Skocz do zawartości

Polecane posty

Artur92    0

Witam. Mam na oku pewnego Ursusa 912 i planuję go kupić. Ciśnienie wynosi 3Amp. Czy to jest prawidłowe ciśnienie? Chciałbym założyć do niego tura 3-sekcyjnego. Jakiej firmy polecacie tura do niego i czy poradzi sobie? Na co zwrócić uwagę chcą kupić Ursusa?

viperwlkp    85

cisnienie troche mogloby byc wieksze. kolego serwo jak wyglada? walek wom dziala? nie jest spawany? zolw zajac dziala? zwrotnice nie powybijane? biegi wchodza nie wyskakuja? guma jakie? tez zalezy ile dasz za niego przerabialem ten temat bo kupilem i naprawialem sobie

Artur92    0

przedni przód amortyzatorach.  wszystko działa . nic nie wyskakuje . bo to lesnik był i teraz sprzedaje bo na rentę ma nigdzie nie jest spawany   . ciągnik bardzo zadbany jest . opony tył maja 85 % . pierwsza Rejestracja 88 rok . a produkowany 87 rok grudniu . chce za 20 tys drogo czy tanio ??  

Wiadomość z agroFakt.pl

viperwlkp    85

jak ladny zadbany to cena chyba ok. jesli przod ok to juz pare zloty w kieszeni. serwo jak dziala i nie cieknie to tez 500 w kieszeni wom nie jest spawany dziala dobrze? bo to tez po reg. jakies 500. guma jak jest na tyle dobra to duzy plus bo tez taka oponka kosztuje. mam swojego w galerii mozesz zobaczyc fakt dalem mniej ale pare zloty wlozylem ale bralem i wiedzialem ze musze to zrobic.fakt ze to nie jest nowe i zawsze cos trzeba zrobic.

withanight    949

Ciągnik z lasu? zerknij sobie na Yt co robią ciągniki w lesie... Wom juz napewno ze 3 razy remontowany, ciśnienie 3 na zimnym? jak tak to stanowczo za mało
Druga sprawa te ciągniki średnio sprawują się przy turach, mało zwrotne zwłaszcza przy ciasnych powierzchniach , bez napedu ogólnie kiepski pomysł. Szukalbym. raczej jakiegoś 7745 lub podobnego ale z napędem.

Take me Away !...

viperwlkp    85

przy turze to ci powiem ze slyszalem ze przod szybko umiera. a z lasu kolego zalezy co robil czy byl na zrywce czy koles wywozil nim bo to roznica. ogladalem takiego co zrywke robil to ci powiem ze dupe to mial tak rozwalona ze cala do wymiany ale to jak kolega ogladal i mowil ze w dobrym stanie to pewnie tylko nim cos wywozil.a tak to z ciagnika jestem zadowolony i polecam bo starego ursusa to sobie mlotkiem naprawisz a czesci dostępne i cenowo tez ok
a ten ursus nie z okolic gorzowa wlkp.? bo tam takiego z lasu ogladalem. a moj na zimnym dobe 5 ma

MarcinCiesz    0

Kolego 3atm na zimnym to mało bo na rozgrzanym może mieć z 0,5 na wolnych co jest nie dopuszczalne. A co do tura to sam mam założonego na 80 ładowacz i jest ok, nowe tylne opony i jazda bo to ciężki ciągnik.

daron64    586

To, ze sprzedaje go leśnik, nie znaczy ze od razu na zrywce robił, zwłaszcza bez przodu. No ale z drugiej strony po głowie kopacze mi się co znajomy mówił, co ma zul, wiec coś tam się orientuje pewnie. Cytuje: "nigdy nie kupuj ciągnika co robił w lesie" . Koniec cytatu :)

viperwlkp    85

handlarz zlotowa kupi pomaluje da naklejke i bedzie ci mowil "" panocku ja go kupil od chlopa co w niedziele nim do kosciola jezdzil" przez tyle lat to nigdy nie wiesz co msszyna robila.

