Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
patrykfor    1

Witam chce budawac tuczarnie na ok 1200 sztuk na pełnym ruszcie i jaki rodzaj wentylacji byście polecali  myślałem nad kurtynami ,i jeszcze jedno robić głębokie kanały na gnojowice czy płytkie i zbiornik obok.

kali2107    51

głębokie. wentylacja z kanałami od północy w ziemi. z możliwością zalania wodą.

lazik11441    17

plytkie, okolo metra głębokości to starczy na jeden okres tuczu(ok 3 miesiące) spuszczanie na korki do zbiornika :)
a te kurtyny podobno fajne ale w zime tragedia, tak słyszałem praktyki nie mam :/
planujesz normalny budynek z cegly czy może jakaś konstrukcja stalowa? :)

Wiadomość z agroFakt.pl

patrykfor    1

Myślę ze takie minimum 750 zł powinno starczyć na miejsce ale zobaczmy :)   

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez krzysiu36012
      Siemka
      Mamy z bratem postawić chlewnie na około 250-300sztuk trzody do tego na 30macior pomieszczenie i nie wiemy co wybrać ruszta czy śćiółka mamy 15ha i sie obawiamy że gnojowica nam nie wejdzie na pola jak myślićie?? do roku oddawali byśmy koło 800świń i czy z tylu świń wyżyjemy? czy budować większą żeby nie powiększać pÓzniej?
      A jakie mamy wziąć silosy na pasze chodzi mi jakiej pojemnośći?
      I odpowiedzćie czy wejdzie nam obornik lub gnojowica na 15ha?? i oczywiśćie już wyjaśniam że pasze byśmy kupywali i pola dobierali bo myśle że już kasa by jakąś na to była
      To tyle z góry dziĘki za info
      Pozdro
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam, chciałbym wybydować w niedalekiej przyszłości tuczarnie 500-800 sztuk. Taka rozbierzność, ponieważ nie wiem ile wynosi koszt budowy i czy w budżecie się zmieszczę. Bardziej rozważam opcje z rusztami, koszt budowy na ściółce znacznie wyższy.  Ktoś postawił chlewnie na 750 sztuk i powiedział, że całkowity koszt budowy i wyposażenia wyniósł go niespełna 600 tyś brutto. Jest to realne ? 
      Ile trwa załatwianie formalności przy budowie takiej tuczarni ?
      Jakie dokumenty są potrzebne ? 
      Jakie ciekawe rozwiązania można zastosować jeśli chodzi o wyposażenie tuczarni ? 
      Ruszta, jak to zrobić aby zmniejszyć ryzyko zachorowań, zniwelować zimno itd.  
      Ktoś niedawno budował tuczarnie ? 
      Może ktoś posiada tuczarnie na ściółce o dużej obsadzie ? 
      Jeśli tak to jak to wygląda, jeśli chodzi o obornik. 
      pozdrawiam.