Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Witam. Zamierzam rozpocząć usługi transportowe ciagnikiem w kompostowni ale ciągnik jaki moge kupić  z dofinansowania to 135km.jak myslicie czy bedzie on sie nadawał do transportu naczepą typu walking floor? Tylko po drogach utwardzonych. Zamierzam kupic case maxxum 135 cvx. Proszę o opinie.

Opublikowano (edytowane)

Do efektywnego transportu to mało, jeśli do tego dojdzie częste rozpędzanie i wzniesienia to tym bardziej mało. A skrzynia cvx wygodna ale traktor bedzie tracił dużo mocy na niej i długo sie bedzie rozpędzał.... Taka naczepa ma 90 kubików, masa całości wraz z wózkiem to grubo ponad 30t, traktor cały czas pójdzie na 100% obciążenia. Z takimi ładunkami to sensowna jazda zaczyna sie powyżej 250km.

Edytowane przez JD1052
Opublikowano

90kubikow? czyli m3? bez przesady co to za naczepa musi być...średnia naczepa 40-45m3 potrzebuje ok 200kucy żeby jakoś z tym jechać.Zresztą szkoda opon... lepiej kupić konia za 30tys. i sie pitolić

Opublikowano

Myślałem o chipie ale ten model  jest tylko w wersji 4 cylindrowej. Wiec chipowanie go to chyba duże ryzyko nie uważacie?

 


a co do naczepy to zgadza sie. Największa wersja miesci 90m3(!!!!)

 

Opublikowano

mam takiego maxxuma w cvx i można go jeszcze troszkę podkręcić. skrzynia rozpędza się szybko. do 25 ton na zaczepie śmiało możesz brać. a i z 30 też pojedzie. cvx lepiej się sprawuje w transporcie niż w polu. takie moje zdanie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez SawekOcha
      Witam. Poszukuje posiadaczy ciągnika case cs 86. Mianowicie chciałbym się dowiedzieć jak sprawują się te ciągniki i co jest w nich wadliwe. Ile pala.
    • Przez Andre8989
      Witam. Mam pytanie czy w case 5120 olej na hydraulike jest w osobnym zbiorniku czy razem ze skrzynią biegów.
    • Przez grzybekkee
      Witam. Mam problem z nowo nabytym ciągnikiem Case 5130. Problem polega na tym, iż nie ma możliwości sterowania podnośnikiem, ani przyciskami na błotnikach, ani dźwignią na panelu. Sterować można jedynie joystickiem, lecz te sterowanie również jest zepsute, ponieważ na 5 z 6 pozycji podnosi, a w jednej pozycji opuszcza. Do tego pokrętło z trybami pracy można przekręcić o 360°. Aha, i ta kontrolka (N) ciągle mruga.

      Poprzedni właściciel twierdzi, że problem pojawił się podczas regeneracji pompy, więc jest taka możliwość, że coś źle podczepił.
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v