Skocz do zawartości
Rafi1

Claas dominator 108sl maxi czy mega 24

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rafi1    0

Witam potrzebuje opini na temat dominatora 108sl maxi oraz megi 204 przymierzam sie do zakupu kombajnu i chciałbym kupic jeden z tych modeli i nie moge zdecydowac ktory uzytkownikow prosze o pomoc z gory dziekuje !!

dacjan123    8

Jeden i drugi bardzo dobry kombajn myślę że wydajność podobna bo w 108 masz 6 klawiszy a w medze 204 masz 5 klawiszy ale jet APS

Pietras892    294

Mam dominatora,super maszyna.Dacjan dobrze pisze to porównywalne maszynyPrzerób to ok 2ha/h na 5.10.Mega ma więcej miejsca przy silniku ale tam się raczej nic nie robi prócz obsługi.

Wiadomość z agroFakt.pl

Rafi1    0

Kolego pietras czy zdazylo Ci Sie zapchac bemben młucacy ?na co mniej wiecej kazal bys zwrocic uwage kupujac takiego dominatora

Pietras892    294

Szczerze to nie zapchałem... Mam ustawiony tak slimak w hederze że on stanie pierwszy w razie "W " mam 118 więc silnik nie za bardzo pozwoli zwolnić bebnowi.
Musisz na wszystko zwracac uwagę.Stan wytrząsaczy(proste nie spawane mile widziane w farbie :-) kosz sitowy czy wieszaki nie mają luzu, bęben podsiewacz ,ślimaki. Zdejmij panel głowny zobacz czy nikt tam cudów nie robił.Patrz czy blok nie klejony i jak chłodnica jak działa hydro i czy mu ktoś kiedyś d*py nie wyrwał przy wyciaganiu. Ogolnie szukaj w org. farbie i nie wierz raczej że maszyna np 92-98 ma 3-4 tyś h szczegolnie jeżeli jestcz francji

darecki99    1

Kolego pracowałem 108 118 i 204 i powiem tak jezeli nie bedziesz kosil więcej jak 150 ha bierz 204 zdecydowanie lepsza od 108 .jezeli masz troszkę większy budrzet bież 208 - ogromna roznica . 108 ma podobna wydajnosc jak 204 .roznice czuć jak się kosi wilgotne mega idzie a dominator sie dusi

darecki99    1

Ja 108 i 204 w sezonie kosilem ok 250-300 ha i powiem ci tak biorąc pod uwagę te dwa modele zdecydowanie polecam bym ci mege . Wiekszos arealu który zbieralem to byla usluga w dużym gospodarstwie powiedzmy taki kombajn na mniejsze kawalki. I dość często startowalo sie bardzo wcześnie lub do późnej nocy i kosilo sie kiszonke ktora sobie dosuszali . W takich warunkach 108 wysiadala i to nie tyle na mlocarni ale nawet siczkarnia sie zapychala a mega Szla . Jednak aps daje calkiem większe mozliwosci

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mati2812820
      Witam. Panowie, szukam nowego rozdzielacza do trolla. Użytkuje może ktoś taki : http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-4-sekcyjny-40l-i7185239202.html? Czy spełnia on swoje zadanie? Czy lepiej dopłacić do tego za 1300 zł? : http://allegro.pl/rozdzielacz-troll-4-sekcyjny-hydrotor-i7193082835.html
    • Przez deut
      Planuję zakup prasy rolującej i mam możliwośc zakupu używanej prasy z 2015 roku marki John Deere F440E .   Potrzebuję prasy do belowania siana i słomy. Nie będzie ona służyła do robienia  sianokiszonki.  Proszę o opinie na temat tej prasy. Mam do dyspozycji ciągnik o mocy 80 KM, myślę że nie będzie problemów z brakiem mocy? jest to nie duża prasa.

• Przez koksik654
      Witam chciałbym się dowiedzieć czy są tu jacyś posiadacze John deere 578 mianowicie jestem w trakcie zmiany belarki i padło na jd 578. Czy ktoś może powiedzieć czy dobrze zbija, czy nie ma problemów z zamkiem hydraulicznym. Belarka będzie robiła około 600-700 balotów. 
    • Przez nemo1
      Interesuje mnie opinia o serwisie Kisiel oddział Górno. Pytam bo kupiłem Case u dealera który zakończył współpracę z CNH i zostałem teraz według zasad rejonizacji przypisany do Kiśla. Mam nadzieję że wyjdzie mi to na dobre. Czy serwisanci są ogarnięci, czy amatorszczyzna tz. wymienić olej, filtry i tyle?.  Jakie jest wasze zdanie? 
    • Przez Slasher
      Witam, planuję zakup prasy, miała to być używana prasa, lecz dostałem dobrą ofertę na prasę Kuhn FB 2130 i teraz pytanie do posiadaczy takiej prasy, czy kogoś kto coś o niej wie. Potrzebuje opinii na jej temat, jak to się sprawuje w słomie i ogólny całokształt. Mam jeszcze jedno pytanie czym różni się Kuhn FB 2130 od FB 2135? Z góry dziękuję. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.