viperwlkp    85

ja zbilem przez tela 1000 jak zajechalem na miejsce to jeszcze 3000 bo pokazalem co jest do naprawy tylko tyle ze ja remonty dorabianie czesci itp robilem w zakladzie za freee.

daron64    586

Nawet nie napisał, ze te 3to na zimnym(choć pewnie tak). A wy go juz remontem silnika straszycie. U mnie 8145 trzyma 4na zimnym i na rozgrzanym jednakowo. U wujka 914 na zimnym ma kolo 6, na rozgrzanym ponad 5. Nie koniecznie juz taka nędza musi byc.
Kiedyś dzwonilem do kolesia właśnie za 912, w ogłoszeniu podpisane co to nie było robione i pytam jak z ciśnieniem, a on ze jest dobre, na ciepłym te 1.5 trzyma spokojnie..

Sean    1037
Napisano (edytowany)

Ciągnik z lasu? zerknij sobie na Yt co robią ciągniki w lesie... Wom juz napewno ze 3 razy remontowany, ciśnienie 3 na zimnym? jak tak to stanowczo za mało

Druga sprawa te ciągniki średnio sprawują się przy turach, mało zwrotne zwłaszcza przy ciasnych powierzchniach , bez napedu ogólnie kiepski pomysł. Szukalbym. raczej jakiegoś 7745 lub podobnego ale z napędem.

Kto jest mało zwrotny? może z napędem jest u ciebie zwrotniejszy. Za Zetora 7745, to tak jeszcze dorzuć z 15 tyś więcej.

Edytowano przez Sean

Czasami człowiek sądzi że ujrzał już dno ludzkiej głupoty,     :) 

ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,

że ta studnia jednak nie ma dna.      ;) 

STEPHEN KING

Artur92    0

dziękuje za pomoc panowie :) dobrze ze tutaj napisałem bo tak bym kasy marnował lepiej czekac i kupić lepszego . bo mi tez martwiło ze 3 cisnienie zimny nawet kilku mechaników pytałem to mówili ze tylko patrzyc kiedy popsuje sie . 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MatiTM
      Witam!
      Jakie powinno być sprężanie w ursusie 912? Przy jakiej wartości czas na remont?
    • Przez MarcinBelarus
      Witam. Mam ursusa 1012 i chce założyć mu z przodu opony na balonie, tzn. małe a szerokie takie jak przy rozrzutniku przykładowo.

Jeśłi ktoś robi taką zamianke niech napisze jaki koszt i co potrzebne do zrobienia tego.

Druga sprawa, jest taka iż chce zalożyć bliźniaki z tyłu, same opony przykręcane odpowiednimi uchwytami do felgi. Zakładał ktoś samą opone czy z felgami tylko?

Pozdrawiam.
    • Przez mac1974
      Witam wszystkich forumowiczów. Mam zamiar zmienić w U912 opony przednie na 11.5/80 - 15 (balonówki rolnicze) z bieżnikiem prowadzącym . Wiąże się to również z wymianą felg. Mam pytanie do osób które posiadają takie koła jak się pracuje w polu. Chodzi mi o prace z agregatem i orkę.
    • Przez szymon1995
      Witam, mam pytanie odnośnie kapitalnego remontu silnika w Ursusie 1614, a mianowicie ile mechanik sobie może życzyć za robociznę tzn. rozpołowienie ciągnika, rozebranie silnika na części pierwsze i ponowne zmontowanie maszyny? Z góry wielkie dzieki
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, jestem prawie w 100% zdecydowany na zakup ursusa 914. Chciałbym dowiedzieć się jakie maszyny do niego kupić chodzi mi o agregat uprawowy (szerokość), pług obrotowy 3 czy zagonowy 4? I czy można wrzucić wsteczny nie zrzucając załączonego biegu? Ostatnie pytanie jakich biegów i ile obrotów używać w orce i uprawie?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.