Skocz do zawartości
GBartek

Wprowadzenie OSN

Polecane posty


GBartek    0

Witam
Jak bedzie z wprowadzeniem OSN na terenie calej Polski ?
Czy ta ustawa przejdzie ?
Co o tym sadzicie ?
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JdCinek    31

Podpisuje się za kolega wyżej. Czy ta ustawa wejdzie w życie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl


GBartek    0

Oni dac kasy nie musza, ale wymagac moga ..
Wlasnie pod wzgledem plyty gnojowej zalozylem ten temat.
Bo jesli mialbym za swoje budowac plyte, to chyba bede musial zwinac produkcje zwierzeca. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PRIMO    186
Napisano (edytowany)

Nie wiem czy dobrze rozumiem jeśli rolnik który ma jakąkolwiek produkcję zwierzęcą musi mieć płytę obornikową?Jaki jest termin na wybudowanie tejże płyty?

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karol445    32

Trzeba będzie dzielić stada Każdemu tak żeby 10DJP nie przekraczało i takim co nie mają ziemi bo 10 ha i już trzeba nawet dla jednego ogona  Ot udogodnienie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Thomas2135    1211

Dawali pieniądze na to to trzeba było budować a nie zastanawiać się co dalej. Sam mam płytę i zbiornik przy starej i nowej oborze od kilkunastu lat, jednak jeśli wprowadzą 6 msc okres przechowywania trzeba będzie powiększyć. Zrobię sam i za swoje bez czekania aż chujnia łaskawie coś da. Nie muszę zaraz likwidować stada przed kawałek betonu. Pryzmy z kiszonkami też muszą być odpowiednio zabezpieczone przed wyciekiem soków kiszonkowych do gruntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GucioJUMZ    283

Panowie a jak się sprawa ma do bydła trzymanego pod wiatą i na wybiegu bez posadzki na głębokiej . I nie każdy mógł skorzystać z dotacji na płytę i przekazać gos następcy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kali2107    50

mnie bardziej niż te płyty to martwią krótsze terminy stosowania nawozów. zwłaszcza naturalnych na jesieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sean    283

Trzeba będzie dzielić stada Każdemu tak żeby 10DJP nie przekraczało i takim co nie mają ziemi bo 10 ha i już trzeba nawet dla jednego ogona  Ot udogodnienie!!

Możesz sobie dzielić, na ile podzielisz, tyle wybudujesz płyt i zbiorników.     :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


 • Podobna zawartość

  • Przez Aries
   Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.
    
   Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.
    
   Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.
    
   ====================================================
   4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno
    
                              *   *   *
   1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
   W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
   http://www.informacj...ug-nowych-zasad
    
   Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez coolman111
   Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?
    
   Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
   Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/
    
   Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez Arni
   Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
   Jak to było u was?
    
    
   Pozdro Arni
×