Skocz do zawartości
marcin5320

Zakwaszone pole

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole
marcin5320    1

Witam! 

panowie mam problem z jednym kawałkiem pola .. otóż jest strasznie zakwaszone (wiem bo robiłem badanie ) zalecenia miałem na jesień tzn wapno i czekać z siewem do wiosny ale jesień była jaka była i nie zrobiłem nic .. wiec teraz nie wiem co zrobić z tym kawałkiem  wapno teraz i siew czy wapno i czekać do jesieni ? 

zetorki12    3260

Siej wapno , nawet się nie zastanawiaj . Wprawdzie może słabo zadziałać na jare , ale zawsze coś .

ZETOR TEAM

aprochota    43

jest cos takiego jak orcal. ponoć dziala natychmiast ale drogie jest a czy tak dziala jak mówią to niewiem nie stosowalem

Wiadomość z agroFakt.pl

tay29    31

kup kredy tylko nie nawozowej na taki kawalek to i 2bb nawet na wiosne mozna stosowac

STIG0013    407

Możesz stosować wapna pisane wcześniej tylko wiedz że tym raczej nie odkwasisz. Jak bardzo jest kwaśne ? Jak tylko trochę to siej normalnie a po żniwach porządne wapnowanie. Tylko nie przekraczaj 3 ton CaO

Szymi40    409

To  prawdziwy  kwas-   a tak z ciekawości  ,   rosło jeszcze coś   na tym polu ?

stempos1980    72

W sobote byłem na AGROTECHU W Kielcach i byłem na stoisku Orkal i jak zaczerpnąłem nosem tego smrodu to myślałem że pawia puszcze

damianzbr    1129

Krzysiek, skończ pier..dolić.

Wszyscy co omal nie dali wiary Krzysztofowi Zablockiemu niech przed zakupem orcal przeczytają sobie 14 postów z tej str.

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/356-wapnowanie-pola/page-318

oszustwo w biały dzień, orcal jest wart max 50 zł/t na naszym polu, ani grosza więcej.

Tylko idiota zapłaci taką kasę za ten towar. Który z was nim będzie?

EDIT: hahaha, posty krzyśka zabłockiego zachwalające orcal i zawierające nr. tel zostały usunięte.

Pewnie krzysio na AF nie wykupił reklamy i został potraktowany z ,,grubej rury,,

Edytowano przez damianzbr

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Diwad890
      stosuje ktoś humus aktiv i aktiwit pm?jakie opinie macie o tym?
    • Przez Challenger
      Witam!!!
      Tak jak w temacie mam pytanko odnosnie tych nawozow.
      Czy ktos z forumowiczow stosowal te nawozy???Jakie sa efekty po ich zastosowaniu w zbozach???Czy maja dos duzy wplyw na wyzszy plon???
      Chodzi mi tu glownie o nawozy tj.Plonwit Z,Siarczan Magnezowy Jednowodny,Alkalin PK 10:20,Fostar i Chelaty!!!
      Prosze o udzielanie informacji,poniewaz mam zamiar zastosowac te nawozy!!!

Pozdrawiam!!!
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam. Mam zamiar zastosować 1l plonvitu + 15 kg mocznika na hektar w jęczmieniu jarmy(faza końca krzewienia). Co sądzicie o takiej mieszance ?
    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.