Skocz do zawartości
Brytan

Problem z nawożeniem.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Brytan    1

Witam, mam taki mały problem. Otóż posiałem pszenicę ozimą,ale ciągle padało i zasiałem bez nawozu. I mam teraz takie pytanie czy mogę wiosną pogłównie Polifoskę 6 czy lepiej coś innego ? Chodzi o to,żeby uzupełnić fosfor i potas . Co by było najlepsze?  Z góry dziękuje :)

pablo266    0
Napisano (edytowany)

kolego mam ten sam problem, ogólnie z oziminami. i planuje dać polifoski 6. połowe dawki tej co zalecają przedsiewnie.

w miarę najwczesniej jak to mozliwe. troche potrwa zanim sie rozłoży. opinie są różne, ale spróbować trzeba, jeśli nie pomoże jakoś szczególnie to jak któryś kolega powiedział wykorzysta to roślina następcza.

a jakie nawożenie planujesz zastosować w pszenicy? jakie ziemie?

Edytowano przez pablo266

Wiadomość z agroFakt.pl

wilhelm    401

Jest jak byk temat "Nawożenie pszenicy ozimej" Wystarczy sie z nim zapoznać, a napewno znajdzie się coś o wiosennym uzupełnianiu P i K

Brytan    1

kolego mam ten sam problem, ogólnie z oziminami. i planuje dać polifoski 6. połowe dawki tej co zalecają przedsiewnie.

w miarę najwczesniej jak to mozliwe. troche potrwa zanim sie rozłoży. opinie są różne, ale spróbować trzeba, jeśli nie pomoże jakoś szczególnie to jak któryś kolega powiedział wykorzysta to roślina następcza.

a jakie nawożenie planujesz zastosować w pszenicy? jakie ziemie?

Na pierwszą dawkę 200kg saletry amonowej, na drugą 150 kg mocznika i na trzecią 100kg mocznika.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się