Skocz do zawartości
Fugeo

Używany do 120-140km

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

cris10    12

Renault 697 ATZ 150km silnik John Deer'a . Myślę że zmieścił byś się w tym budzecie lub Case MX 135

Fugeo    9

Nam spokojnie wystarczy ciągnik 125-130 konny, więc ares 657 byłby wręcz idealny. Co o nim sadzicie (tym z ogłoszenia)?

Kamil0012    2

Masseya jak kolega wyżej napisał tyle że ciężko coś ładnego znaleść jedynie z Norwegi przyjeżadzają traktory w stanie do jazdy. Case Mx też dobra seria i bardzo wytrzymała.

Fugeo    9

Massey raczej odpada. Claas, Renault to jest to w co celujemy.

Ten ares 657 skrzynia bardzo awaryjna? Ma amortyzowaną oś?

Cehes    623

Ten z ogłoszenia ma raczej na pewno sztywną oś ;) Skrzynia bardzo awaryjna nie jest, miałem do czynienia z dwoma Aresami i jedyne co to raz jakiś czujnik padł, ale teraz nie wiem czy od skrzyni czy od sprzęgła ;) Poza tym ciągniki jak najbardziej godne polecenia, ten z głoszenia wygląda nie najgorzej, chociaż felgi wyglądają na malowane. 

Fugeo    9

Jutro jadę go oglądać. Zobaczymy jak wygląda realnie. Dam znać co i jak. :)

Fugeo    9

Oglądałęm wczoraj ten ciągnik. Silnik pracuje wręcz idealnie, biegi załączają się bez problemu z tym, że prawie po każdej zmianie biegu jest delikatne szarpnięciu podczas ruszania, ale wydaje mi się, że trzeba skalibrować skrznię tak jak to jest na filmiku na yt, którym jest pokazane i wytłumczone co i jak.

Ogólnie wrażenie bardzo dobre. Być może w tym tygodniu pojedziemy jeszcze raz i podejmiemy decyzję.

Sprzedający powiedział, że sprawdzał go serwis Claasa i wszystko jest jak najbardziej okej. Co mnie zadziwiło powiedział, że mogę wziąć serwisatna z serwisu ze swojej okolicy i będzie mógł bez żadnego problemu podpiąć komputer i sprawdzić po swojemu, co mnie trcohę zadziwiło.

Potrzebuję danych technicznych tego Claasa i Case MXM 140 typu rozstaw tylnej osi.

Fugeo    9

Dzięki wielkie :)

A co myślicie o tym że handlarz pozwolił ba ściągnięcie swojego serwisanta i podpięcie komoutera

Cehes    623

Tutaj masz w sumie dwie opcje, albo jest pewny tego ciągnika, albo tylko pokazuje, że jest pewny a w rzeczywistości wie, że raczej nikt się na coś takiego nie pokusi ;) Ciężko powiedzieć, musiałbyś mieś jakieś opinie na temat tego handlarza, chociaż taka pewność u handlarzy się raczej rzadko zdarza z tego co wiem ;) 

Duszek1    1

Kupowałem od tego gościa ciągnik, raz się zamieniałem i na prawdę gość ugodowy, nie robi problemów. Jak coś stoi u niego malowanego to od razu widać, i sam się przyznaje, że lakier odświeżany. On jak i jego dwóch braci siedzi w tym biznesie już bardzo długo, Każdy z nich ma oddzielne firmy. Znam też przypadek że klient oddał ciągnik po jakimś czasie bo coś tam w nim nie grało i pan J. SZ nie robił problemów ze zwrotem.  

niepokorny    3
Napisano (edytowany)

Skrzynia massey-a ma średnią opinie, a co powiecie na temat agrotrona ? Teoretycznie najtrwalszą skrzynie ma jd ale przebieg robi swoje .

W tej cenie trafiają się Valtry serii T

Edytowano przez niepokorny

Mikruss    68

Brat ma 3ciego mf wszystkie powyzej 10 tys h i problemow ze skrzyniami brak

michal8011    6

Najtrwalszy i najtańszy w eksploatacji będzie Ursus lub Zetor z ciężkiej serii.

Mikruss    68

buhahahha sie usmiałem....

Najtańszy w ekploatacji czyli co według ciebie?

