Skocz do zawartości
Sadownikx2

Wyleganie kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sadownikx2    1

Witam po wczorajszej burzy kukurudzya na moim poletku leży,zostały tylko największe źdźbła.
A była największa z całej okolicy.
Dlaczego ta kukurydza suę wywaliła.

Wiadomość z agroFakt.pl

Szarlej    68

Wcale nie płytko siana i nie omacnica, tylko tak jak wyżej kolega pisał, w pizdu wiatr + deszcz i duża kuku leży, miałem tak w zeszłym roku.

Zenus    0

witam o jakich wymiarach średnio zrobić silos na kiszonke z kukurydzy z arealu 30 ha

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Landwirt95
      Witam. 
      Kupiłem Maistra 45,5 OD do zwalczania chwastów w kukurydzy, sieję na kiszonkę, ale warunki są złe a dokładniej jest za sucho, kukurydza miejscami powschodziła bardzo szybko, a miejscami po 2 tyg nie ma jej jeszcze na powierzchni, pod ziemią są kiełkujące nasiona i niedługo będzie wschodzić. Teraz mam pytanie, bo te rośliny co wzeszły szybko mają już po 4 liście i zaraz trzeba będzie pryskać na etykiecie jest w fazie 4-6 lisci, czyli praktycznie już, tylko teraz boję się, że opryskiem zniszczę te kiełkujące rośliny, a jak poczekam to czy potem nie zniszczę tych większych roślin, dodam, że zachwaszczenie na polu nie jest zbyt silne. Może ktoś wie coś na ten temat, z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez marius21
      Witam
      Mam problem z moja pryzmą kukurydzy. Po otwarciu jej po kilku tygodniach zaczęła się psuć, mianowicie wystepują w nie pasy takiego niebieskawego nalotu i kukurydza jest strasznie ciepła. Co to może być?? :blink: Dodam ze ujeżdzona była bardzo dobrze, nakryta folia i cała zasypana ziemią. Może to wina foli bo położyłem ją biała warstwa do kukurydzy. jak sobie teraz z tym poradzić?? Proszę o pomoc.

PS: próbowałem już zostawiać ja zakryta i odkryta i ie pomogło, ziemi zwalam tylko tyle ile trzeba, nie wybieram ją wycinakiem tylko ręcznie.
    • Przez bialy2005
      kukurydza wyglada tak http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=18475 ( zdjecie pożyczone z galeri dla zobrazowania) przed siewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jescze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens??? Co roku o tej poże pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac
    • Przez Mariuszbrzeski
      Czesć może ktos mi podpowiedziec jak dobrze glebe przygotowac do kukurydzy a wiec to jest taka łąka a bardziej paśnik 5 ha klasa 6 bardziej krowy tam sie wypasaja i jest juz pozno na przygotowanie gleby na zime ale jak bedzie taki listopad dobry pogodowa to moze mi sie uda obornik wywiezc i zaorac to ktos mi powie co dobrze na tej ziemi robic slyszalem ze dobrze jest glebogryzarka przejechac

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.