Skocz do zawartości
JD1188

Rozstaw 225 cm

Polecane posty

JD1188    74

Witam, jako że zbliżają się opryski kukurydzy postanowiłem rozszerzyć rozstaw w Zetorze 16245 z 180cm na 225 cm. Plan jest taki żeby w rure grubościenną o długości 22,5 cm i średnicy około 40 cm wstawić dwie tarcze z otworami pod szpilki, i tu właśnie mam pytanie do osób które być może coś takiego robiły, jakiej grubości powinna być ścianka w tej rurze 5 mm starczy? 

mikon71    6

Wytrzymać by wytrzymało ale czy w ciagniku wytrzyma pochwa lub łożysko nie mówię o uszczelniaczu

JD1188    74

Rozwiązanie tylko na 3-4 zabiegi po 20 ha, potem wraca na normalny rozstaw ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

mikon71    6

powinno wytrzymać aby była współosiowość czy jak to tam sie nazywa tych tarcz 

corrado    243

Żebyś nie przedobrzył to zwiększy obciążenie podzespołów jak koledzy wyżej piszą jak jeszcze po nie równym terenie będziesz jeździł czy nawet polnej drodze możesz narobić sobie bałaganu.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

JD1188    74

Koszt wykonania by wielki nie był, a jak by nie było przy 21 metrach jeden na 28 rządków muszę gnieść, więc w pierwszym roku już byłbym na plus.

Ze współosiowością tarcz nie będzie problemu znam magika który to bez problemu ogarnie. 

Moim zdaniem taka przeróbka nie wpłynie znacznie na obciążenie podzespołów, przy uprawie bądź orce elementy te są znacznie bardziej obciążone niż przy oprysku czy tam rozsiewaczu nawet jak poszerzymy go o 22,5 cm na strone.

Dalej zastanawia mnie grubość tej rury, przy ściance 5 mm i 400 mm średnicy wychodzi pole przekroju poprzecznego równe wałowi o średnicy 88 mm 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zetor7045xD
      Witam szukałem na forum ale nie mogłem znaleźć ile by kosztowało dostawienie całej pneumatyki do Case Mx 100C . Posiada on hamulce hydrauliczne. I mam pytanie ile kosztuje cały układ z montażem i czy zajmują się tym jakieś Firmy w woj. Pomorski dokładnie to okolice gdańska
    • Przez karpiol
      co trzeba pokazać w ciągniku na egzaminie?? Egzamin mam na Zetorze 3320...
      - rozrusznik
      - alternator
      - wlew oleju
      - wlew płynu hamulcowego
      - wyłącznik prądu
      - filtr powietrza
      - wlew płynu chłodzącego
      - miarka do sprawdzania poziomu oleju
      - wlew płynu do spryskiwaczy
      coś jeszcze??

prezentacja ciągnika jest przed połączeniem z przyczepą czy po??

Proszę o odpowieź
    • Przez NewT7
      Witam zastanawiam się nad kupnem CB radia jakiej firmy polecacie zależy mi aby nie miało szumów i było proste w obsłudze . Z góry dzięki za odpowiedź
    • Przez AdrianFanDeutz
      Gdzie mozna kupic ile kosztuje obciaznik do ciagnika na przedni tuz waga jaka mnie interesuje to ok 800kg
    • Przez typowyrolnik12
      Czym się różni się NL38913 od NL38938 , czy mają podobne mocowanie do skrzyni ursus mido?