświetleń profilu
  1. Witam serdecznie, Niedawno nabyłem ładowarkę Weidemann 912 DM z trzycylindrowym silnikiem Mitsubishi. Chciałbym zapytać o kwestię napędu. Wiem, że maszyna powinna mieć napęd na 4 koła. Jednak w moim egzemplarzu zauważyłem, że ciągnie tylko przód. tzn po podjechaniu do pryzmy z wysłodkami nie jestem w stanie wbić całej łopaty, bo przód bardzo szybko traci przyczepność i kółka się w miejscu kręcą (jest ok), a tył nic. Po prostu jak by nie miał mocy i kóła się nie kręcą. Czy ktoś ma może pomysł co może być nie tak? Kilka pobocznych pytań - jaki olej silnikowy (oraz jaka ilość) do niej lejecie (dodatkowo przydałoby się kilka info o filtrach itp.) i co ile zmieniacie? (10W40 powinien być ok racja?) - jaki olej hydrauliczny co ile zmiana, czy fuchs agrifarm hydratec HVI 46 bedzie ok? - posiada ktoś katalog części do tej ładowarki, lub wie gdzie można taki nabyć? Widziałem katalogi na stronie weidemanna jednak nie znalazłem mojego typu ładowarki. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
  2. O dziękuje za zainteresowanie. A więc tak sprawdzałem już złącza. Kable są w nienagannym stanie. Zdażyło mi się, że po wyjęciu przy prasie wtyczki zasilania i ponownym jej włożeniu komputer zaczął znowu działać prawidłowo i myślałem, że znalazłem przyczynę, jednak to był tylko przypadek, gdyż sterownik znowu się za niedługo zawiesił. A więc kolejną teorię szlag trafił. Jutro rozkręcę sterownik i zamieszczę zdjęcia. W sumię wątpię, że tam płytki są zepsute z tego względu, że gdy kupywałem prasę powiedziano mi, że zarówno sterownik jak i komputer na prasie zostały wymienione, gdyż wcześniej prasa miała sterowanie jakieś inne (zmodyfikowane). No i faktycznie sterownik i komputer na prasie wyglądają też jak nowe. Zresztą jutro zamieszczę zdjęcia. Nie wiem, może coś jest po prostu źle podłączone tam w komputerze na prasie. Mam instrukcję obsługi do niej i na ostatniej stronie znajduje się schemat obwodowy sterownika, jednak jest on moim zdaniem bardzo ogólny. Moim zdaniem najlepszy byłby schemat od kogoś z Was, jak wy macie tam wszystko podłączone. W ten sposób mógłbym porównać, czy podłączenie jest prawidłowe. Pozdrawiam. A więc tak miałem dzisiaj chwilę i podłączyłem znowu sterownik do ciągnika. Włączam go no i tak jak oczekiwałem... wszystko działa. W żaden sposób nie udało mi się go zawiesić. Odkręciłem pokrywę komputera, który znajduje się na prasie, ruszałem tam kabelkami (myśląc, że może któryś jest luźny i powoduje to dziwne zachowanie) no ale sterownik działał prawidłowo. Nie wiem może coś się zagrzeje i dopiero wtedy zaczyna świrować. Dzisiaj było chłodniej i wszystko działało tak jak ma. Aczkolwiek nie pracowałem z maszyną i samo sprawdzanie sterownika trwało może pół godziny tak więc trochę mało by ocenić. No nie wiem. W załączniku przesyłam zdjęcia rozkręconego sterownika. Może komuś coś podpadnie, albo ktoś ma innaczej popodłączane. Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam wszystkich.
  3. Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam od początku tego sezonu sianokisznkarskiego problem z sterownikiem do prasy Krone VarioPack 1500. A mianowicie zdaża się czasem (niekiedy dość często bym nawet powiedział), że sterownik prasy po prostu się zawiesi. Nie pomaga naciskanie żadnych przycisków. Niekiedy jak tak próbuję znowu "odwiesić" sterownik to naciskam na przemian przyciski STOP, sterowanie RĘCZNE, sterowanie AUTOMATYCZNE no i niekiedy się uda "odwiesić" sterownik. Jednak po krótszej jeździe sterownik znowu się zawiesza. Nie wiem, co może być tego przyczyną. Prasę kupiłem mniej więcej 4-5 lat temu (używaną) i nie było jak dotąd z nią większych problemów (jeśli chodzi o elektronikę to nie było żadnych problemów). Sprawdzałem już napięcie wychodzące z ciągnika i jest prawidłowe, tzn. ok. 13V. Aha dodam, że nawet jak wyłączę sterownik, przewody odłączę i na nowo popodłączam wszystko, to nadal sterownik jest zawieszony (niekiedy się "odwiesi", no ale to nie jest regułą). Już powoli mi się pomysły kończą. Aha chciałbym jeszcze podpytać kolegów, czy też mają w swoich VarioPackach dwa przełączniki (tzn. jeden przy komputerze na prasie, a drugi przy sterowniku, który jest w ciągniku) od zasilania. I jeśli tak to w jaki sposób one u was działają, bo u mnie to jest trochę dziwne, że jak mam na prasie ustawiony włącznik w pozycji "1", to gdy wyłączę sterownik w ciągniku i go ponownie włączę, to sterownik nie działa prawidłowo - na wyświetlaczy pojawiają się jakieś bzdury. Muszę wtedy wyciągnąć wtyczkę od zasilania i jeszcze raz włączyć sterownik. Wtedy się włącza prawidłowo wszystko. Zaś w wypadku gdy na komputerze, który jest do prasy przykręcony ustawię włącznik na pozycję "0", to w ciągniku mogę włączać/wyłączać sterownik ile mi się tylko zachce i za każdym razem włączy się on w prawidłowy sposób. Nie wiem może tak ma być. Bardziej mi zależy na rozwikłaniu problemu z zawieszaniem się sterownika/komputera (do końca nie wiem co się zawiesza, czy sterownik w ciągniku, czy też komputer na prasie). Może ktoś się spotkał z takim problemem. Albo gdyby ktoś posiadał jakiś kontakt do DOBRYCH fachowców od Krone to też byłbym wdzięczny (najlepiej na obszarze woj. opolskiego). Tak więc kończę ten mój post (trochę się rozrósł) i pozdrawiam wszystkich, i z góry dziękuję za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj