Skocz do zawartości
Zefir

Kiszonka 2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zefir    14

Witam , zaczął już ktoś sezon ? obok mojego pola zostało ścięte wczoraj  i dziś już 28 ha kuku koło 4 metry . U mnie przewiduję cięcie 15 sierpnia a jak u was ? 

Ja narazie u Siebie odcinam poprzeczniaki bo kiszonka skończyła się już chwile temu. Cięcie pewnie po 15 będzie bo niedawno dopiero kolby narosły.

Wiadomość z agroFakt.pl

karol091193    98

no to ja na spokojnie. Zapasu kukurydzy jeszcze mam i do końca października powinno mi starczyć, chyba :P . Kolby na razie się nalewają/rosną, ale o czym my tu mówimy, jeżeli odmiany które zasiałem mają po 250-260FAO. Jak na podlasie to chyba lekko przesadziłem z FAO, ale w zeszłym roku 250 było ok, ale ten rok jest specyficzny i o tym przekonam się podczas koszenia. Jutro prawdopodobnie przejdę z 2-3 rządziki aby dla sąsiada po poplonie nie jeździć, i jeżeli warunki pogodowe pozwolą to wcześniej jak 1 października na pole nie wjadę, ale o tym to możemy porozmawiać za jakiś miesiąc. Na tą chwilę czekamy i modlimy się aby gradu nie było.

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michal_xs
      Witam. Chce w tym roku posiac 10 h kukurydzy na kiszonke. I wybralem 3 odmiany. I moje pytanie brzmi , czy moge wszystkie odmiany wymieszać w betoniarce i sypać raZem do siewnika? Bo chcialbym mieć jednakowa pryzme tzn zeby nie bylo tak ze na dole będzie odmiana bogata w bialko a na górze ta gorsza
    • Przez bialy2005
      kukurydza wyglada tak http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=18475 ( zdjecie pożyczone z galeri dla zobrazowania) przed siewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jescze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens??? Co roku o tej poże pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac
    • Przez wojtas007
      Witam. Oferuje siew kukurydzy. Siewnik gaspardo talerzowy wysiew. Woj. śląskie powiat Pszczyna..
    • Przez rolnikcasejx70
      Witam.
      Chciałbym zaczerpnąć informacji od posiadaczy suszarni na temat opłacalności sprzedaży suszonej kukurydzy? Czy warto zainwestować w suszarnię? Ile można na tym zarobić dosuszając kukurydze? 
      Wiem że koszt usługi suszenia to 10-12 zł T/%, a jaki jest koszt suszenia własnym sprzętem bez amortyzacji suszarni?
      Moim projektem była by suszarnia daszkowa 12T i piec na ekogroszek - suszenie około 15H kukurydzy.
      Koszt skompletowania takiego zestawu 50-60 tyś - proszę o opinie użytkowników różnych suszarni.

• Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..