Tanie częsci tylko szkoda ze trzeba czasami w sezonie po kilka razy to samo robic...paliwo  mistrzem ekonomi na pewno nie jest.....

Z tą trwałością to niestety ale bym te ciągniki ustawił na koncu listy z ciągników produkowanych w europie....

mowilem to ja, użytkownik ciezkiej seri, masseya valtry, same  itp...........

Rolnik1111    24

Żeby Ursus pochodził to też trzeba brać jakieś droższe części (ZSM Chełmno,Ursus,Skropol) a nie tanie..

zimrex    2
Napisano (edytowany)

Witam serdecznie potrzebuje waszej pomocy w wyborze ciągnika na gospodarstwo o powierzchni 25ha o mocy od 110 do max 130km będzie pracował w wszystkich pracach ciężkich. potrzebuję opini o spalaniu, awaryjności, wygodzie pracy i obsługi. Ciągnik będzie używany cena to max 80000 brutto. Bardzo was proszę o konkretne opinie o, waszych maszynach 

Z GÓRY DZIĘKUJĘ 

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Sadownikx2    1
Napisano (edytowany)

Ursus 1224

Post bez argumentacji. +1 punkt ostrzeżen

Edytowano przez danielhaker

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez happymisiek
      Witam. chciałbym kupić ciągnik ok 80 km koniecznie z turem.ciągnik ma głównie pracować przy turze.Rozważam Ursusa 5714 lub 5524 . Co o tym myślicie o tym wyborze słyszałem że są oszczędne i nie ma problemu z ewentualnymi naprawami.
    • Przez kat
      Witam!!! Po nowym roku mamy zamiar zmienić główny ciągnik w gospodarstwie (orka, agregat, talerzówka, transport). I tu moje pierwsze pytanie czy opłaca się kupować ciągnik kilku letni taki jak DF Agrotron 120, czy lepej kupić nowy (zetor, same)???
      Jeśli ktoś z was polecał by inną markę to takrze proszę o opinie

Pozdro dla całego AF ;D
    • Przez Sunf
      Witam, szukam opinii na temat kupna ciagnika 6 cylindrowego nowego glownie do orki siewu( również zasprzegniecie na przednim tuzie maszyn doprawiajacych) i do transportu. Głownie biore pod uwage marki Nh Jd Zetor Case Valtra MF 140 km do 160 km. Licze na wiarygodne opinie oraz podpowiedzi dotyczace tych marek. 60ha
    • Przez pierniczek
      Witam,

Chciałbym kupić ciągnik o mocy 80 KM, max 90KM. Niestety kwota jaką w chwili obecnej dysponuję to 40 - 50 tys. Za te pieniążki można znaleźć ciągnik o tej mocy, ale nie można też wybierać za bardzo.

W związku z tym proszę was o pomoc w podjęciu decyzji jakiej maszyny szukać? Można za taką kwotę kupić MTZę, albo jakiś zagraniczny ciągnik np. MF - choć będzie dużo starszy.

Zakupiony ciągnik będzie pracował głownie przy gnieceniu pryzmy z kukurydzy, transporcie, być może przy sianokiszonce po założeniu ładowacza czołowego.

Pozdrawiam
    • Przez hodowcamlody
      Mam u siebie hodowlę zwierzęcą i zero upraw, dlatego nie zależy mi strasznie na udźwigu itd. Chciałbym żeby pracował w prasie (aktualnie mam mf 3050 i jest ok ale nowy to nowy no i mógłby być mniejszy i lżejszy przy 70km, daje sobie radę w 100% ) może jeszcze w rozrzutniku 3,5t (żadne obciążenie ale c-360 komfort ma słaby to czemu by się męczyć), dodatkowo przy kosiarce nawet gdyby to była czołowa , + jakieś wożenie bel itd, chcę kupić żeby mieć spokój na lata, zawsze używane ale ile można, parę razy to więcej się w garażu przesiedziało niż w ciągniku w pracy. Co do ciągnika to wymagam żeby posiadał 4WD, skrzynię 40km/h, kabinę dało się założyć przedni tuz i wom, kasą nie chcę szastać bo produkcja jest niewielka tak że mogło by zabraknąć $$ ale określonego budżetu nie mam, lepiej dopłacić i mieć lepsze. Jakieś propozycje?