claas4

Oprysk pszenicy Lancetem

Polecane posty

john77    8

Na środę nadają przymrozki terminy uciekają, wieczorem chcę prysnać lancetem pszenicę, czy lepiej nie pryskać nie osłabi przymrozek działania lancetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34

Ja robiłem w ubiegłym roku na 2-3 kolanko i bez problemu, więc spokojnie można stosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

Rodacy krotka pilka wczoraj pryskane lancetem i za 20min bylo oberwanie chmury czym poprawic pszenice i kiedy po oprysku?nadmienie ze pszenica siana pozno koniec pazdziernika duza jeszcze nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas4    99

Panowie A ccc W FAZIE  prawie 2 kolanka da jeszcze cos ? :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSSSSS    0

Czy w fazie 2 kolanka pszenicy można użyć jeszcze na chwast Lancet czy lepiej mieszankę Mustangu z Pumą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1340
Napisano (edytowany)

w moich stronach pryskają jeszcze Lancetem, chociaż zboża gęste, Wiem że w kraju było zimno, ale trzeba było korzystać z okienek. Mi sie udało już 1 kwietnia zabieg wykonać,

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

u mnie zostalo troche fiolka na polach ale juz trudno tak musi zostac pszenica juz duza to sobie poradzic bedzie musiala z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

jak wczoraj opryskałem pszenżyto lancetem i w nocy był tan mały mrozek tam -1 to oprysk zadziała? pryskałem przed 19, jeszcze muszę 15 ha opryskać :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

ja planuje jeszcze pryskać pszenicę ale ta pogoda nie pozwala niestety
A jak myślicie czy ryzykować z żytem ? i pryskać bo już późno jest A pasowało by pryskać
A jeśli nie to jakim środkiem pryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Panowie!
Po jakim czasie od zastosowania Lancetu Plus w pszenicy ozimej widać,że miotła zaczyna podsychać?
Oprysk zrobiony we wtorek ubiegły,czyli już 5 dzień. Chwasty dwuliścienne to zaczyna brać,ale miotłę to trzeba ,jak widać czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

U mnie już 3tygodnie od oprysku i miotły niezwalczyło. Nawet 2liściennych, Jutro idzie Axial Komplet Pak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1340

W taką temperaturę nawet 6 tygodni
Ale nie sraczkuj się, jak deszcz nie zmył to zadziała.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Właśnie na efekty z miotłą trzeba czekać długo i oby zadziałał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a jak troche miotly zostalo na polu to moge np na 2 ha dac na poprawke lancetu 0,2 kg czyli to co jest na 1 ha to moge dac na 2 ha czy to szkoda tylko to rozcienczac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Po oprysku przez 2 dni temperatura nie spadła poniżej 5st i było widać skręcone dwuliścienne. Wczoraj minął tydzień i jeszcze żyją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1340

zejdą, umrą, przepadną,

działanie Lanceta  obserwuję od dwóch lat na kilku polach, gdzie stosowano go w różnych terminach. Nawet przy niższych temperaturach radził sobie świetnie. Bez paniki. Na początku następuje zahamowanie wzrostu, a tego gołym okiem nie zobaczycie. Zamieranie to kwestia nawet kilku tygodni. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

U mnie już 3tygodnie od oprysku i miotły niezwalczyło. Nawet 2liściennych, Jutro idzie Axial Komplet Pak .

 

po co tak sraczkujesz? czytales etykiete Lancetu dokladnie? bo wydaje mi sie ze nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

ja też opryskalem na pszenicy i pszenzycie to po tygodniu nawet nie widać różnicy ale teraz to za puzno na poprawkę bo już 2 kolanka minęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75
Napisano (edytowany)

Jarej pszenicy nie zaszkodzi lancet?Trochę było przesiewane na poprzeczniaku.

Wczoraj opryskałem kawałek ,po półgodzinie spad deszcz i dzisiaj widzę że podziałał dobrze.

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

160 g lancetu daje na jarą jeśli jest owies głuchy i jej nie szkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszlatek    0

Witam

Niechciał bym zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj.

Wczoraj przez pomyłkę opryskałem pszenicę jarą 1 l randapem więcej jak hektar 420 l wody.

Na etykiecie napisane jest, że środek ten działa na zboża od 2,5 l na 200, 250 l wody.

Czy mam się liczyć z wypaleniem pszenicy ? Czy jednak nie zaszkodzi jej to bardzo i urośnie "tak jak by nigdy nic" ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam,
      Planuję dożywić pszenicę ozimą. Kupiłem dożywić na bazie mikroelentow: azot, cynk, mangan, miedz, Milena, cynk, siarka, magnez.
      Czy można mieszać w jednym opryskiwaczu powyższą dożywić z płynnym nawozem fosforowym?
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj